Kategoriler
SEO

Facebook Webmaster Tool

Google, Bing ve Yandex webmaster araçlarını hepimiz biliyoruz peki Facebook Webmaster Tool kullanıyor musunuz?

Tıpkı Google, Bing ve Yandex arama motorlarında olduğu gibi Facebook’da da alan adınızı doğrulamanız durumunda kullanabileceğiniz bir Webmaster Aracı var.

Facebook Webmaster Tool ile sitenizin Facebook tarafından ne sıklıkla tarandığını ve ne sıklıkla paylaşıldığını görebilmeniz yanısıra alan adınızın paylaşılmış URL’leri üzerinde çeşitli örneğin önbelleği yenilemek gibi işleri yapabiliyorsunuz.

Çok basit ve 2-3 sayfadan oluşan bu aracı ara sıra girip kontrol etmek SEO noktasında faydalı olabilir. Facebook’daki paylaşılmış linklerinizi eğer sitenizde değişiklikler yaptıysanız buradan temizlemeniz durumunda faydalı geri dönüşler alacağınızı düşünüyorum

Ayrıca bazen Facebook paylaşılan siteleri engelleyebiliyor, siteniz engellenmiş ise Facebook’da alan adınızı doğrulayıp webmaster tool’u kullanarak sorunu çözmeniz mümkün.

https://developers.facebook.com/docs/sharing/domain-verification https://developers.facebook.com/docs/sharing/domain-verification/webmaster-tool

wolkanca.com’da Facebook Webmaster Tool veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Facebook Webmaster Tool için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.