Kategoriler
Genel

Corsair ayakta çalışma masası

Corsair, ayakta çalışmaya uygun ilk masasını tanıttı, Platform:6.

Platform:6 olarak isimlendirilen Corsair’in masası ayakta çalışam imkanı sunuyor, platforma çeşitli eklentiler eklenebiliyor, masaya koşu bandı bile ekleyebilirsiniz ve yürürken çalışabilirsiniz. Corsair tam bana göre hayalimdeki masayı yapmış.

Evden çalışanlara, oyunculara ve içerik üreticileri için harika bir bilgisayar masası Corsair Platform:6 duyuruldu. Bu masa, pek çok arabada bile bulunamayan özelleştirme seçeneklerine sahip yani ultra opsiyonel.

Platform:6 masanın pek çok özelliğinin opsiyonel. Corsair tarafından paylaşılan bilgilere göre çift monitör standı, kablo düzenleyici, dahili USB Type-A ve Type-C bağlantı noktaları standart olarak geliyor.
Platform:6 masanın pek çok özelliğinin opsiyonel. Corsair tarafından paylaşılan bilgilere göre çift monitör standı, kablo düzenleyici, dahili USB Type-A ve Type-C bağlantı noktaları standart olarak geliyor.

Corsair Platform:6 adı verilen masa, modüler yapıda yani farklı ihtiyaçlar ya da amaçlar için satın alma aşamasında seçilecek ekstra parçalar ile özelleştirilebilecek. Böylelikle resimde görüldüğü gibi devasa bir çalışma, oyun ya da yayın üssü haline getirilebilen masa, motorlu yapıda yani yukarıya doğru tek tuşla otomatik olarak kalkabiliyor.

Farklı yükseklik seviyelerini hafızasında tutabilen ürün, söylendiği kadarıyla çok sağlam / dengeli bir seçenek ve yerleşik USB portlarıyla kullanıcıların hayatını kolaylaştırabiliyor. Henüz fiyatı açıklanmayan ancak ucuz olmayacağı çok net olan masa, çok geniş (1.8 metre) ancak istenirse ek bir yan bağlantı ile daha da geniş hale getirilebiliyor. Bu yan kısım yukarıda gösterildiği gibi bir PC kasası koymak için kullanılabiliyor. Yıl bitmeden satışa sunulacak modelin Türkiye’ye getirilmesi şimdilik çok olası görünmüyor.

Eğer sürekli masa başında çalışıyorsanız ve bütçeniz de uygunsa (Bunu diyoruz çünkü özellikle motorlu seçenekler Türkiye’de oldukça pahalı), ayakta çalışmaya uygun bir masa satın almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu tarz bir masa ile çok sayıda sağlık sorununu daha oluşmadan önleyebilir, çok daha verimli hale gelebilirsiniz. Bu tarz bir masayı isterseniz katlanabilir yapılı bir yürüyüş bandı da eklenebilen masa ile örneğin yürürken çalışmaya devam edebilirsiniz.

Uzaktan çalışanlar için ultra opsiyonel harika bir ürün, ürünün resmi sayfası: www.corsair.com/us/en/s/platform6