Kategoriler
WordPress

WordPress admin paneline özel widget eklemek

Çok kullanıcılı bir WordPress sitesine sahipseniz, giriş yapan kullanıcılara admin panlinde özel bir mesaj göstermek isteyebilirsiniz. Ekstra olarak admin panelini düzenlemek için eklentiler.

WordPress admin paneline girildiğinde ilk ekranda çeşitli bilgiler görünür, standart olarak Bir bakışta, Site sağlığı, Hızlı taslak vb. Peki bu alana özel bir widget nasıl koyulur?

Çok basit, sitenizin function.php dosyasına aşağıdaki kodu eklediğinizde, WordPress admin paneline özel bir widget eklemiş olacaksınız, widgetı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz:

add_action('wp_dashboard_setup', 'my_custom_dashboard_widgets');
function my_custom_dashboard_widgets() {
global $wp_meta_boxes;
wp_add_dashboard_widget('custom_help_widget', 'Yardım', 'custom_dashboard_help');
}
function custom_dashboard_help() {
echo '<p>Hoşgeldiniz, yardıma mı ihityacınız var? <br/>İletişim için: <a href="mailto:wolkanca@gmail.com">wolkanca@gmail.com</a>. <br/>WordPress hakkında bilgi almak için: <a href="https://wolkanca.com/" target="_blank">WOLKANCA</a></p>';
}

Eğer WordPress admin panelinde daha kapsamlı değişikliklere ihtiyacınız varsa Adminimize ve Ultimate Dashboard gibi eklentiler işinize yarayabilir.

İyi çalışmalar.

wolkanca.com’da WordPress admin paneline özel widget eklemek veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress admin paneline özel widget eklemek için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.