Kategoriler
Eğlence

Venom: The Last Dance

2024 yılı içerisinde sinemaseverlerle buluşacak olan Venom 3’ün hangi isim ile çıkacağı ve vizyona tarihi açıklandı. Venom 3: Son Dans.

“Venom 3” yeni bir başlık ve erken bir vizyon tarihi aldı. Tom Hardy, Juno Temple, Chiwetel Ejiofor ve Clark Backo ile birlikte “Venom” üçlemesinin son bölümü için geri dönüyorlar.

Film 25 Ekim 2024 tarihinde Venom: The Last Dance ismi ile çıkacak.

Filmin ismindeki “Son Dans” ifadesinden de anlaşıldığı üzere üçüncü film, aynı zamanda bu serinin son filmi olacak. Tom Hardy’li Venom üçlemesi bu filmle birlikte tamamlanacak. İlk iki filmin senaristlerinden olan Kelly Marcel’in yönettiği Venom: The Last Dance’in oyuncu kadrosunda Tom Hardy’ye Juno Temple, Chiwetel Ejiofor ve Clark Backo eşlik ediyor. Filmin konusu ve kötü karakteri gibi detaylar şimdilik belirsizliğini koruyor.

Hepimiz beklenenden daha erken Venom olacağız. Venom 3 iki hafta öne çekilerek 25 Ekim’e ertelendi ve kendisine yeni bir isim de buldu. Venom: Son Dans artık Tom Hardy’nin üçlemesini tamamlayacak ve finali Kelly Marcel yönetecek. Filmde 1990’ların Chicago Bulls basketbol takımının da yer alacağına dair spekülasyonlar henüz doğrulanmadı. Konuyla ilgili ayrıntılar şu an için gizli tutuluyor ancak üçlemede Juno Temple, Chiwetel Ejiofor ve Clark Backo da yer alacak.

Venom serisi, Hardy’nin karakteri Eddie Brock’un dünya dışı bir ortakyaşam olan Venom ile birleşerek inanılmaz yetenekler kazanan bir gazeteci olmasını konu alıyor. Venom’da (2018) Eddie, şüpheli bir şirket olan Life Foundation’ı araştırır ve sonunda Venom ile birleşir. Birlikte, dünyayı tehdit eden vakfın lideri Carlton Drake (Riz Ahmed) ile yüzleşirler. Devam filmi, Venom: Let There Be Carnage (2021), Eddie ve Venom’un başka bir ortakyaşam olan Carnage ile birleşen bir katil olan Cletus Kasady (Woody Harrelson) ile mücadele ederken gelişen ilişkilerini inceliyor. Filmler aksiyon, mizah ve bilimkurguyu harmanlayarak kimlik ve kefaret konularını işliyor.

Son Dans, Sony’nin genişleyen Örümcek Adam evreninin(Spider-Man universe) bir parçası olup, Kraven the Hunter ve Dakota Johnson’ın başrolünü oynadığı Madame Web gibi yapımları da içeriyor. Hardy ve Marcel daha önce Venom’da birlikte çalışmışlardı: Hardy ve Marcel’in daha önce Venom: Let There Be Carnage filminde birlikte çalışmış olmaları ve Spider-Man: No Way Home filminde yaşanan ve kısa sürede unutulan olaylarla birlikte, yeni filmin Venom ve Eddie Brock’un çoklu evrende seyahat etmeleri gibi benzersiz bir olasılığı keşfetme ihtimali var.

Marcel geçtiğimiz günlerde Collider’dan Emily Bernard’a şunları söyledi: “Bu konuda size harika olacağından başka bir şey söyleyemem. Tom ve ben ne zaman birlikte çalışsak birbirimizle gerçekten çok eğleniyoruz. Çok fazla gülüşme oluyor.” İkiliyi son gördüğümüzde, Marvel Sinematik Evreni’ne gitmişler, diğer süper kahramanların varlığını öğrenmişler ve sonra başladıkları yere geri dönmüşlerdi. Bütün bunlar neden oldu? Dünya-199999’da kim biliyor? Ama yakında öğreneceğiz.

VENOM 3 TEASER LOGO & SYMBIOTE VILLAIN REVEAL! Spider-Man Team Up?

Venom 3: Son Dans

Büyük resim

  • Venom 3, yeni adıyla Son Dans, Tom Hardy’nin üçlemesini 25 Ekim 2024’te tamamlayacak.
  • Juno Temple, Chiwetel Ejiofor ve Clark Backo filmde Hardy’ye katılıyor
  • Aksiyon, mizah ve bilimkurgu karışımı Venom serisi, dünya çapında 1,3 milyar doların üzerinde hasılat yaparak finansal bir başarı elde etti.

Özet:

  • Venom 3’ün resmi başlığı “Venom: The Last Dance” (Venom: Son Dans) olarak belirlendi.
  • Film, Tom Hardy’nin başrolünde olduğu Venom üçlemesini tamamlayacak.
  • Filmin vizyon tarihi 25 Ekim 2024’e çekildi.
  • Oyuncu kadrosunda Hardy’ye ek olarak Juno Temple, Chiwetel Ejiofor ve Clark Backo da yer alıyor.
  • Venom 2: Let There Be Carnage, gişede 506,9 milyon dolar hasılat elde etti.
  • Son Dans’ın hikayesi hakkında henüz bir bilgi verilmedi.
  • Filmin, Venom’un MCU’ya girişini sağlayacağına dair spekülasyonlar var.

“Venom” Filmleri Ne Kadar Başarılı?

Her iki Venom filmi de finansal açıdan büyük başarı elde etti. 2018’de gösterime giren orijinal film, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 213,5 milyon dolar ve diğer bölgelerde 642,5 milyon dolar hasılat elde ederek dünya çapında toplam 856,1 milyon dolarlık bir gişe başarısı elde etti. Let There Be Carnage, o kadar başarılı olmasa da dünya çapında 506,9 milyon dolar kazanmayı başardı.

Venom: Son Dans 25 Ekim 2024’te vizyona girecek. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

IMDB: imdb.com/title/tt16366836/, yazı kaynağı: collider.com/venom-3-release-date-title-the-last-dance/