Kategoriler
Genel

Twitter, grup sohbet uygulaması Sphere’i satın aldı

Sürpriz bir adım ile Twitter, grup sohbet uygulaması satın aldı.

Twitter, ürün çeşitliliğini agresif bir şekilde genişletmek ve geliştirmek için sosyal ağdaki bir dizi satın almanın en sonuncusunu, kendi adını taşıyan bir grup sohbet uygulaması işleten Londra merkezli Sphere şirketini satın alarak gerçekleştirdi.

Bildiğiniz gibi ben Twitter’ı seviyorum ve telefonumda tek çalışan uygulama olarak kalsa dahi hiçbir eksiklik yaşamam. Twitter’ın ürün çeşitliliğini arttırmayı planladığını ilgili herkes bilmekte, bu son satın alma da buna yönelik ve umarım başarılı olurlar.

Excited to share some news! The @spheremessenger team will join Twitter 👋🏾👋🏾

Sphere bir blog yazısında, “Diğerleri gibi biz de topluluklar, alanlar ve güvenliği destekleyen özelliklerin piyasaya sürülmesiyle topluluk oluşturmaya yönelik artan yatırımını izliyor ve takdir ediyoruz” dedi.

“Ekiple tanıştığımızda, ilgi alanına dayalı topluluğu ne kadar ciddiye aldıklarından ve potansiyel etkisine ne kadar inandıklarından daha da etkilendik.”

Sphere, Twitter’a katılan yaklaşık 20 çalışanını hareketin bir parçası olarak, girişimin gelecek ay bağımsız uygulamayı kapatacağını söyledi. Başlangıç, topladığı kullanıcı veya müşteri sayısını açıklamadı.

Blog gönderisinde; “Bu noktaya kadar uzun ve heyecan verici bir yolculuk oldu. Birçok girişim gibi, Sphere de çok farklı bir misyonla yola çıktı: “küresel bir beyin” yaratarak herkesin bilgiyi anında bulmasına ve paylaşmasına yardımcı olmak. Başlangıçta, dünyanın her yerinden ücretli uzmanlardan oluşan bir pazar yeri kurduk ve onları grup sohbeti aracılığıyla birbirine bağladık,” dedi.

Kaynak: techcrunch.com/2021/10/20/twitter-acquires-group-chat-app-sphere/

Revue ile Twitter kullanın: Twitter’ın yıl başında satın aldığı Revue, Twitter profillerinde görünmeye başladı.