Kategoriler
SEO

Neeva arama motoru

Google’ın eski yöneticilerinin girişimi olan Neeva isimli arama motoru test kullanımına açıldı.

Google’ın eski reklam başkanı Sridhar Ramaswamy tarafından kurulan Neeva isimli bu yeni arama motoru şirketi Google’ın rakibi olmaya aday.

Web sitelerinden ve yaptıkları açıklamalara göre Neeva kullanıcılarına reklamsız ve gizlilik vaat ediyor. Arama motorunun botları(Neevabot Mozilla/5.0 (compatible; Neevabot/1.0; +https://neeva.com/neevabot)) şimdiden çalışmaya başlamış.

Ad-free,
private search.

The right results, no distractions.

https://neeva.com/
Transforming How We Search – Sridhar Ramaswamy, CEO & Co-Founder, Neeva – Interviewed by Vikas Shah

Neeva’nın kurucuları Google’ın eski üst düzey yöneticileri. Sridhar Ramaswamy Google Ads’den sorumlu başkan yardımcısıydı. Vivek Raghunathan ise Youtube’da para kazanmanın başındaki isimdi. LinkedIn’in kurucu ortağı Reid Hoffman ise yatırımcılar arasında.

Oldukça akıllı bir arama motoruna benziyor, henüz tam olarak keşfedemedim ancak bir DuckDuckGo gibi başkasının altyapısını kullanmıyor ayrıca çok sadece ve işlevsel. Ben gelecek görüyorum fakat rakipleri aşırı güçlü olduğu için muhtemelen bir süre sonra çok daha büyümek için farklı şirketlerle birleşmeleri gerekecektir. 15 yıl önce olsa belki işleri daha kolaydı ama günümüzde bu alanda iş yapmak eskisine göre daha zor.

Geniş bir inceleme makalesi: https://www.coywolf.news/seo/neeva/

wolkanca.com’da Neeva arama motoru veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Neeva arama motoru için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.