Kategoriler
Kodlama

JavaScript Influencers

2021 yılında takip edilecek JavaScript influencerları.

JavaScript en eski programlama dillerinden biridir ve şu an web/mobil uygulamalarında dünyanın en çok kullanılan dili olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

JavaScript ile ilgili bir işiniz, mesleğiniz, projeniz var ise bu konuda trend oluşturan veya trendleri çok iyi takip eden “Influencers” diyebileceğimiz kişileri takip etmeniz size harika ipuçları ve fikirler verebilir. İşte JavaScript Influencers 2021 listesi.

JavaScript Influencers [2021]

EVAN YOU

Bağımsız bir yazılım geliştiricisi ve açık kaynaklı JavaScript çerçevesi Vue.js’nin yaratıcısı.

SARAH DRASNER

Geliştirici, Vue.js çekirdek ekibi için araçlar yapıyor. Ayrıca, siteleri dağıtmayı hızlı ve kolay hale getiren bir şirket olan Netlify’de Geliştirici Deneyiminden Sorumlu Başkan Yardımcısıdır . Ayrıca, CSS-Tricks’de kadrolu yazar ve O’Reilly’den SVG Animations üzerine bir kitap yazmıştır . Ek olarak, o bir Ön Uç Ustasıdır: Vue, Nuxt, SVG Animation ve Design for Developers üzerine kursları vardır ve tüm materyalleri bu sitede açık kaynaklıdır.

DAN ABRAMOV

Reactjs.

TJ HOLOWAYCHUK

apex.sh kurucu.

SINDRE SORHUS

Tam zamanlı açık kaynak.

OSMANI ADDY

Google’da Mühendis Yönetici, Chrome ve Web Platformu üzerinde çalışıyor.

SOPHIE ALPERT

Şu anda Humu’da mühendislik başkanı. Facebook’ta @reactjs’in eski mühendislik yöneticisi.

PAUL IRISH

Frontend geliştirici ve Geliştirici Araçlarına odaklanan Google Chrome ekibinde çalışmakta. O bir ön uç geliştiricidir. Şık, harika mobil web siteleri oluşturma konusunda uzmandır. Paul’un blogu küçük konuşmalardan vazgeçiyor. Tasarımın arkasındaki koda giriyor. CSS kodlamasına veya WebKit’e aşina ve rahatsanız, kontrol altında tutulması gereken kişi odur.

MIKE BOSTOCK

@ d3 yaratıcısı.

MARK OTTO

Mark otto, @github’da baş Tasarım ve Marka Mimarıdır . Duyarlı, mobil öncelikli ön uç web geliştirmeye yönelik, en çok kullanılan ve sevilen ücretsiz ve açık kaynaklı CSS çerçevesinin yaratıcısıdır. Yüksek talep nedeniyle Ücretsiz önyükleme yönetici şablonları genellikle duyarlı web uygulaması geliştirme için kullanılır.

JOHN PAPA

Pluralsight için kursları ve Geliştirici İlişkileri bölümünde çalışan.

ASHLEY WILLIAMS

ED Vakfı @rustlang çekirdek ekibinden. Daha önce Cloudflare’da, geliştiricileri Cloudflare’nin uç uygulama platformu Workers’a bağlayan resmi CLI aracı olan wrangler’ı yazan bir sistem mühendisiydi.

JEREMY ASHKENAS

JESSICA LORD

Urban Designer, açık kaynaklı geliştirici.

CHRIS COYIER

Kendisi bir web tasarımcısı ve geliştiricisidir. Tamamen web siteleri oluşturmakla ilgili bir web sitesi olan CSS-Tricks’i kurdu.

Ayrıca, ön uç web geliştirme için bir oyun alanı olan CodePen’in kurucu ortağıdır . Ön uç tasarımcılar ve geliştiriciler için bir sosyal geliştirme ortamıdır.

RYAN DAHL

Node.js’in yaratıcısı

Ve son olarak ben 🙂 Beni de takip edin: @wolkanca

Etkileyici Pazarlama (Influencer marketing) nedir?

Etkileyici pazarlama ya da özgün adıyla Influencing, sosyal etkiye sahip olan İnternet ünlülerinin onaylarını veya ürün yerleşimlerini içeren bir sosyal medya pazarlaması türüdür.

Etkileyici içeriğe örnek olarak influencer’ların potansiyel bir alıcının rolünü oynadıkları veya üçüncü şahıslar olarak yer alabilecekleri referans reklamlar gösterilebilir. https://tr.wikipedia.org/wiki/Etkileyici_pazarlama