Kategoriler
Genel

Instagram rahatsız edici yorumları gizliyor

Instagram, AI(Yapay zaka) kullanarak gönderilerinizdeki rahatsız edici yorumları otomatik olarak gizlemeye başladı.

Instagram, 10. yıl dönümünde, uygulama simgesini değiştirmek de dahil olmak üzere bir dizi görsel özellik sunuyor. Bununla birlikte şirket, platformdaki kötü niyetli yorumları azaltmak için bazı önlemler de alıyor.

İlk özellik, AI kullanarak saldırgan yorumları otomatik olarak engelliyor. Şirket, daha önce bildirilen saldırgan yorumların verisini kullanarak bunları tespit edeceğini söyledi. Gizlenen yorumları görmek için “View Hidden Comments” ye dokunabilirsiniz. Sosyal ağ, topluluk kurallarını ihlal eden tüm yorumları otomatik olarak kaldırack. Bu özellik şu anda beta modunda kullanılıyor.

Buna ek olarak, şirket, birisine kötü bir yorum yayınladığında bunu bildiren “nudge” özelliğini genişletiyor. Daha önce, saldırgan yalnızca bir kez yönlendiriyordu. Şimdi, uygulama, birileri tekrar tekrar aşağılayıcı şeyler yayınlamaya çalıştığında da uyarılar gösterecek.

Yeni araçlar, başlangıç ​​olarak insanlar İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Fransızca, Rusça, Çince ve Arapça (yalnızca Android) yorum yazdıklarında dünya çapında kullanıma sunulacak. Instagram, gelecekte bu özellikleri diğer dillere de genişleteceğini bildirdi.

wolkanca.com’da Instagram rahatsız edici yorumları gizliyor veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Instagram rahatsız edici yorumları gizliyor için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.