Kategoriler
SEO

Googlebot HTTP/2 ile tarayacak

Googlebot siteleri HTTP/2 ile taramaya başlayacak, bu güncelleme hem hız hem de verimlilik getirecek.

Google’ın arama motoru robotu Googlebot, Kasım ayından itibaren başta birkaç büyüksite için HTTP/2 üzerinden taramaya başlayacak. Google bu yeniliği kendi blogunda yayınladı.

HTTP/2 HTTP ye göre daha yenilikçi, güölü ve hızlı bir mimariye sahip, siteleri daha hızlı ve detaylı indekslenmesini sağlayacak. Web site yöneticilerinin sitelerinde herhangi bir değişiklik yapmasına gerek yok, sadece sunucularının HTTP/2 desteklediğini ve ulaşılabilir olduğunu teyit etmeleri yeterli. HTTP/2 ile Googlebot sunucuya tek TVP bağlantısı üzerinden bağlanarak aynı anda birden fazla dosyayı paralel şekilde tarayabiliyor, bu sayede hızlı ve sunucu kaynaklarını daha az tüketen bir yöntemle siteleri taramış oluyor.

wolkanca.com’da Googlebot HTTP/2 ile tarayacak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Googlebot HTTP/2 ile tarayacak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.