Kategoriler
SEO

Google mobil sonuçlarda sürekli kaydırmaya geçiyor

Google mobil sonuçlarda sürekli kaydırmaya geçiyor ve bu önemli ve birçok performans farklılıklarına yol açacak bir değişim.

Google, mobil arama sonuçlarında sayfalandırmayı sürekli kaydırma(Continuous scrolling) olarak güncelledi, değişiklik şu an ABD’de başladı ve muhtemelen birkaç haftaya tüm dünya için geçerli olacaktır.

Bu her ne kadar kullanıcıya zaman kazandırmak ve kullanım memnuniyetini iyileştirmek için yapılsa da ki öyle, SEO ve SEO teknikleri noktasında da önemli bir değişiklik olacaktır.

Eski mobil sonuçlarda kullanıcı bir aramayı yaptıktan sonra karşısına bir sayfa çıkıyordu ve bu sayfada ilk 10 sonuç gösterilmekteydi, kullanıcı sayfayı aşağı kaydırdığında o sayfa içerisinde sadece ilk 10 sonucu görmekteydi, bu yeni “sürekli kaydırma” sistemi ile birlikte artık 10. sıradaki sonuçtan sonra 11., 12. ve sonraki sonuçların daha görünür hale gelmesi, görüntülenme sayılarının yükselmesi ve tıklanma olasılığının çok yükselmesini sağlayacak.

Özetle eskiden ilk 10. sırada olmak ile 11. sırada olmanın gerçekten büyük fark yarattığı SEO çalışmalarında hedefler artık ilk 10. sırada değil belki ilk 20. olmanın bile iyi bir performans yaratması şeklinde düşünülebilir.

Daha fazla bilgi için:

Bu önemli ve birçok performans farklılıklarına yol açacak bir değişim. En basitinden ilk sayfada olmayan sitelerin trafik alma imkanı yükselecektir. #Google #Search #SEO