Kategoriler
SEO

Google Data Studio ile SEO raporları

Google Search Console ve Google Analytics’de size ait sitelerin verilerini çok kolay bir şekilde Google Data Studio ile kullanabiliyorsunuz.

Dijital pazarlama için verileri analiz etmek çok önemlidir, verileri sunmak için görselleştirmek müşteriler/yöneticiler ile paylaşmak için harika bir fikir. Google’ın ücretsiz kullanılabilen Google Data Studio hizmeti hem kendi veri setleri ile hem de 3. parti ekleyeceğiniz veriler ile çalışabilen bir veri raporlama/sunma ve harmanlama aracı. Kesinlikle tavsiye ederim.

SEO noktasında Google Data Studio çok şahane çalışıyor, Google hesabınızla giriş yaptığınız taktirde Google Search Console ve Google Analytics doğrulamasını yapmış olduğunuz size ait sitelerin verilerini çok kolay bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Birçok şablon var ve yeniden bir şey hazırlamak zorunda kalmıyorsunuz, hazır şablonlardan birini seçip kendi veri setlerinizi eklemeniz yeterli. Birçok avantajı var, öncelikle dinamik bir raporunuz oluyor yani günlük olarak yenileniyor, bir diğeri her türlü cihazdan görüntülenebilir bir rapor son olarak Google’ın kalitesiyle ücretsiz ve güvenilir.

Örnek birkaç şablon ve konu hakkında güzel detaylı yazılmış makale adresi vereceğim;

SEMrush’ın hazırladığı çok iyi bir makale: www.semrush.com/blog/google-data-studio-seo-template/

Google Data Studio ile SEO rapor şablonu, beğendim: www.windsor.ai/data-studio-seo-reporting-template/

Örnek rapor: https://datastudio.google.com/embed/reporting/1e4231bc-9354-4e7f-9d4b-6c9cc4c47abc/page/azjBB

Introduction to Google Data Studio

Kolay gelsin.

wolkanca.com’da Google Data Studio ile SEO raporları veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google Data Studio ile SEO raporları için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.