Kategoriler
Hayattan

Vehbi Koç'un ilginç vasiyeti

Vehbi Koç ölmeden evvel oğlu Rahmi'yi çağırıp, Beni mezara mutlaka çoraplarımla gömeceksiniz, yoksa hakkımı helal etmem diye vasiyet etmiş ve bir de mektup vermiş.
Bu mektubu ben öldükten sonra ilk başın sıkıştığında açarsın demiş. Gün gelmiş Vehbi Koç Hakkın rahmetine kavuşmuş. Oğlu, vasiyeti gereği babasını çoraplarıyla gömmek istemiş. Fakat camiinin imamı bunu kabul etmemiş, İlle de çoraplar çıkacak, yoksa namazı kıldırmam demiş. Başka bir imam getirmişler ama nafile, “Dinimize ters” diyerek o da kabul etmemiş. Başka bir hoca daha. Yok. O da kabul etmemiş. Rahmi Koç çaresizlikten kıvranıyomuş. Düşünmüş taşınmış ama bir çözüm bulamamış. Birden aklına, babasının “ilk başın sıkıştığında açarsın” dediği mektup gelmiş. Rahmi Bey hemmen mektubu bulup heyecanla açmış. Mektupta aynen şöyle yazıyormuş: Gördün mü oğlum Rahmi! Ben ki Türkiye'nin en zengin adamıyım. Ama mezara bir çorap dahi götüremedim. Eee, hani nerede benim zenginliğim?

Eski wolkanca.com’da Vehbi Koç'un ilginç vasiyeti veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Vehbi Koç'un ilginç vasiyeti için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Vehbi Koç'un ilginç vasiyetiiçin 14 yanıt

bu mümkün değil çünkü vehbi koç hristiyandı ve hristiyan usullerine göre cenazesi yapıldı.

oğlu rahmi her zaman rum patrikhanesini yeniden hizmete açmak için uğraşıyor. bilmeyen yok bilmeyenlerde mutlak boy boy haberleri çıkıyor tvlerde gazetelerde hiçmi rastlamadınız.

ister müslüman ister hristiyan ne olursa olsun o bir insan ve mükemmel bir işadamıydı nur içinde yatsın mekanı cennet olsun…(onun için çorap önmli değildi oğluna ölürken bile öğüt vermiş çünkü o bir baba bizim için özel bir insandı ama şimdi daha çok sevdimm)

çok güzel beni hristiyanlı ilgilendirmez ardından yaşından büyük işletmeler bırakmıştır hrisyan olsada önemli değil vatana hayırlı bir evlattır.
önünde saygıyla eğileceğinize hristanlığını suçluyosunuz.

bence 95 yaşında vefat etmiş fakat ardından 110 işletme bıraktığı için milletimiz çok şanslıdır

bunu bizim öğretmenimiz anlattı bende merak ettim bu yüzdende internetten bakmak istedim okudum çok değişik bir vasiyet zaten babasıda bu isteğinin yerini gelemeyeceğini biliyordu çünkü insan tek gelir tek gider