Kategoriler
Blog Internet Konuk Yazar

Türk blogger mahkemelik oldu

eminimsi
İran'da devletin bloggerlara uyguladığı hapis cezası, Çin'de hükümetin sevmediği blogculara yaptığı yaptırımlardan sonra, Türkiye'de de bir blogger yazdığı yazıdan dolayı Adalet bakanlığı tarafından hakkında dava açıldı.

Blog camiasında eminimsi diye bilinen eminimsi.com un yazarının gerçek adı bilinmiyor. Sivri dili ile yanlış bulduğu herşeyi çizerek halka anlatmaya çalışan eminimsi.com hayranlarının yanında bir o kadar nefret edeni bulunuyor. "Atatürk'ün marka değeri" başlıklı yazısında Atatürk düşünce derneğinin, ulu önder Atatürk'ün adını kullanarak Atatürk üzerinden ticari değer yaratan düşüncesini eleştiren eminimsi artık mahkemelik. eminimsi.com a açılan dava Adalet bakanlığı tarafından Fatih mahkemesine gönderilmiş, eminimsi.com u yazan eminimsi sacılığa ifade verecek.

Türkiye'de ilk defa yazdığı yazıdan dolayı mahkemelik olan blog eminimsi.com un yazarı eminimsiye davasında bol şans diliyoruz.

Eski wolkanca.com’da Türk blogger mahkemelik oldu veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Türk blogger mahkemelik oldu için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

Türk blogger mahkemelik olduiçin 10 yanıt

blogumda yazan ismimi silsemmi diye düşündürüyor. 🙂

isimden önce bulavar gazetesine verdiğin bağlantıyı bir düşün derim 🙂

yazı ile ilgili de özgürce düşünebilen, konuşabilen, yazabilen bir yapıya sahip olmadığımızdan ötürü şaşırmadım…

"hepimiz eminimsiyiz"

🙂

bence bu ilk değil ama en ağırı ve etraflısı olabilir.

eminimsi arkadaşı tebrik ediyorum. demokrasi mücadelesi böyle olmalı.
ayrıca şurada http://omerenis.com/?p=73 sitenin alt yapısını hazırlayan ve isim tescili yapan asıl kişi de durumu özetlemiş.
eminimsi.com' a halen bir engelleme söz konusu değil.
ve işin garip tarafı bahsedilen konuda atatürk'e hakaret edilme durumu da söz konusu değil.

ne çiziktirmiş göremedim, ya siteden kaldırılmış ya da bende sorun var, görüntülenmiyor. yargıya güveniyoruz ne diyelim? suç unsuru yoksa ne ala varsa da şeriatın kestiği parmak acımaz. düşünce özgürlüğü kapsamında değerledirilecek bir şey olsa da bari en azından eminimsinin işine yarar, bakarsınız ap'de konuşmaya falan çağırırlar. 😀 ab bayılır böyle şeylere. hapis cezasına falan hükmedilirse yolunu öğrenmiş zati eminimsi, gata'ya sevk alır paşalar gibi biz de görmüş oluruz desteklediği gatakulli işe yarıyor mu yaramıyor mu.

kime yakın hala anlamadım, ağır bir blog olduğu kesin. daha önce duymadığım da garip biraz..

sesebian diyorki:

02 mart 2009, 13:31
kime yakın hala anlamadım, ağır bir blog olduğu kesin. daha önce duymadığım da garip biraz..

nebilim : o kadar ağır ki sahibinin altında ezileceğinden korkarım 🙂

tailan diyorki:

02 mart 2009, 01:39
blogumda yazan ismimi silsemmi diye düşündürüyor.

nebilim : iç rahat edecekse sil, lazım olursa yedi ceddine kadar bulurlar, sıkma canını.

ayrıca "desteklediği gatakulli" derken kastım, gataya giden paşaları, gatayı tutukluluktan kaçmak için kullandıkları yolundaki görüşleri benimsemesidir.

internette sansür kaldırılmazsa, sıra ile içeri alınacağımız kesin. kız arkadaşım, "senin blogunda yazmam. ben memurum, ama senin blogunda ağır siyasi yazılar var." diyor. haksız değil. bir arkadaş, blogundaki ismini silmeyi düşünmüş ama bu bana göre değil. özümüz sözümüz birdir bizim. yine blogumda da dediğim gibi: "kalemimiz kırılsa da yazmaya devam edeceğiz."

basakolmez, istiyorlar veriyorum 🙂 istersen sana da veririm bağlanti