Kategoriler
Blog

Türk blog yazarları ilk toplantısı (Ankara)

Artık Ankara da Türk Blog Yazarları toplantısına ev sahipliği yaptı. 12 Nisan saat 14:00’da Bahçeli Cafe Bistro’da gerçekleşen ve akşam 18:00’i geçen zaman boyunca Ankaralı blogcular toplandık, kaynaştık, konuştuk, tartıştık ve mutlu sonla sağ salim bitirdik 🙂 İşin enteresan tarafı 28 blogcu içinde tek bayan bendim..! Bazı bayan arkadaşlarımız, o kadar erkeğin arasında yalnız kalmaktan çekindiler galiba.

  Toplantımızda bol bol beyin fırtınası yaşadık. Çok resmi olmayan ama çok da gevşek olmayan gayet düzeyli bir şekilde gerçekleşen toplantımızda şu konulara değinildi:

 1. SEO
 2. Özgün bloglama ve içerik hırsızlığı
 3. Blog Ödülleri
 4. WordPress’in açılışı
 5. Bildirgeç’e rakip oluşum
 6. TBY Derneği
 7. Web standartları
 8. Barındırma firmaları ve WordPress’in işlemci kullanımı
 9. WordPress eklentileri


TBY Ankara 1 bulaşması

Tabi en çok da Özgün bloglama ve içerik hırsızlığı konusunda konuşuldu ve hatta baya uzun konuşuldu diyebilirim. Toplantının bir sonraki yeri nerde olsun diye tartışılırken havuz başı fikri ilginç geldi 🙂 (şaka tabi)

Toplantıyı organize eden ve düzenleyen Barış ve Mücahit arkadaşlarımıza teşekkür eder bir sonraki buluşmayı iple çekerim efendim 🙂

Not: Resimde bazı arkadaşlarımız erken gittikleri için yoklar. Umarım bir dahaki sefere tam bir fotograf olur ama galiba herkesin olduğu videolar var. Yakında yayınlanacak. Bi de galiba kırmızı fon yüzümüze de vurmuş.

TBY Ankara 1 bulaşması // GayriCiddi

o toplantıda benim iki elemanım vardı (: otopsiraporu'nu aradım ama telefonunu açmadı hayırsız konferans yapacaktık.

güzel bir toplantı olmuş düzenleyen arkadaşları tebrik ederim, her ay olup gelenekselleştirmelerini temnni ediyorum, ankara ya selam.

@wolkanca
hehe harbiden biri aramıştı açmadım bizim arkadaşlar okeye falan çağıyorlar falan zannettim 🙂 bileydim komple kapatırdım teli heheehe

hehe karikatür on numara olmuş, en az buluşma kadar güzel 🙂 gelen herkese teşekkür ederim şahsım adına. mekandan sorumlu kişi olarak bir dahakine daha kapsamlı bişeyler hazırlamam gerekecek ki karikatür daha güzel olsun 🙂

evet "eleman" olarak bende vardım 🙂 ))))))

karikatürde bir ben eksiğim zaten 🙁 (sinir edeyim azıcık onuru 😛 )

bir dahaki buluşma için ilginç fikirler ortalıkta dolaşmaya başladı. iple çekiyorum önümüzdeki toplantıyı

onur herkes sana çizdirmek istiyor eleman kıskanıyorum, ben de çizeceğim, hatta hem çizip hemde seslendiresem mi bişiler yapmak lazım. yaz yaz nereye kadar. bak ömer de burada video blogging yapmaya başladı.

patron çiz vallahi (: becerirsin sen eminim. ben yazarım buraları sen çiz 😛

tebrik ediyorum çok güzel bir toplantı olmuş. (en azından anlatılanlardan o anlaşılıyor) bu ayki istanbul toplantısı olmasa bile sizlerin de her ay toplanması çok güzel olacaktır…