Kategoriler
Medya

Recep İvedik 2 ve Gökbakar çelişkisi

Geçtiğimiz ay bir televizyon programında biz gençlerin özenmeye çalıştığı, onun küfürlü esprilerini yapıp güldüğü Recep İvedik karakterini canlandıran Şahan Gökbakar, Filistinli insanlar için elli bin Türk Lirası göndermişti. Gazetede bu haberi gördüğümde Gökbakar’ı tebrik etmiştim. Bence her bilinçli sanatçının yapması gerekeni yapmıştı.

sahan-gokbakar

Ancak Recep İvedik 2 filminin çıkmasıyla işler bozuldu. Şahan da mikrofon tuttuğunda Filistinli insanlar için yapılması gerekenleri anlatıp, gidip Coca Cola alan vatandaşlar gibi davranarak Recep İvedik 2’de İsrail mallarının reklamını yaptı ve neredeyse bir buçuk milyon Türk’ü Amerika görünümlü İsrail mallarına yöneltti.

Bunun için para aldı mı almadı mı bilmiyorum ama, filmde mekan ve ürün isimleri sansürlenmedi, neredeyse üstüne basa basa söylendi.

Gönderdiği elli bin Türk Lirası ne işe yaradı acaba? O elli bin lira yüz
binlerce bilinçsiz sinema izleyicisi tarafından eksi elli bin liraya dönmüştür. Sırf Recep filmde gitti diye "Recep İvedik gibi şu mekana gidelim" muhabbetleri duydum ve bu acı tabloyu sizlerle paylaşmak istedim.

Ha, ben bu boykot diye tabir ettiğimiz konuda kuru kuruya bir boykot yapalım düşüncesinde değilim. Elbette ihtiyaçlar konusunda alternatif bulamazsak alacağız, ancak aynı kalitede veya daha kaliteli bir Türk ürünü varsa onu niye tercih etmiyoruz ki? Ya da bu işi ekonomiye döküp, neden ihtiyacımız olmadığı ürünleri alıyoruz ki de diyebilirim.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Recep İvedik 2 ve Gökbakar çelişkisi başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

dediğin doğru. filmde üzerine basa basa markalar söylendi. hatta gittiği mekanların çoğunun bir markası vardı. interaktif reklam içeren diğer filmlerden dolayı olsa gerek. iyi parası olduğu muhakkak çünkü. (ör.:g.o.r. a'daki portakal=>fanta)

tabi "boykot yapalım" kısmı da doğru. en azından desteklememek gerek.

tamam dediğiniz bir yandan doğru olabilir

fakat, o sahneleri çektikleri gün ile savaş birbirine denk gelmiş olmayabilirde,yani filmi çektikleri gün daha önce olabilir.

ben şöyle bişe hatırlıyorum "arog" çıktığında şahan gökbakar dediki "filmin çekimleri bitti 13 şubatta sinemalarda olcak" dediğini hatırlıyor gibiyim…

1 kere adam sanki biz aptalız karsısına almıs espiri anlayısı yoq adamda bir kere geyiriyo bizde salak gibi guluyoz kufur ediyo guluyoz bu adama sonrada magazinde haberlerde usta komedyen diyolar usta değil ustanın cıragı olamaz bu bizim toplumumuzdan cıkmıs ne komedyenler var kemal sunal gibi onun tırnagı olamaz neresi usta iğrenc seyler yapıp bizi guldurecegini sanıyo bende ilk cıkdıgında gittim adam belki guldurur die gulmedimmi guldum ama oturun bir kemel sunalla karsılastırın adamı bakın sonra bidaha izleyin iğrenc bir herif

bikere israil yıllardır filistine bende kendimi bildim bileli israile dusmanım yane o filmin cekildigi gunlerdede israil filistini ufak ufak somuruyodu boykot etmeliiz biz bu recep ivediği