Kategoriler
Geyik

Piramitler nasıl inşa edildi?

Evet size soruyorum sizce piramitler nasıl inşa edildi? Konu hakkında fikrinizi lütfen yorum olarak yazın.
Teşekkür ederim.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Piramitler nasıl inşa edildi? başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

Piramitler nasıl inşa edildi?için 290 yanıt

hayatım boyunca hayranlıkla izlediğim bu muhteşem insan oğlu yapısı hakkında az çok bilgi sahibi oldum ama bu kadar detay ve bize hep daha fazla bilgi verdiği için ve bu yapının nasıl yapıldığına dair en ince ayrıntıları yazdığı için sayın wolkana teşekkürlerimi borç bilirim.saygılarımla

ertanca ya katılmamak mümkün değil. öncelikle verilen emeğe saygılar.
bence piramitlerin yapımı gizemini hala koruyor. istenildiği kadar bilimsel açıklama yapılsın, bunlar beni tatmin etmiyor. insan gücünün bu işi karşılayacağına aklım ermiyor. var bunda bir bit yeniği, ama; nedir?
erich von daeniken hala kafamı çok karıştırıyor!..

piramitlerin altında 60 metre uzunluğunda ve daha da ileri su kanalları ile piramitlerin altında birbirine bağlantılı nil nehrine açılan ve denizaltı gibi bir araçla yolculuk etme imkanınız var. ama bu şimdilik bir sır..orion takım yıldızı ile bilgilerim var…

bence bunları yapsa yapsa uzaylılar yaptı çünkü bu pramitlerin aynısı mars ta da varmış bu pramitler bu uzaylıların gezegenlere gelişyönlerini belirliyor.

bence bu pramitleri insanlar yapamaz bu pramitleri uzaylılar yapmıştır bence çünkü pramitlere benzer şeylerde mars ta görünmüş bu pramitler uzaylıların gezegenlere geliş yönlerini belirliyor.

eğer bunları uzaylılar yaptıysa ki bu uzaylılar çok akıllı yaratıklar sanırım böyle her yerinden matematiksel formüller fışkıran bir yapı yapmışlar onların neden böyle bir pramide ihtiyaçları olsun. zaten bu uzaylıların her aleti, teçhizatı var neden pramitlerin gösterme yönlerine ihtiyaç duysunlar ?
hem öyle olsaydı ferhat kardeşimin bahsetiği nil nehrinden ne fayda sağlarlardı.yani nil nehri altına neden su kanalları açılsın ??
bence bu pramitler bulunduğu yerlerde özel bir neden için yaptırılmış. bu çok çok özel bir nedenmiş ki bu kadar emek verilmiş.

bence bu piramitleri cinler inşa etti.yada insanler cinlere yaptırdı. bu piramitlerin yapılması başka türlü olamaz bence.o taş bloklarını kaldırmak çok zor. bu işlem bugün bile çok zahmet isteyen bir şey.

tatmin edici bir yazı..oldum olası merak etmişimdir nasıl yapıldığını piramitlerin.ancak şunu da söylemeliyim ki taş blokları yerinde oluşturma fikri çok mantıklı.ancak hala kafamda bazı soru işaretleri var.

bu kadar büyük taşları kaldırmak taşımak insanların yapması mümkün değil diye düşünüyorum. bence hayvanlardan yardım almışlardır hemde büyük bir bölümü için.hayvanlarda sıradan değildir heralde mesela dinazor terbiyeceleri falan?
🙂 saygılar…

gerçekten bu mısır piramitleri adamın kanını donduruyor nasıl inşa etmişler ya günümüzde 50 kilololuk bir maddeyi bile kaldırmaya üşendiğimizde adamlar tonlarca kayayı bir araya getirmişler helal olsun vallah sizde çok güzel bir araştırma yapmışsınız tebrikler teşekkürler başarılarınızın devamını bekleriz

bence kesinlikle uzaylı lar yapma sansı davar ama ortak yapımda olabir

valla bu siteye çok teşekür ediyorum eğer bu site olmasaydı mısır piramitleri hakkında bilgi toplayamayacaktım (ben mısır ülkesine ve piramitlerine hayranım ) çok merak ediyordum aradığım bilgiyi buldum çok sağolun

ya bir şey sorcam bu sitede yazılı olanların kesinliği doğru mu?yani şimdi kesin değilse biz yanlış bilgi edinmiş oluruz.ya bide uzaylı diye birşey yoktur.bide şu yandan bakın insan evrenin en akıllı canlısı değili mi?bu kesinkleşmiş bir konu.yani evrenin en akıllı canlısı insansa diyelim uzaylı diye bir şey var bizden daha akılı olması lazım ki bunları gerçekleştirsin bu çokkkkk zor bişi yani boşu boşuna uzaylı polemiği yapmayın.

arkadaşlar bu pramitlerin taşları taşınamamış kalıp şeklinde inşaa edilmiştir..evliya çelebiyi okuyon varsa bilir anadolunun bir kasabasında bir suyun kalıbının şeklini aldığı ve bu taşın granitten daha sert olduğu yazmaktadır…piramitlerden kullanılan taşalrda böle inşaa edilmiştir..

yokk abi bu iş insan işi olamaz okadar insanla teknoloji yok mazemeyok nasıl olur ama bir arkadaşımız uzaylı dan bahsetti olabilir ben uzaylıların varlına inanıyom evet evet kesin uzaylılardır afferin onlara güzel olmuş ellerine salık.

ya gercekten harıka bıryer vede kafa karıstıcrıcı okadr cok sey bılıyorum mısır hakkında ma yeterlı deılmıss….kafam karıstıı ofsssssss….

aslnda yorum yapmaya gerke bıle yok hersey ordata cunku…….

ben mısır piramitlerini ilk duyduğumdan beri onlar hakkın da çok sey oğrenmek istemistım ve çok arastırmalar yaptım sızın yazınızı okudum ama bunları biliyorum yinede size çok teşekkur ederim

piramitlere karşı her zaman hayranlığım olmuştur çünkü o kadar gizemlılerkı inanılmaz, o zamankı insanların inşaa ettiği söylensede ben kesınlıkle ınanmıyorum buna eğer biz bu zamanda yapamıyorsak bu teknolojiyle inşallah bigün piramitlerin sırrı açığa çıkarda bızımde merakımız gıder ben gerçekten bu konuyla ilgili herşeyi takıp ediyorum ama ne olursa olsun hiç bişey tatmın etmiyor insanı nedense değil mi? 🙂

gercekten cok mantıklı bir sekilde piramitlerin nasıl yapıldıgı acıklanmıs..hepimzin eminimki kafasındaki soru işaretleri birazda olsa kalkmıştır.fakat benim kafamda daha bir cok soru var..mesela piramitin içine süt konuldugunda asla bozulmuyor.. ve bir kac gun içinde kendi kendine mayalanıp yogur oluyor…piramit senede iki kez güneş alıyor bir firavunun tahta cıktıgı gün birde öldügü gün..vede mumyalama işlemleri… ölü bozulmasın diye butun organlarını farklı kaplara koyuyorlar sadece kalbi duruyo firavunun içinde…bunları o zamanın insanları nasıl akıl etmiş hala bilinemiyor..

ben bide bu konulara cok meraklıyımdır 🙂 restorasyon okuyorum.. ve tarihle iç içeyim..iyi günler 🙂

bence ilk cevaplanması gereken soru bu piramitler neden yapıldı. çünkü neden yapıldığı bulunsa kimin işne yarayacağı ve kimin neden yaptığı zaten bulunur.fakat gözünün önündeki piramidin odalarına giremiyorsun sonra şifre çözmeye kalkıyorsun çok zor.

koca sehit e 250 kg lık top mermisini kaldıracak gücü veren allah mısırlılarada piramileri inşaa edecek gücü vermiştir

bencede cok sacma bir muhabbeti burada yapıosunn..gercekten ciddi bir konu ve cıvımaa…kulturlu seviyeli insanlar olmamız bu ulkeyi belli yerlere tasımamıs lazım sen neyin peşindesin…

kardeşim burası chat kanalımı arkadas aramak icin yanlış yerdesn be

yeni kıngg imiz oldu !….
gözümüz aydın, kulağımız piramitler…

merak ediyorum bu kadar bilimsel aciklamayi yapanlar acaba bu aciklamara inanmislar mi… bence hala piramitlerin yapilmasi gezimeni korumakta. belki uzaylilar belki baska bir guc ama kimler ne sekilde yaptiysa ellerine saglik muhtesemler cunku..

habertürk.com tamamen sahte habercilik.sahte dünyada yaşayan insanlardan ibarettir..kendilerini rezil eden bu kişileri kutluyorum

gece yolcuları sizi büyük bir zevkle dinliyorum. sizin grubunuzdaki edis ilhan abiyi çok seviyorum. size müzik hayatınızda başarılar dilerim.

gece yolcuları sizi büyük bir zevkle dinliyorum. sizin grubunuzdaki edis ilhan abiyi çok seviyorum. size müzik hayatınızda başarılar dilerim.günlerinizin iyi geçmesi dileğiyle. sanatçılar sizin gibi geceleri çalışır…

bu ıııı____de____pedro____ıııı harbiden king galiba deli pedro olmuş be seferde. çok matraksın len.

peki kalıplar halinde yapılmış olabilir ama piramitler içinde matematiksel ölçüler nasıl ayarlanmış olabilir. ya da diğer aklın almadığı olaylar nasıl açıklanabilir?
hiç aklım almadı!!!

ya harbi bir sussana sen yaa…surda gercektenn senin anlamıcaan bir konuyu konusuoruss.. git arkads sitelerine

bence piramitlerin yapımı, dinazorların neslinin tükenmesi birbiriyle yakın olaylar.dinazoorların zamanında teknoloji çok gelişmişti bu kadar şahane şeyleri kısa denilebilecek bir sürede yapacak kadar. ve gelir dünya gelir bir göktaşı çarpar ve insanlık tarihi yeniden başlar benm fikrimde bu.

bak ben burdan yardım aldım aldıgımdan beri bana haberi email geliyor bundan çok rahatsız oluyorum bana email göndermeyin yada iptal edin
ben berber ilyas
izmir

uzaylılarla ilgili birçok araştırma yapıyoruz küçük bir araştırma grubu kurduk bazı teoriler ürettik fakat bunu hiç kimse kabullenmek istemiyor özelliklede hocalarımız. şuandaki durumlarla bu piramitlerin yapılmasına imkan yok en azından matematiksel terimler öyle diyo. fakat şuan ki teknolojiyle millattan önceki yılların teknolojisiyle karşılaştırırsak tamö tersi olması gerekmez mi? ayrıca gezegenmimizş uzaylılar ziyaret ettiklerini bilioruz çnk elimizde roswellin otopsi videoları var daha dorusu roswellin otopsi raporunu izleyebilirsiniz internet sitelrinde… en öenemlisi zekasının 200 den üstün olması yani bizden üztün bir zekaya sah,p olmaları yani piramitlerde bzm düşünüpte bitmesini asırlara sığdıramadımız şeyleri aylara sığdrcak zekaları olması ayrıca nerden gelio die merak edioyorsanız hizafiyet teorisini okuyun o zamn gerçekleri görceksiniz!!!!!!!!!

merhaba arkadaşlar piramitler hakkındaki yorumlarınız için teşekkür ettim. bende bu konu hakkında sunu hazırlıyordum.hep merak etmişimdir piramitleri. ne kadar büyüleyici şeyler dimiiii…

arkaşalar görüldüzü gibi memlekette asalak,salak, vb ıııı____de____pedro____ıııı gibi mahlukatlar bitmiyor eminim piramitlerin yapıldıkları dönemlerde de cihan ı harp dönemlerinde de pkk nın güzel yurdum insanı askerleri bebeleri öldürdükleri zamanlarda da bitmedi bitmeyeceze benziyor allah için böle aptal "ıııı____de____pedro____ıııı" gerizekalı özrenmeye asla aç kalamayacak hastalıklı beyinsiz insan bile denemeyecek kadar bu dünyada yaşamayan daha dozrusu yaşadızını sanan şahsiyetlerden izreniyor ve kınıyorum… sizler bu ülkeye yakışmayacak kadar rezil varlıklarsınız… yazıklar

piramitlerin 20 yıl gibi bir zamanda başka yerde yapılıp inşa edildiği yere getirilip yerlerine yerleştirilmesi şimdiki teknik imkanlarla bile mümkün değil. bunu herkes kabul ediyor. peki, inşa edildikleri yerde kalıplar yapılıp bu kalıplara vasıtasıyla yapılması ne kadar mümkün? günde 400 blok bu şekilde yapılabilir mi? kalıba dökülecek içeriğin yukarıya çıkarılması karılması dökülmesi az mı güç gerektirir? öncelikle bir arkadaşımızın işaret ettiği gibi piramitlerin hangi amaçla yapılmış olabileceği üzerinde bilimsel bir araştırma yapılmalı. sonra bu amacın beşeri bir amaç olup olmadığı belirlendikten sonra kimler tarafından, nasıl ve hangi araçlarla yapıldığı konusuna sıra gelmeli. bence o tarihlerdeki hiç bir beşeri otoritenin piramitleri yaptırabilme güç ve imkanı yoktur. bu nedenle de bu ölçekteki yapıları hangi amaçla olursa olsun yaptırmaya teşebbüs edemez. teşebbüs etse de sonuca ualaşamayacağını çok kısa zamanda anlar ve vaz geçer. piramitlerin üç tanesinin dev ölçülerde olmak üzere seksenden fazla olduğu da hesaba katılırsa piramitler yapılırken, düşündüğümüz fiziki güçlüklerle karşılışılmadığı da ortaya çıkar.
aklın sınırlı bir bilgi kaynağı olduğunu kabul edip, bu realiteye göre açılımda bulunmalıyız.saygılarımla

piramitlerle ilgili cevaplanamayan sorular sadece piramitlerin o günkü şartlarda nasıl yapılabildiği ile ilgili değildir. elektrikli ve elektronik cihazların çalışmaması vs. gibi bir çok konuda piramitlerin çözülemeyen sırlarının bulunduğu biliniyor. konu sadece nicelik açısından değil, nitelik yönüyle de cevaplanamayan soruları içeriyor. bu nedenle konuya daha geniş bir perspektiften bakmak, cevabları bu şekilde bulmaya çalışmak gerekiyor. ne sadece beş duyu ve ne de sadece akıl, soruları cevapladırmamız için beterli bilgi kaynakları değil. hayat ve kainatı yaratan, yoktan var eden, sevk ve idare eden, mutlak ilim, mutlak kudret ve mutlak irade sabihi yaratan' ın akıl ve gözlemin yeterli olmadığı diğer konularda olduğu gibi bu konuda da bize bilgi iletmesine ihtiyacımız var diye düşünüyorum.

bu konuda herkesin bir teorisi olabilir. ama teori, ispata muhtaç bir iddiadan ibarettir. piramitler konusunda şimdiye kadar belki aralarında nüans farkları olan sayısız teoriler ileri sürülmüşştür ama, hiç birisi ispat edilememiştir. çünkü adı üstünde teoridir. bu devasa yapılara bir de az önce arz ettiğim açıdan bakmak lazım kanaatindeyim.

böylesine güzel anlaımlı ve detaylı bir siteyi daha önce neden aramadığımı düşünmeye basladım. geçekten çok iyi bir site olmuş. basarılarınızın devamını dilerim

saygılarımla…

sıkı durun dudazınız uçuklamasın gibi şeyler çok saçma

tasları tasımak yerıne kalıpla hazırlamak buyuk bır mucıze olsa gerek.fakat o zamanlarda bu kımya bılgısı o ınsanlarda warmıydı?hıç bir sey mucıze deıldır allahu teala

de-pedro senin çıktığın yere sokmak için blog olarak çok hevesliyiz ve bunu yapacağız şerefsiz ip numaran elimizde şimdi ne bk yiyeceksin mrk ediyorum..

selam wolki kusura bakma wolki dedim ama dönüp dolaşıyorum yine bakıyorum senin sitene ucundan kkıyısından gene senin sitendeyim dostum her geldizimde bişiler araklıyorum tabi bilgi edinerek gerçekden emeze saygı gösterip adresinireferans olarak gösterip bilgi paylaşımı yapan insanların olması sayesinde paylaşmak daha zevkli tabi su yukardaki zihinsel özürlü arkadaş küfür ayzmı? ama boş ver neyse başka bir gün gene wolkilenmek dileziyle kendine iyi bak

piramitleri matematiksel konuma göre kim tasarlayıp kim yapmış
olabilir ki o kişi tanımak isterdim.

çok ilginç bişi ama tek kelimeyle süper hele içine yılda iki kez güneş girmesinin hesaplanması ve yapılması akıllara durgunluk veriyo ama süper içinde kaybolmayacağımı bilsem girmek isterdim

bana piramitlerle ilgili 30 soru ve cevapları
lazım
bulubirseniz aykut_yuzer{.}hotmail.com a o siteyi yollarsanız sevinirim rica etiyorum

gerçekten güzel bir araştırma olmuş tebrik ediyorum ben de bu piramitlerin insan işi olmadığını düşünüyorum 70 tondan bahsediyosunuz günümüzde bile bunu çok büyük bir makineyle yada vinçle falan kaldırmak gerekir biz zor kaldırıyorsak onlar ozamanki teknolojiyle nasıl kaldırmışlar…?

ve ayrıyettende altın orana uygun yapılmış muhteşem piramitlerin yeri birbirine oranlı nefis

inanmıcaksınız ama babamlar aralarında konuşurken kulak misafiri oldum mısır piramitlerine biranda merak ettim araştıraya başladım gerçekten mükemmel bir yapıt.b.k. insan gücünden başka güç olmadıgını savunuyorum ben. insan beynini herşeyden üstün tutmalısın unutmaki bu yapıtların hepsi insan beynınden çıkıyor abi gerçekten cok güzel inş.ileride gidip görmek nasip olur iyi akşamlar. istanbuldan erdi lise ögrencisi yaş:17

çinde bulunan xian şehrine 100 km uzaklıkta qin ling shan dağlarında ön-türk uygarlıklarından birisi tarafından inşa edilmiş, etrafında irili ufaklı 100 adet piramitle beraber, 300 metre yüksekliğinde bir piramit bulunmaktadır. vede bu yapanların mısırlılara piramit yapmayı öğrettiği düşünülebilir. ayrıca asyada mısırlılarınkinden çok daha gelişmiş mumyalama teknikleriyle yapılmış ve iyi korunmuş mumyalar bulunmaktadır…… piramit diyince akla hemen mısır geliyor ama dünyanın birçok yrinde bircok piramit bulunmaktadır ve bunların en önemlisi beyaz piramittir bu piramiti yapanların taklamakan çölünde arap çöllerindeki gibi bedevi kavimlerin yaşamadığına inanmamız için yapmadına göre bir amaçları vardı sanırım .

arkadaşlar çoğu bilim adamı piramitlerin bazı odalarına girmeye çalışmışlar ama ya kaybolmuşlar yada bir kaç tur atıp geri dönmüşler
ya oraya ablamı da gönderin kaybolsun içinde

ya arkadaşlar herşeyede inanmayın bence bunlar reklam kokan işler bunlara gerenk yok hahaha

ya çok merak ediyorum şu piramitler nasıl yapılmış.hele o zamanlar vinçte yoktu şimdi bile vinç var yine onları kaldırmak çok zor olurdu. bence o piramitler kendiliğinden oluşmuş…

volkan arkadaşım bu kadar emek verip bizi bilgilendirdiğin için teşekkürler. yazının hepsini tek solukta okudum. bu konu her zaman ilgimi çekmiştir çünkü.

çok güzel şeyler öğrendim iyi çok merak ediyodum nasıl bişey nasıl biyer diye frevun diye bişey var mı diye artık hepsini biliyorum ama piramitlerle ilgili araştırmamı sürdürüyorum bundan öncede çok merakkkk etttiğim şeyler vardı araştırdım öğrendim piramitler deyince bilirim akla frevun gelir. ama çok korkutucu bişey değilll. ben yeni araştırmalara başladım. inansanızda inanmasanızda çokkk güzel bilgiler öğreniyorumm

uzaylı falan hikaye.. bu uzaylılar madem boyle yuce gonullu yardımsever yaratıklar istanbula da yıkılmayacak bişeyler yapsalar tekrar uğrayıp..!kayaların yerinde uretilmesi taşınmasi fikrinden cok daha mantikli güzel araştirma olmuş elinize sağlık..sonunda aklımda mantıklı bişeyler oluştu sağolun..

bunlarla vakit geçirmeyelim o zamanki insanlar kim bunu nasıl yapmış niye yapmış diye vakit harcamamış geyik yerine üretmişler helal olsun kuranda açıklaması var zaten sözde bilim adamlarının palavralarına itibar etmekte zaman kaybıdır…

uzaydan böcekleri fotograflayabilen bir teknolojiye sahipken nasıl olur da piramit odalarında insanlar kaybolur. yerleştirin abi her yere kamera izleyin bakalım adamlar nereye gitti…
girin içeri herşeyi analiz edin. hem bilgisayar teknolojisi var artık. komple sistemi modelleyin. içerdeki bütün kimyasal, termal olayların simulasyonunu yapın. belki de bilim adamları çalışmalarında birtakım sonuçlara varmışlardır. bizler bile hiç oralara gitmeden, kimyasal reaksiyonları-kireçtaşını tanımadan, inşaat teknolojisi hakkında az bilgiye sahipken – bilim adamlarına göre denizde damla bilgimizle – bu kadar yorum yapabiliyorken nasıl olur da bu işin içindeki ehil kişiler çok yok katetmemiş olurlar. belki de arkadaşlar bizden saklıyorlar…. ne dersiniz….

bu piramitler belki de o günün şartlarına göre doğal olabilir çünkü insanlar o dömemde bilginin ışığında yapılmıştır ama belki bu sırlar sonsuza kadar
cevap bulunamayacak ama unutmayalım ki insanlar her zaman beyinleriyle iş yapmıştır

piramitlerin nasıl yapıldıgı ve çölün ortasına onca büyüklükteki taşların nasıl getirildigini gerçekten görmek isterdim

ben türkiyede oturmaktayım benim atalarım mısırdan buraya göç etmişler ben mısırda bulunan piramiyleri görmak istiyorum ayrıca onlar benim çok aşırı ilgimi çekiyor gidip oralardaki gizemi çözmek atalarımın yaptığı o devasal şeyleri görmek istiyorum ama şimdilik sizlerin hazırlamış olduğu bu güzel siteler sayesinde idare ediyoruz ama ginede gitmeyi düşünüyoruz size çok teşekkür ediyorum başarılar

bence o zamanın bilimi bu kimyasal karaşımlara yetecek kadar değildi ve kabakuvvet olarak bu piramitler yerleştirildi öyle yada böyle piramitler inşa edildi ve bunu benim atalarım yaptı atalarımla gurur duyuyorum sizlerede teşekkür ediyorum böyle bir çalışmada bulunduğunuz için

arkadaşlar sizlere bir soru sorucam bu piramitlerin içine girenler kaybolmuyormu?peki bu kıral odası şu odası bu koridoru vb. şeyleri nerden biliyorlar acaba neye dayanarak bunları söylüyorlar ben çok merak ediyorum yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

gerçekten piramitler içnde kaybolunuyormu yani bunları arastırıyorlar vebunları aktarıyorlar peki onlar nasıl çııo

kaybolunur ayrıca radyasyon yüzünden çok bilimadamı ölmüş.piramitleri seviyorum 6 kere mısır a gittim ve daha gitmeyi planlıyorum.ewimde büyük bir arşiv var.

arkadaşlar hepiniz den özür dilerim ben kingg özrümü kabul edin her insan hataya pabilir ben sizi kırdıysam affedin volkanca kardeşim geri zekzlılımı affet sen den özür dilerim

priamitlerin yapımındda çok ağır taşlar kullanıldı bu taşların insan gücü ile taşınması imkansız bilim adamlarının yaptığı araştırmalar yeterli olmuyor çünkü o dönemden günüzde yazılı belgeler bulunmamaktadır bunun nedeni moğolların işgal edilmesi üzerine tüm belger ve bilgiler yakmışlardır

beyaz piramitle ilgili bişeyler yazmıştım bu praimit gizanın neredeyse iki katı yüksekliğinde bunu yapanlar türklerdir ve bunlar mısır piramitlerinden eskidir isteyen araştırsın japon denizindede bir praimit bulundu yani piramitler bitek mısırda deil bence ingilizler sömürge döneminde kurdukları sistemler sayesinde truzim gelirinin büyük bir kısmını aldıkları için reklam yapıyolar.beyaz piramit tin bulunduğu bölgeyi yasak bölge ilan eden çinliler yüzeyini toprakla örtü ve ağaç dikerek saklıyolar . tabi avrupalılardan japonlardan vede amerikalılardan deil bizim gibilerden içinde piramit yapımı ve dönemin sırlarıyla ilgili bir çok yazıt bulunduğunu düşünüyorum vede bu bölgede bulunan mumyalar mısır mumyalarından çok daha gelişmiş tekniklerle mumyalanmıştır vede daha iyi korunmuşlardır bu dev uygarığı nasıl sakladıkları anlama güç yada nasıl herkesin bu duruma sessis kaldınıda anlamak zor. mısırada pirami tekniğinin burdan gitmiştir orta asydaki muson ikliminin yerini sert karasal iklimin almasıyla orta asyadaki iç denizde kurudu ve büyük bir göç başladı bu göçle birlikde büyük türk uygarlığı tüm dünyaya yayılmıştır. dünyanın birçok yerinde piramitler bulunmaktadır ve bunların yapım dönemi aynıdır vede piramiler dışındaki dier büyük yapıların yapımı hep aynı döneme raslar.türkler savaşcılığa ve bozkır hayatına alışmaları uzun sürdüysede sonunda bizim bildiğimiz anlamda bir türk ırkı çıktı. bu konuyla ilgili çin kaynaklarında bilgi bulunmamasının nedeni 5 kıral döneminde tüm kitapların yakılmasıdır. burada kendi düşüncelerimde bulunmaktadır bunlarla ilgili başka sitelerde birçok yazı bulunmaktadır lütfen bir bakın

yüzyıllardır bu konu hakkında konuşmak yerine insanoğlu teknolojı kullanmadan bunu yapmaya çalışsa bence şimdi bir kaç tana daha piramitlerimiz olurdu ama konuşmayla olmuyor işte yüzyıllardır olduğu gibi

kardeşim şu dinazorlarla alakayı kuran arkadaşa katılıyorum. ama gülmekten!!!o ne abi dinazorların neslinin tükenmesinin ne zaman olduğunu sanıyor?dinazorlar zamanında insan yoktu ve teknolojiyi kim geliştiriyor?ya biraz düşünün de öyle yazın be kardeşim!!!

ya arkadaslar hadi gectik hepsini yanılmıyorsam kefren olacaktı sadece bu firevunun mezarına girelebilmis ve odadasında bulununan sey de demirden bir şamdan.. m.ö. 2000 den bahsettiğimizi hatırlarsak!!!

merak ettigim bir konu bana göre mantıklı bir şekilde aydınlanmış oldu kesinlikle insan yapısı bilgi icin teşekkürler

bence bu piramitler 10 numara olmuş.nasıl kadırdılar o2.5 tonluk taşları bilmiyorum bitanede türkiyeye yapsalarda keşke.valla helal olsun bizler daha 3le 5 şi çarpamıyoruz adamlar çarpıp bölüp yapıyolar işte morukta diyorum buralar bizim sıkında dişinizi sizde ypın bitane

güzel b araştırma.. ama benimde bazı prof. lardan duyduuma göre bu pramitler dünya meydana geldizindede vardı yani allah vergisi bişey bir takım mucizelere inanmasanız iyi edersiniz

selam ben ünversite tarih 2 deyim gerçekten çok mükemmel yapıtlar.hani derler ya eskiden adamlar çok güçlüymüş işte oyle bişey olabilir halk tabirinde: ::

boşwerin takmayın anasını satıyım yapan yapmı? eline saglık 😀

uzaylilarin yaptiğina inan mıyorum. çünkü geçmişteki insanlar daha iriymiş vee ömürleri çok daha uzunmüş o yüzdan şimdi ki insan boyutlarina göre kıyas yapmak yanlış….!!!!!

selam.piramitleri oldum olası merak etmişimdir.fazlasıyla ilgimi çeken bir konu. ve yapılışını, hele hele ogünki teknolojiyle yapılışını düşündükçe insanın tüylerini ürperten şüphelere kapılıyor insan. bu konuyla ilgili vakt-i zamanında eric wan döniken adında bir araştırmacı yazarın " tanrıların arabaları" isimli kitabını okumuştum. bu kitap ki,- okumanızı kesinlikle tavsiye ederim-( uyarı: allah(cc)'a inancı zayıf olanlar okumasınlar lütfen.zira dinden çıkabilirler. benden söylemesi… çünkü o dönemde ben bayağı bir bocalama dönemi yaşadım…), öyl eşeyle anlatıyorki. adam yazmış abi.kendi aklınca bazı şeyleri ispatlamış…kendince işte…..
her neyse. bu piramitler konusu, sırrı çözülene kadar meraklılarının kafasını epeyce kurcalayacak gibi görünüyor.biran evvel çözülse de insanlık bir rahatlasa….. ben böyle düşünüyorum… ama şunu yinelemek isterim.o kitabi mutlaka okuyun arkadaşlar.bazılarına baya yarsımcı olacaktır kanaatindeyim.

ister inanın ister inanmayın ama piramitlerin yapımı sırasında mısırlı büyücüler büyünün en üst düzeyindelerdi .(bir çocugun ana rahmine düşüp düşmedizini bile biliyorlardı)yani piramitlerin yapımında büyü ve sihir var ve o yüzden su anın teknolojisi akıl erdiremiyor ve kimse net c evap veremiyor. ne kadar uzra?salarda cevabını bulamazlar .kendilerini boşa yoruyorlar.
bu yazıyı yayınlarsanız sevinirim .kolay gelsin

gerizekalının birside gece yolcularına sevgiler yazmıs mal ne alakası var piramitlerle gece yolcularının böyle gerizekalılar varken bu piramitler hala sır olarak kalır

benim bütün fikirlerimi paramparça ettiniz ben daha farklı hayal ediyordun inanılmaz güçte insanlar veya uzaylılar veya şu ankinden daha ileri çok çok ileri bilgiye sahip toplumlar ama sizin anlattıklarınızdada bazı açıkta kalanyerler var
ne diye sorarsanız bana ulaşın e-posta adresim orda

yaw şimdi insanı çileden çıkariyonuz!!! 20 yılda yapılmış dior herkes ne malum belki daha uzun sürede yapıldı bunu ispatlayabiliyorlar mı_? mısır piramitlerinde radyasyonun temizlenmesi sirrin çözülmesi falan konuşulmuş ordaki radyasyon temizlenecek miktarda değil ya da işin ucu paraya dönük ingilizlerin para kazanmasi lazim yani oranın bir sır olarak kalmasi gerekir!!! biride giren çıkamıyo o zaman buranın haritalari falan nasil çıkarilmiş odalar nasil gösterilmiş dior!!! ewt oralara gidilebiliyor ve geride dönülebiliyor ancak buranın asil sırrı oralarda değil oralardan sonrasinda oradan sonrasina giden dönemiyor dönende çok kısa sürede ölüyor!!! uzaylılardan bahsedilmiş ewt bende uzaylılarin olduguna inanıyorum aslinda onlara ben uzaylı gözüyle bakmıyorum evrende olan bizden başka canlılar!!! uzaylı arama stratejiside zaten saçmalık yok su varsa canlı vardir ne malum belki onların suya havaya ihtiyaci yoktur ala ala nese konu o değil!!! mısır piramtilerinin ewt bir çok sırrı vardir belki de herşey bir uydurma!!! benim şimdiye kadar okuduklarimdan araştirmalarimdan kanaatimce o dönemdeki bilgi ve teknoloji şimdikinden daha fazlaydi!!! insan oğlu bilgiyi kullanamayinca körelmiş olabilir tabi bunlar sadece benim düşüncem!!! ayrica biride dinazorlar döneminde insanlarin olmadiğini sölemiş!!! nie gördün mü arkadaşim türkiyeden hangi araştirmaci araştirmişta bunlari biliyoruz elin ingilizi rusu böle böle dio herkes koyun gibi inanıyo!!! herşey yalanda olabilir doğruda!!! bence bütün suç moğollarda şerefsizler yakmışlar binlerce kitabi!!! şimdi o kitaplar olsaydi belki de kafamızda bu kadar soru oluşmazdi!!!

hadi diyelim arkadaslar dıs yüzeyini kalıplarla yaptılar be arkadasım bu piramitlerin içi bir labirent gibi mesela bir odası yılda 1 kez aynı saatte aynı dakika ve aynı saniye güneş göruor bunu nasıl acıklayabilirsiniz? + odalar her yere acılıor ve bazı odaları göstermiolar suan mesela süt koyuyorsunuz piramitin içine bozulmuor hiç ve yoğurt oluyor abicim bunu nasıl acıklıorlar? deminki anlatılan dış mimari olarka mantıklı ama iç mimari olarak mantıksız!

okunmasi gereken seyler yazilmis ama unutulmamali ki dünya ne insanlar su piramit olayini aciklayamadi bu benim acimda insanlarin gerceklestirmis oldugu bir mucize ama üzüldügüm tek sey bu yazilari yazan arkadas o kadar kafa yormus yazmis bicmis ama su yorumcularin yorumuna bakarmisiniz kimileri diyor cinler kimleri diyor uzaylilar. uzaylilara inanan yorumcu arkadaslarim neden bir piramidi insanlarin yaptigina inanmak istemiyor anlamiyorum.

arkadaşlar piramitler çok gizemli yapıtlardır bunların bu denli gizemli olması birazda olsa insanlıza bazlıdır çünkü insan oglu piramitlerin ilgi çekici yanları olan fravunlar ve yapımları hakkında bilgi alamamkta nasıl nezama yapılmış oldukları hakkında bir bilgi bulamammak tadır

sadettin teksoy nerdesin bunca soruyu cevapsiz birakma : ) arkadaslar insanlarin neleri nasil kisaltip ayni gorevi goren seyler haline getirdiklerine bir bakin.

cakta ges ngada yazdın sen oyle arkadaşlar yazılarınızda kısa öz sölere yer verin

piramitler blmem …kaçlı yıllarda inşa edilmiş tir ama günümüz inasanları piramitlerri inşa edemezmi bu ayrı bişe de ozaman koşullarını kimse bilirim fala n ayana yatmasın çünkü geçmiş geçmiştedir gelecek isi önünüzdedir ayrıca örnek vermem gerekirse arabay la yolda ilerlerken akamızdakiler şerit gibi olurlar not devem edc tir

herseyden önce nasıl yapıldı yerıne neden yapıldı sorusunun cevabını bulmalıyız bunu gerektıren seyın sebebini bilirsek nasıl yapıldığını cok kolay buluruz cunku o piramitler yapılmadan önce orada bir karar alınmıstı piramıtlerı herhangi bir mazeret için yapmak ve bundan sonra yapılmaya baslandı uzaylı oykulerı 80 lerdekı amerikan fılmlerınde kaldı suanda gunumuz insanları daha gercekcı bır yaklasım sergilemeli prof. davidovits,i olumlu veya olumsuz elestıremem ama tek bıldığım kolelerın yavan ekmek ve bira için calıştıkları birde piramitlerin icindeki fizik ötesi sırlar bence pıramitlerin üzerıne bır gunes doğacaksa buda tarıhtır yapılara baslanıldığı dönemde eskı mısırın siyasi gucu,donemle bağlantılı coğrafi konumu, ve en önemlisi halkın aburujva felsefesi ele alınmalıdır

arkadaşım piramitlerin niçin yapıldığı ap açık ortada piramitler frafun un tanrı olarak nitelenmesi bakımından ve tanrılaştırılması ozaman da kendisini tanrı olarak gösteren bir insan demek ki ne kadar dinden yoksun ama biz bunu anlamamız tabii ki zor geliyor sen veya başkası tanrı olarak msl algılan san haşa sen insanlığa piramitleri geç dünya hayatındaki insanlar dahi hayatı zindan ede bilirsin çünkü senin elinde ama bir allah var ki o tek tir. onun kudretini gücünün karşısında ne firavun nede piramitler dura bilir deyilmi devam edecktir

selamun aleyküm gençlik…. msn adresiimi veremm miii ..mck 😉 bu sitede ki bilgiler ç. çok süpper. çünkü benım çok arayıpta bulamadığım bilgilerii bu sitede buldm. bu siteyi kurana çok teşşekkürler…piramitlere hastayım nasıl yapıldıklarınıda çok merak ederdim ve bu bilgiler sayesinde öğrendimm…. bu siteyi kuranlara teşşekkür ve bu bilgiyi b uraya getirenlere.. pasalimuco{.}hotmail.co.uk..mucjk!

ı dont understant yours:! are you malo!hehe ı am from africa…ı seek the one city.

dünyanın ilginç tasarımı olan pramitler tabii ki bizim de ilgimizi çekiyor bizleri bilgilendirdiginiz için teşekkür ediyoruz

ya sanane ister yazar i s ter yasmas a.q bu sözüm memete aq. memet

piramitler nasıl inşa ediliyor.
insanlar piramitleri inşa ederken
üst üste koydukları tuğlaları . en üstüne geldiklerinde. yabboz şeklinde bir tane parçası kalıyor onu en üstüne koyuyor . ama kişi parçayı dıştan değil içten koyuyor.içindeki rahmetli oluyor

bence ozamanlarda teknoloji daha yüksekti…
düşünebiliyormusunuz…
odaya yılda iki defa ğüneş ğiriyor buda firavunun doğdugu ve
tahta çıktıgı ğün oluyor…
öyle bir ayar yapılmışki dünyanın agırlık merkezinin tam ortasında

gerçekten çok detaylı bir araştırma . şimdiye kadar böyle bir olasılık üzerinde hiç durmamıştım.acaba gerçekten bu bir ingiliz oyunumu ! kafama takıldı piramitlerin bazı yerlerinde denizaltı,uçan daire,astronota benzer resimler var acaba bunu yakın zamanda yapmış olabilirler mi !! hani insanların zihnini daha da bulandırmak için miii, ilginç.piramitleri görmeyi çok istiyorum umarım bir gün giderim.emeğinize sağlık 🙂

mısırda doğa üstü olayların yaşandığına inanıyorum imkansız olabilir ama ben öyle düşünüyorum.
antik mısırda günümüzde yapılacak olan bazı uçak minyatiürleri gördüm yani kil taşından yapılmış uçak şekilleri
herneyse bence piramitlaerin yapılmasında insan gücünden başka doğa üstü büyü gibi bazı antik mısır teknikleri uygulandığınıda
düşünüyorum

ben mısır ve mısır piramitlarinin hayranıyım müthiş yapıtlar ama bu yapıtların uzaylılar vyea başka varlıklar tarafından yapıldığına inanmıyorum. çünkü o zamanlar firavun çok güçlüydü mısır'daki insanların soylular hariç neredeyse hepsi köleydi böyle yapıtlar inşa etmek çok zor olsa bile bunu isnsanlardan başka bir varlık yapmamıştır. bazı yorumlar okudum uzaylılardan bahsediliyor ve mars'ta aynı şekilde yapıtların bulunduğunu idda adiliyor ama uzaylıların varlığı hiç bir şekilde kanıtlanmış bir şey değildir.inanılması çok zor olsada bu yapıtları insanlar yapmıştır

uzaylılara inanmayıda bırakın tamamen yalan işler bunlar hayat olan tak gezegen dünyadır anlayın artık
uzaylı diye bir şey olsaydı şu an dünya var olmazdı ve ben bu mesjı yazıyor olmazdım bu piramitler avrupa veya amerikada olsaydı o yapıtların tamamen kandi insanları tarafından yapıldığını söylerler di ama ama orda değiller bunlar da bu kadar müthiş yapıtların başka insanların yapmasını kıskanıyorlar bunun için yok uzaylılar yapmış yok cinler yapmış diyip duruyorlar bunlara inanmayın

o zamanlarda o teknoloji ile bu şaheserlerin yapılmasına olanağın olmadığını zannediyoruz. ama işin şu tarafı da var.
* mumyalama teknolojisini bulan,
* beyin ameliyatına kadar ameliyat yapabilen,
* matematikde pisagor bağlantısıı bulup yüz ölçümünü hesaplayan (ve niceleri) bir uygarlıktan ben beklerim. bilmediğimiz bileşiklerle o koca taş bloglarını inşaa edebilirlerr. yani doğal taş değil yapayyy…

kesinlikle yapay kayalar. ben gördüm oradan biliyorum 🙂 araştırmacı arkadaşımıza da teşekkürler.

selam evet bu sıtede bılmedıgım bı cok seyı ogrendım ama ogrenemedıgım bı sey daha var. acaba piramitlere giren bilim adamlar kanserden neden öldü ve neden piramitlerde telefon gıbı aletler calısmıyo
saygılar

arkadaşlar öncelikle bu konuyu hazırlayan volkan arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum…piramitler benimde hep ilgimi çekmiştir… ama biz naparsak yapalım öğrenemeyeceğiz nasıl olduğunu bu bir allahu teala nın hikmeti olabilir..yüce allah isterse herşey olur istemezse hiçbirşey olmaz…çanakkale savaşınıda türkiyenin kazanacaına hiç kimse inanmıyordu ama nooldu yüce allah ın sayesinde biz o savaşı kazandık.. ve kuran-ı kerim i ve ülkemizi elimizden almaya gelen işgalci güçleri geri püskürttük… çanakkale savaşında şehit olan 250bin askerimiz nur içinde yatsın.. saygılar…

bu dünyada yaşamış veşu an yaşayan devletlerin ve dinlerin başında olan dünyanın geleceğini,kaderini belirlemeye çalışan üstün meziyetlere sahip insan biçimine bürünmüş varlıkların insanları kullanarak birbirleriyle yapmış oldukları savaşta geride insanların kafasını karıştırmak amacıyla ve insanların kendini pasif bir varlık olarak görmesini sağlayan yapılardır…………………………………………

1980 li yıllarda japonya'nın okinawa kenti yakınlarında okyanus dibinde bir piramit bulundu… google dan resimlerini arattırın bence bir 🙂 ve egale16 bence çok güzel bir yorum yapmış… tekrar okusanız da çoğunuzun yine de anlayabileceğinden kuşkuluyum…

bence bu piramitlerin sırrı çözülememiş ve çözülmesi çok zor çünkü bu kadar sene önce yapılmış birşeyi o günün şartlarıyla düşünecek olursak bunlar mümkün değil bence piramitlerin yapımı bu kadar basit değil insan üstü birşey olmalı

bence eda nın da dedigi gibi olagan üstü güç gerekli ama en son ortaya atılan teori benim de aklıma yattı biraz çünkü diger teorilerden daha mantıklı. ama kesin değil bence. neyse inşallah çözülür..

kim ne derse desin. yapan yapmış. ama binlerce kilometre uzaklıktaki ingilizler burdan hala nasıl para kazanıorlar? pramit kanser gibidir. kanserin tedavisi hastalık ortaya çıktıktan sonra çok yakın sürede bulunmuştur, ama dönen yüksek miktarda paralar ilaçların sırrının açıklanmasını engellemiştir. büyük ihtimallede mısır da da yaşanan durum bu piramitler bulundu herşeyi keşfedildi ama ama açıklanmıoyor. uzzun süre de açıklanmaz eğer biz türk'sek ve ingilizleri zengin etmek yerine kendi tarihimize bir bakalım. youtube.com. (türk piramitleri) gir ve gerçeği gör asil türk evladı wolkancaya saygı ve selamlar

abi wallaha çook saolun nasıl iyi 1 şey yapmışşınız milletin piramitler hakkında çook güzel bilgiler war size ve buraya giren herkese çokk teşekkür ediyorum

abi wallaha çook saolun nasıl iyi 1 şey yapmışşınız milletin piramitler hakkında çook az şey biliyor siz arttırmışşınız güzel bilgiler war size ve buraya giren herkese çokk teşekkür ediyorum!.

arkadaşlar bence bu işin uzaylılarla teknolojiyle bir alakası yok
nie her piramtin yanında bir heykel var bence bu işin o piramitlerle bir alakası var kesinlikle

bence piramitlerle ilgili başka sırlarda var ama bunları yayımlamak istemiyorlar. çünkü bir inasanın bu kadar ayrıcalıklı yani bu kadar güzel bir şeyi yapabilecek zeka var mıydı hemde o zaman bir düşünen ne kadar akıllılarmı?

öcelikle thanks. herkesin bir yorumu var tabi ama hala daha fazlasını istiyıruz ne garip ki insanoglu hep böyledi.sanırım uzaylı hikayesi yanlış bence.nil nehrine ulaşmasının amacı nedir yada pramitin amacı nedir bunlar çözümsüz vede hala mantıgın alamadıgı yüksekteki o inanılmaz agırlık,bence hala bu büyük bir sır ve ne yazıkki böle kalacak.thankss

yani düşüne biliyomusnuz piramitin altında topraga dogru uzanan havalandırmayı ve sonundaki demir kapıyı ve mısır yönetimnin bu olya açıklık getirilmesine izin vermeyişini.neden ama.. hem inasanlar o zaman dev boyuttalardı diyelim ,peki o küçücük havalandırma ve sonodaki metal kapı niye….

merhaba arkadaşlar tarih tekerürden ibarettir birşey önce kemale erir daha sonra zevale.piramitleri yapanlarda öyle sanırım teknolojinin zirvesine gelince onların sonuda geldi medenyetler gelip geçicidir. şimdiki teknolojiye bakın kemale eriyor. nerdeyse insan oğlunun yapamayacağı şey kalmadı . yok küresel ısınma yok ozon deliği yok tusunami sonra birgün güüüüüm. geriye kalan üç beş kişi sıfırdan başlıyacak ve bir gün gelecek bizim şu anda konuştuklarımızı onlar konuşacak. aynen şöyle ülen helal olsun o günkü teknoloji ile şu boğaz köprüsünü nasıl yapmışlar.

çok merak ediyorum nasıl yapmışlar?eğer ağırlıklar öyleyse

bende çok merak ediyorum bunlar robotmuydu çağ dışı birşey bence bu

tamam peki bunu yaptılar hadi diyelim robottular (tabi gerçek değil misal) hiç mi taş yerinden oynamaz allahın tardım ettiği konusunda tartışılamaz bile bence allahın yardımı var bunda bu ssiteyi çok beğendim arkadaşlarımada tavsiye edeceğim.

bu yapıtları uzaylıların yapmıs olabılecegı mantıklı gelebılır fakat gunumuzde bile bu teknolojı olmadıgı halde bızım yapıtlarımız goze hos gelır halde mesela gokdelenler luks bınalar. ya bu uzaylıların sadece kaldırma kuvvetı ıle ılgılı gucu var yanı estetık yok yada o donemlerde piramitleri ınsa eden gucun arastırma gıbı bır dusunceye sahıp olmadıgı gercegı.yanı su devırde boyle bır gucumuz olsa heralde dunyanın merkezıne bıle ınılebılırdı kaldıkı metal yada sert maddeler heralde gunumuzde varolmadı. demek istedigim ben uzaylı olsam ve ucan daıre yanı etrafa ısık sacan cısımle mıthıs bır hıza ulasan bırı olsam tonluk taslarla ugrasmam oyle bır yapı ınsa ederım kı guc kalkanı falan yada ısınlı yapı yada yercekımıne meydan okuyan yapılar eğerkı tek amac ınsa ıse bence sınır tanımazdım.kaldıkı bence uzaylı mantıgı bıraz zayıf o devırde ınsan aklının hukmune gırebılen ve cok guclu varlıklar tarafından ınsa edılmıs olabılecegı bana bıraz daha mantıklı gelıyor.

selam arkadaslar oncelikle bu konuyu hazrlayan arkadaşımıza teşekkürler. bende birkaç sey duydum firafun soyu cinlerden geldiğini duydum onlar hatta başka kişilerle evlenmezlermiş kendi kız kardeşleriyle evlenirlermiş o yüzden gizemli şeyler dönüyor kesin insan dışı varlıkların etkisi büyük piramitlerin yapımında başka şeyler duyarsam yine yazarım 😀

tutankamonun efsanesine göre (hazinesi saklı tek firavun) kendi piramidinin içinde 6 tane tabut var ve bu tabutların hepsi iç içe. 2. tabutta tutankamonun kendisi var. 4.tabutta ise sevdiği kadın vardır. 2. tabutta ise sevdiği kadına verdiği çiçek vardır. fakat bu çiçek daha halen ilk günkü gibi sanki dalında gibidir. bilim adamlarının saçmalıklarını dinliyceğime sizin gibi kendi araştırmalarımı tavsiye ederim. vermiş olduğun bu bilgiler için çok teşekkürler kardeşim. eyvallah.

gerçekten süper yapılar
böle tarihte böle yapıların olması tabi herkes ne derse desin insanı düşünmeye itiyor (tabi genelde insan dışında farklı şeylerin yaptığını)
yazıyı yayınlayanlar teşekkürler
ama linkler açılmıyo

o dönemde insanlar bence 50 100 metre boyundaydılar ve teknolojileri de sanıldığı gibi ilkel değildi yaptılar.

şimcik şöle oluyor ben seçimler dolaysılığı ile ara ver dim yorum yaz maya bu arada oyumuz kimin arkadaşlar tabii ki akp akparti diyorum içinde birazda olsa yemek yedizi kaba tükürmeyecek insan varsa 5 yıl önce ve sonra sına baksın yarabbim iinşallar allah ımın iznyle secimden galip çıkacazız anti pati akparti hadi türkiyem gösterin hürrüy ira denizi

çok özürdili
yerek yazı yorum bu yazımı siyaset her yerde olabilir

bence çok ilginç mısırı gezmek isterdim ama mısır firavun piramit dwyince 1 an içim ürperiyor keops piramidi çok büyük ve ilginç

piramitler harika bir şey hayranım onun yapımına şerefsizler nasıl yapmış

mükemmel desem aslında haksızlık olur bence bunuda insanlar yaptı pramitleri yapamayacak bir günümüz teknolojisi bulunmaya bilir ama o zamanda insanlık vardı ve bu bir gerçekki insan oğlu aklını kullandıysa bu işe yapmaması içten bile değil yani

çocukluğumdan bu yana mısır'ın piramitlerine, firaunlarına çok ilgi duydum. biraz da olsa merakıma su serptiğiniz için teşekkür ederim. ama bence onlar gizemini koruduğu sürece biz onları seveceğiz. herşeyin açıklığa kavuştuğu gün onlarda tüketilip unutulacak, gizemli kalması iyi ama keşke onlar hakkında herşeyi bilseydim demeden de geçemiyorum.
piramitler bir sanat eseri aksini düşünemiyorum. iyiki yapılmışlar.

yazılanlar mümkün olabilir. ama hala beni tatmin eden sonuçlar değil tabii ki. insanoğlunun piramitleri yaptığı zamandaki teknolojisi şimdiki zamanda kullandığı teknolojiden üstün olması lazım ki piramitler inşaa edilebilsin. firavunlar bu teknolojiyi gördümü acaba? yada piramitler göründüğünden daha sağlam ve küresel bir değişikliğe göğüs gerdi. bende firavunların yerinde olsam piramitlerde mumyalanmak isterdim. düşünün, dünyanın sonunun geleceğini önceden kestirsek, (ki öyle birşey olsa tekrardan başlayacağınıda bilirdik..) bozulması mümkün olmayan anıtlar dikmezmiydik. (insanoğlu hiç değişmez…)

piramit uzaylı işi diyen arkadaşlara gülüyorum. uzaylılar bir tek mısırdamı üç beş piramit yapıp gitmişler yada onlar piramit yaparken insanların yoğun yaşadığı nil kıyısında onları gören olmamışmı. bu piramitler bence binlerce köle tarafından yıllarca acı çekerek yapıldı. tonlarca taşlarda kumlar üzerinde yada nilde taşındı
sonuçta firavun yapılcak deyince 10 20 100 ton olması önemli değil ya o iş yapılır yada adamı imha eder. insanda can korkusu olursa eminim 100 tonuda taşımanın bir yolunu bulur

çok güzel bir eserler var gerçektende oraya yolu düşünlerin gitmesini isterim gördüklerinize inanamassınız…bye bye

ilginç şeyler geliyor aklıma.tam olarak nasıl yapıldığını gerçekten öğrenmeyi çok istiyorum. bu konu ile yakından ilgilenmeyi düşünüyorum.umarım buna imkanım olur. insan gücüyle yepılmadıkları kesin.belki de hayvanlar vardır insanlara yardım eden. bizim hiç bilmediğimiz hayvanlar.ya da yaratıklar. kim bilir.yalnız şu da gerçek ki dudak uçuklatan yapılar bunlar…

piramitlerin kimler tarafından yapıldıgını merak eden siz deyerli arkadaşlarım size birgercegi içten açıklamak istiyorum nedir diye merak ediceksiniz ben uzaydan gelen bir yabancıyım sizleri çok sevdim çünkü çok salaksınız hele bu yazdıklarımı okuyan enayiye selam ben uzaylıyım tanışdığımıza çok sevindm arkadaşım biz yapdık mustafayla.

bence piramitler şöyle oluşmuştur insanoğlu o yıllarda ki özellikle mısırlılar teknolojide çok ilerideydiler ve bunu tamamen kendileri insan kaynaklı yaptılar. şuda unutulmamalıdır ki hz süleyman sebe melikesi belkısı sarayına çağırdığı zaman sebe melikesi belkıs sarayın girişindeki tabanda kocaman havuzun üzerinde yürürken kendini suda yürüyor sanıp eteklerini kaldırmaya yeltendiğini okuyoruz rivayetlerden. bu da gösterir ki o yıllarda insanlık denildiği gibi çağdışı yaşamıyorlardı.ki şuda gözardı edilmemeli hz muhammed(sav) den sonra insanlar cinlerle ilişkisini büyük ölçüde kesmiştir önceleri insanlar cinlere her türlü işlerini yaptırabiliyorlardı örneğin hz süleyman sebe melikesi belkısın tahtını göz açıp kapayıncaya kadar sarayından alıp belkısın önüne dikivermiştir. bu da gösteriyorki piramitler cinler yardımıylada yapılmış olabilir

ben nim fikrim se okadar emek harcan mış bir yapıyı tabii ki insan lar inşa etmiş tir (kesinlikle ) teknolai olmasada cogun luk oldugu icin inşası ben ce cok basit bir yapı binlerce kişi calışıyor ve her konulan taşın yük sek ligi kadar toprak dol duruluyor ve digeri sonra digeri ve sonun da kücük bir dag oluşuyor son rada yıgılan toprak geri alınıyor ve ve eşiben zeri olmayan yapı meydana cıkıyor dev taşları kaldırmaktansa kum un üzerin de kaydır mak ben ce daha mantık lı ben ce

piramitlerin nasıl yapıldığı hakkında yapıldığı hakkında bir fikrim yok ama insan gücü bu agırlıktaki tasları nasıl kaldırmıs ve tasımıs insanın aklı yetmez. her insan günde 10 adet tas tasırsa yüzlere gecmis bir yıl cıkmaktadır fakat 20-30 yıl sürmüstür. piremitler cok ilginc yapıtlardır. dünyanın 7 harikasından biri olmasının sebebi de belki bu ve güzellikleri.
bi de su 2 si çok ilginç: piramitlerin içinde nasıl süt bozulmadan yağurt haline geliyoo. çünkü süt soğukta bozulmaz ve sıcakta yoğurt olur.
su nasıl arıtılıyo
🙂 :0 inanın piremitlere gitmek istiyorum

bence piramitlerrı yamak basitdir onu imkansız yapan zaman dır bugun pitramit dikmek istenılseydı çok kolay olurdu ama istenılseydı

bu pramitleri bence allahın bir mucizesi yani insan yapımı değil allahın bir lutfu allah tarafından konulmuştur fravunlarda mezar olarak kullanmıştır ben buna inanıyorum

piramitler mezardır ve firavunun köleleri yapmıştır bunu başka yerlere bazlamak saçmadır .
kaç yılda yapıldı kral öldükten sonra bile devam ediyor 12 yıl sonra bile biten var .
ayrıca yerin altında 2500 metre derinliklerde bu piramitin malzemelerine rastlanılmış ve bilim diyorki bu yapılmaz dezil zor .insanoglu su an bir zıplamayla deprem bile oluşturabiliyor insanın gücü az ama insanların gücü ne kadardır bunu görmemiz lazım

elbette çok ilginç ve karmaşık bir durum şu ana kadar piramitlerin sırrının çözülemeyişi. bende hep merak etmişimdir kim ve kimler yapmıştır diye benim okuduğuma göre kuran ikerimde yazan süleyman peygamber tarafından cinlere yaptırılmıştır. şöyle anlatılıyor süleyman peygamber birşey yapacağı zaman asa sına dayanıp hep düşünür ondan sonra karar verirmiş bu piramitleri yaptırmaya başladığında önce cinlere emir vermiş nasıl olacağını daha sonra düşünmeye başlamış yine asa sına dayanarak tabi.cinler hep yapmış yapmış birtaraftanda süleyman peygamber den emir beklerlermiş taki bir ağaç kurdu peygamberimizin asa sını içten yiyene kadar. bu aradada aradan tam 400 yıl geçmiştir .asa kırılıp süleyman peygamberin yere düşmesiyle o nun öldüğünü anlıyorlar cinler ve bırakıyorlar.bana göre en doğrusu bu olsa gerek.

bu piramitlere oldum olası hayran kaldım ama ben hala bunu bir insanın yapabileceğini düşünmüyorum.o kadar büyük blokları bir araya getirmek söyler misiniz kaç bir kişi,kaç bin kişi yada günümüzde olsa kaç milyon kişi aynısını yapabilir?firavunun köleleri olsa onlarda insan değil miydi?tabi ki bir hayvan yapmadı ama bir insanın yapabileceği boyutta bir yapı olamaz.. kimin yaptığı araştırılsa da bence bulunamaz gizemli…

ben galiba piramitlerin sırrını çözdüm diyorum.
ilk dikdötgenin dik şeklinde yapıyorlar (belki) sonra 50 tonluk
taşları merdiven şeklinde yapıyorlar, merdiven aralarını dolduruyorlar.
merdiven şeklindekilerinin üstüne küçük birbirine uyan taşlar
koyuyorlar.(diyorum) sonra piramit hazır.
bu arada demesi kolay ama yapması zor.
diye diyorum. yanlış düşünsem bile çok güzel bir yapı.

okuduğum yorumların çoğunda piramitlerin nasıl yapıldığı muaması sorgulanıyor. bende o çağdaki insan gücünün bunu yapmaya yetmeyeceğine inananlardanım;fakat beni daha da meraklandıran soru ise,nasıl yapıldığından çok nie yapıdığıdır.sizcede piramitler bir mezar için fazla büyük değil mi?peki kral ve kraliçe odasından mumya çıkmayan piramitlere ne demeli?birde mısırdaki piramitlerin benzerleri amerikada mayalılar tarafından da yapılmıs ve onlarında çözülmemis muamaları var.peki bu tapınaklar veya mezarlar nie hep piramit şeklinde? bence piramit şeklininde bir sır öyküsü var. benimgibi çok soru soralanlara tavsiyem eric van daniken`in eşsiz kitapları…hala o adamın görüşlerine mantıklı bir şekilde karşı çıkan olmadı.okumaya değer bence……

bence herşey ortada. eskiden insanlar daha güçlü daha çalışkan ve daha akıllıymış. matematik problemleri, tv, telefon, elektrik nerdeyse bugün kullandığımız herşey yıllar önce bulunmuş zaten. yani insanoğlu daha zekiymiş. bunu kabul etmek zor olmamalı bu kadar. yukarıda allahta olduktan sonra herşey ortada…..

bence piramitleri heyecanlandırıcı yapan sırlarının olması…
bi de mumyalama var..günümüzdeki bilim adamları bile bunu yapamıyyo.. .https://wolkanca.com/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif

yazılanların hepsini okudum ama bunların hiçbiri pramitler ve onların gizemli dünyaları için bir aydınlanma getirmiyo…17 yaşındaym ve 10 yaşndan beri pramitler üzerinde çalışıyorum pramitlerin yapımı hakkında bir sürü var sayım var. bilim adamlarının pramitlerin taşları üzerinde yaptık ları incelemelerde içinde azda olsa oksijen bulunduğu ve bununda bu yoğun kütlelerin kalıplara dökülüp soğutulduğunu öne sürüyo ki bence de en mantıklısı bu..diğer varsıyıma göre zamanında yaşayan köleler tarından bu kütleler taşınmış ve yerleştirilmiş en küçüğünün ağırlığı 16 ton ve bir kütleyi en az 400 kişi kaldırabiliyordu merak konusu olanda o zaman da bu kadar insann yaşayıp yaşmaması…araştırmacılara göre bu kütleler kireç taşından yapılmış ve kalıplarla şekil verilmiş… pramitlerin ezberimde 95 e yakın özelliği var ve bunlar o zamn da yaşayan insanlraınbilimde ne kadar gelişmiş olduğunu gösteriyor hem bilimde hem tıpta hem astrolojide…..pramitler hakkında yazcaklarım bitmez …bunun bilgi için pramitlerle ilgili siteleri girin ne diiiim: : 🙂 )

dayanamadım pramitlerin şeklinin sebebi ni de açıklıyım..o zmn da yaşayan insanların tanrıları vardı..gök tanrısı bahar tanrısı hayat tanrısı gibi…. ve en büyük tanrıları da güneş tanrılarıydı vee güneşten gelen ışınların onlara hediye olduğunu düşünüyorlardı….pramitlerin şeklinide bulutların arasından sızan güneş ışınlarına benzettikleri kesin bir gerçek….tolga torzut arkadaşımın sorusunu da böylece cavplamı? oldm ….piramitlerin içine sedece kralın doğduğu ve tahta çıktığı gün güneş ışını girer..içine ne kadar pis su koyarsan koy temiz çıkar içinde su değdoranta dönüşüyor… ve içine 7 tane bilim adamı incelemek için girdikten bir gün sonra ölmüş bunun nedenide içinde bazı kimyasal gazların bulunduğu…iç palann karışık olmasından dolayı içinde sadece belirli bölegelrn dışında yerlere girilemiyor içine giren çoğu kişi kaybolmuş… ve parmitin yüzleri d b k g yönlerini net biçimde gösteri kuzet yönnde bıraktığı gölgenn çapı o zmnda ortaya atılan mevsm süresini veriyor bunun gibi birçok özelliği var ….. ben daha yazamıcam yoruldum….

piramitler 80 dan falan fazla we çok fazla sayıda büyük piramit yok bende buna dayanarak şöyle düşündm.acaba o piramitlerde bir kavim falan mı yaşadı.büyüklerde beyler miniklrdede kölele.hmm bir de nie labrent biçimde belki de eşkiyalar falan warsa saklanma amaçli olabilir diom.

o zmnlar köleler satılıyomuş.bi arkadaşimiz sadece mısırda piramit yok dio ya bence satılan kölelerde başka yerlere yapmiş olabilir. aman sallayın böyle şeyleri dicemde meraketyoz. işte

yapılan bir araştırmaya göre piramitlerin yapımında tamamen köelelr kullanılmamış. aralarında rütbe farkı olan işçi sınıfıda yapımda çalışmıştır. aynı usta kalfa ililşileri gibi değişik rütbeden işçiler vardı. piramitlerin bulunduğu bölgede bulunan bazı maabetleştirilmiş ve mimari olarak gerçekten güzel olarak hazırlanmış mezarlar vardır. bunlarda sanılanın aksine yüksek devlet görevlileri ve çocukları için değil piramit yapımında çalışan işçiler için yapılmıştır. öte yandan toplu işçi mezarlarıda bulunmuştur. bazı arkeologların bulduğu iskeletleri (bozulmadan kalabilenler) anatomistler ve işinde uzman kişiler incelediğinde bu işçilerin ağır yük işi yaptıklarını ve bel kemiklerinde oluşmuş bazı hasarları tespit etmişlerdir. diğer bulgu ise mısır piramitlerinin yakın çevresinde yapılan ve yapılmakta olan kazı çalışmalarında kireç içerikli olan taşların çokta uzaktan değil aksine piramitlere yakın olan bir taş ocağından kesilerek taşınmış olmasıdır. yapımı konusuna gelince bu bloklar yüzlerce kişi tarafından dev kumdan rampalarla taşınarak piramitin en üst noktasına kadar taşınmıştır. bu rampalar bir spiral şeklinde piramit etrafında dolanıyordu. daha sonra bu rampalar tekrardan kaldırılıyordu. bir bloğu taşıyan yüzelrce kişilik bir gruptan yüzelrce ve binlerce mevcuttu. yapılan araştırmaların ve kazı bulgularından bir diğeri ise taşlar piramite yerleştirildikten sonra yontma ile düzeltiliyordu ve bu yontulmuş kum toprak kireç taşı moloz karışımı kayaların kesildiği boşluklara atılıyordu. öte yandan çalışan binlerce işçi için yemek ve ekmek pişirilen yerler tespit edilmiş kazı çalışmalarında ve bazı hiyeroglif ve mısırlıların yaptığı resimli süslemelerde işçiler için küçük bir ekmek üretme merkezi kurduklarıda belirlenmiştir. öte yandan şahsi fikrim bu kadar profesyonelce bir çalışmanın olması için önceden mutlaka başka bir örneğinden tecrübe edinmiş olmalarıdır diye düşünüyorum. bü yüzden büyük beyaz piramti ve çindeki piramitlerin öncü olduğunu düşünmekteyim. bir diğer fikrim ise kendini tanrı gibi gösteren bir firavun için neden allah tarafından bir piramit gönderilsin. o zamanlarda firavun demek allah demekti ve o zamanlar islamyet yoktu ama bu islamiyete göre büyük bir günahtır bildiğiniz gibi allaha ortak koşmak büyük günahtır. tek tanrılı dinlerdede böyledir. ama o zamanlar binlerce tanrı vardı çünkü herşeye tapabiliyorlardı. her türlü tanrıları vardı gök gürüldese gök tanrısı bize kızdı gibi düşüncelere kapılıyorlardı.mumyalama işinde bile bir tanrı yaratmışlardır mısırlılar adınıda türkçeye çevirirsek tahnit tanrısı demişlerdir. ve tahnit bilmeyenler varsa doldurma sanatıdır günümüzde hayvan doldurma işlemi ilaçlama ve bozulmadan saklama tekniğidir. ama bu yapıların insan gücüyle yapılması imkansız değildir. akla yatmaya bilir ama bence mümkündür.

o dönemlerde nil etrafındsa yerleşim kurdukları için nilin belli zamanlarda taşması çiftçi için uygun değildi. bunun için bazı mısırlılar nilin taşma zamanlarını hesaplamışlar ve astronomide çok ilerlemişlerdir. tabi bu taşma zamanlarını daha sonra çiftçilere satarak yaşamlarını sürdürüyorlardı. dünyada yapılan ilk bilim dalları zaten astronomi ve matematiktir. alet ve basit makine yapımındaa oldukça ilerlemişlerdi çünkü çiftçiler tarla sulamak için çeşitli sulama aletleri icat etmişleridr. en önemlisi papirüs bitkisinden kağıt yapıp yazılı kaynaklar bırakmaya başlamışlardır. belki piramitler için bırakılan yazıtlarda var belki de saklıyorlar ama kim bilir orasını. neyse mısırlılar oldukça çağın ilerisinde bir yaşama sahiptiler. mumyalama işinden matematik gibi bir çok alanda uzmanlıkları vardı. düşününce piramitleri onların yaptığına inanmak yapmadıklarını söylemekten daha mantıklı geliyor bana aslında. antik çağda yapılmış bir çok eser var mesela bunlardan biri artemis ordaki sutunlarıdamı uzaylılar dikmişti acaba başka bir güç arıyorsak sadece piramitlerde sınırlı kalmayalım. tamamen insan gücü ve beyniyle tasarlanmış ve inşa edilmiş mimari harikalardır. ayrıca sütün orda yoğurda dönüşmesi olayınada inanmıyorum sütün içöine mayamı bulaşıyor. nasreddin hocanın göle maya çalması gibi bişeydir o. elektronik cihazler çalışmayabilir doğrudur. hada hapsolmuş kimyasal gazlar radyoaktif etki yaratabilir. ama su yüz jeli oluyormuş süt yoğurt falan filan biraz efsane gelmiyormu size

melihinde dediği gibi(benimde tarih dersinde gördüğüm gibi) nil taşıyordu.we bunun sayesinde bir çok alanda mısırda ilerleme oldu.nilin taşmasıyla insanların barındığı ewler yıkılıyo olduğundan daha büyük barınaklar inşa etmiş olabilirler?

ben piramitler hakkında pek fazla bilgim yok ama duyduğuma göre piramitler mezardır içide eski çağın kralların mezarları var ve krallar mumyalanmıştır

piramitler hakkında pek bilgi bilmiyorum ama araştırmalarıma göre bu piramitler bir mezarmış içinde eski çağlarda görev yapan kralar varmış ve bu kralla mumyalanmıştır.

piramitler gercektende sırlarla dolu ancak bı gercek var kı oda piramitler mısır firavunlarının gomuldugu bırer mezardır ve ınsanlar piramitlerin ıcıne gırıp kutsal saydıkları fıravuna yaklasmamaları ıcın bır cok tuzak kurmuslardır

burada üzerinde durulan konu daha çok piramitlerin nasıl yapıldığı ve bu dünya harikalarını kimin yaptığı.
uzaylılar yaptı diyen var hayvanlardan yardım alınmıştır diyen var…
bence piramitleri insanlar yaptı.fakat bunu yaparken çok büyük insan zahiyatı yaşandı. ayrıca henüz piramitlerin içine bile tam manasıyla giremediler daha bunu çözememişlerken kimin yaptığını nasıl yapıldığını çözmek çok zor.

bence piramitler insanlar tarafından yapıldı ve bence eskiden teknoloji vardı ama insanlar bu teknolojiyi kötü kullandıkları için teknoloji yok oldu bizde daha o mertebeye ulaşamadık yada piramidleri allah yaratmıştır uzaylı diye bişey yokki uzaylılar yaratsın insan her şeyden üstündür yaparsa yaparsa böyle bir şeyi insan yapmıştır.

ya bu piramitler gercekten ilginc sonucta merak etmeyen veya hayran olmayan insan varmi. artik nasil yapıldı orasi malum ici malum giren niye cikamiyor o malum. bakalim ne zaman öğrenecegiz.

bence piramitler firavunlar tarafından yaptırıldı ama piramitlerin uzaylıların yaptığını düşünenler var bu çok yalnış bir düşüncedir çünkü uzaylılar diye bir şey yoktur

piramitleri firavunlar yaptırmıştır bazı ları uzaylıların yaptırdıgını yaptırdığını düşünenler var

bence bunlar cok sacma neden böylebirsey yapsınkı uzaylılar sacma cok sacma ne uzaylısı be kardesım 😐 varsa niye kanıtlamıyorlar okadar teknolojı var nıye pramıtlerın sırrını cozmuyorlar x ısınlarıyla pramıtlerın odalarının semasını cıssınler cok mu zor cevap beklıyorum,,,,

araştırmalarda dikkat edildiyse göze o kadar cook sırlardan bır ıkı tanesı fark edılıyor ;
!1;piramitlerin içindeki duvarlarda yani kabartmalrda uçak,halikopterve denizaltı resimleri görülmektedir.
düsünsenıze binlerce yıl önceden bunları çizmişler asıl garip olan şu insan görmedigi bilmedigi bir şeyin resmini nasıl yapabilir.
demek ki bunler o zaman dan beri biliniyormuş
sizce bu büyük sırların içinde küçük bir gizem değil mi?😕
😕

gerçekten yüzyıllardan günümüze kadar gizemini koruyarak gelmesi de bir mucize.fakat yaptıkları hesaplamalara bakarsak mucizenin zamanımıza kadar gelmesi de çok doğal. ben de bildiğim bir kaç şeyi aktarmak istiyorum. ne kadar doğru bilemiyorum ama eğer yazdıklarımın doğruluğu veya yanlışlığı hakkında bilgileriniz varsa paylaşmanızı bekliyorum.mısırda piramitler yapılırken ölümden sonra yaşam inancı varmış ve bu inanç ile yapılan piramitlere odalar yapılmış. nedeni ise firavun öldükten sonra tekrar dirilince yine iyi bir hayat geçirmesi.fakat burada tezatlıklar olabilir. ölen firavunlar altın mücevher gibi kıymetli eşyaları ile gömülürlemiş ve tekrar yaşamın sırrı açıklanmaması içinde piramidi meydana getiren köleler kapı yapmaz ve içinde kalarak onlarda ölürlermiş.eğer bilgilerim yanlışsa düzeltmenizi rica ederim

bence de uazylıların bu işte olması sçma gibi ama şema çizselerde içerinin radyoaktif ışınlarından dolayı bir insan tarafından g,d,lmesi zor sanırım amerika bir robot yollamış ama içerisi labirent olduğu için fazla gidememiş

insanlar piramitleri uzaylıların yaptırmadıgını ya da yaptırdımagını düşünüyor veya uzaylıların olup olmadıgını ne kadar bos dusüceler
peki var diyenler bana ispatlasın ,yok diyenlerde kanıtlasın bunlar cok bos var mı yok mu?
bu zamanda bile bu piramitlerin sıırrı bu teknolojiyle bile çözülemiyorsa yada çözülüp insanlardan saklanıyorsa bunları nereden bilebiliriz
ama inanın bence o piramitlerin sıırrı çözüldükçe korkunç gertcekler gün ışıgına
çıkıyor bunlarda dunya insanlıgından saklanıyordur,

ben çınkır'ın söylediğine bir şey eklemek istiyorum. televizyonda bir programda görmüştüm o piramitlerin içindeki kabartmalarla ilgili. eski çağlarda mısır insanları bazı tanrılara taparlarmış ve bu tanrılara taptıklarını duvarlara onlarla ilgili birşeyler yazarak anlatırlarmış. insanlar 1 den fazla tanrıya taptıkları için taptıkları tanrıdan sonrakine taptıklarını gösteren yazıyı öncekinin üzerine yazarlarmış. böyle yapa yapa bu yazılar bir helikopter bir uçak ve bir ufo ya benzemiş. işte o piramitlerin içindeki resimlerin sırrı bu.

antik mısırlılar'ın kayıp kıta mu'dan göç eden ruhban sınıfından geldiği iddiasindan yola çıkarak ileri büyü teknikleri bildikleri varsayilirdi. her biri üstün majistler olan misirli rahiplerin piramit yapiminda sanildiği gibi binlerce kölenin çalıştırıldığı ya da uzaylıların değil, papirusler üzerine yazdiklari büyüleri taş blokların üzerie koyarak majizm ile yani enerjilerini kullanarak nesneleri haraket ettirebilme yöntemi ile yaptiklari söylenmektedir. majist tekniklerin sadece nesneleri hareket ettirme değil, piyasada mevcut secret vb ticari kitaplarin özünde yatan gerçeğin yani olaylari yönlendirme amaçlıda kullanıldığı bilinmektedir. uzaylilar ve uçak resimlerine gelince mu ve atlantis kıtasının tufandan önce yüksek medeniyete sahip topluluklar olduklari ve zaten pek çok teknolojiye kristal vb madenlerin enerjisinden faydalandiklari iddiasi bulunmaktadır. ayrıca tek tanriya inandıklari da iddia edilen bu ileri medeniyetlerin tufandan 4000 yıl once tufan olacagini bildikleri ve bu nedenle ruhban sınıfından olan ve teknoloji ve majizstliğin sırlarına hazi rahiplerini mısır, anadolu, guney ve kuzey amerika, ayrica hindistan vb yerlere göç ettirerek buralarda özünde benzer medeniyetlerin kurulmasini sagladiklari söylenmektedir. bu nedenle maya, aztec, mısır, kabala vb felsefelerin özünde hep aynı gerçek yatmakta ve bunlar aslında tek tanrılı dine sahip olan mu ve atlantis kıtalarindan göz eden rahipler sınıfı tarafından kurulan medeniyetler oldukları iddia edilmektedir. bu nedenledirki tüm bu medeniyetlerin özünde benzerlikler ve biraktıklarında da aynı örtüşmeler görülmektedir. ayrıca islamiyetteki pek çok görüş ile günümüz bilimsel araştırmalarında ortaya çıkan pek çok sonuca mo 5000 vb yıllarda vardıkları anlaşılmaktadır. mısır tanrısı olan osiris in aslında mu kıtasından gelen bir rahip olduğu ve tek tanrılı olarak başlayan mısır dinin, firavunlar zamanın yozlaşarak putperestliğe döndüğü ve majist yöntemlerin sadece firavunların emrinde kullanılan klasik büyücülüğe dönüştürüldüğü iddiasi vardir.
hatta musa'nın yarattığı mucizelerin yine tek tanrıya inanan bu medeniyetlerin uyguladığı ve mısırın yüksek rahiplerinin haiz olduğu sırlarla eğitilerek yarattığı büyüler olduğu söylenmektedir. çünkü sonuçta bunlar tek tanrıdan alınan inanç ve enerji ile yaratılan büyülerdir.

insan acımasız olduktan sonra ve elinde köleler olduktan yapamayacağı hiç bişey yoktur..:(

insan_(firavun) acımasız olduktan sonra ve elinde köleleri olduktan sonra yapamayacağı hiç bir şey yoktur

piramitlerin yapımı sırasında ağırlıkları yüksek olan taşlardan oluştuğu için yukarılara taşınırken bir rampa yapılmış ve bu rampa çamurla kaplanmış sürekli sulanan bu rampanın kaygan olması ve böylece ağırlıkların yukarı taşınmasına yardımcı olduğuna dair bir varsayım var

mısırda son firavunn piramtine öldügü gün güneş giriyormus
ayrıca mumyalama olayını daha çözmüş değiller ben sahnsen gördüm adam morarmıs bir et sahip evet et diyorum yüzyıllardı adam çürümemiş suda var piramitlerin içinde mum ateş gibi şeyler yanmıyorr
oksijensiz oldugu için ama insan nefes alıyor 🥴 ozaman nasıl aydınlatmıslar bilinmiyor sunuda ekleyim içersi derindonducuların saklamayadı gıdaları yüzyıllarca saklıyorr mesala denemiş bir olay bir şişe süt konuluyor 6 yıl sonra süt bozulmamıs halde duruyor buda demektirki ozamnlar teknoloji akıl sır erdiremiyoz

bnce bu piramitleri insanlar yaapmadı insan gücü ve zekası o zamanın teknolojisiyle yapmak imkansız ama ben bunları piramitleri uzaylıların yaptığını düsünüyorum veya o zamn insanlarının teknolojisi bu zamankinden daha coktu onları yaptılar ve bir olay sonrasında hayat sıfırdan başlamıştır ben boyle düşünüyorum

biz piramitlerin sırrını örendikçe piramitlerin bir anlamı kalmaz bu yüzden piramitlerin sırrı çözülemiyor çünkü pirmitler bir doğa üstü yapıttır sırrı çözülemez ve asla yok edilemez. işte piramitler insan oğlunun zeka yapısının geliştiği zaman neler yapabilceğini gösteriyor ben piramitleri düşündüğüm zaman ağzım açıkta hayret ediyorum ama düşünmesemde içinde olsam harelde kalbim dayanmaz 🙂

karayel94 arkadşım uzaylı diye bir şey yok çünkü olsaydı hayat olmazdı inana bana uzaylı olsaydı hayat olmazdı ve alkol kulanan biri olarak sana şunu diyorum dinine önem ver git islamı araştır o zaman hayatı anlarsın

bence bu piramitler akıl ve mantığa uymuyor nasıl olmuş kiii! o zaman lar ne metre varmış ne kilometre anlatılanlara göre sade bir taşı 20 ton ağırlığındaymış ve o taşlardan kaç milyon tane var kim bilir ve içinde kirli su koyun temiz oluyormuş süt koyun bir hafta içerisinde yoğur oluyormuş. araştırmaya giren bilim adamları ya içinde kayboluyolar yada aynı yerde bir kaç defa dolaşıyolarmış ve sırrı hala bilinemiyoo 😕 🙄

yaa gercekten piramitlerin bu özelliklerini okuyunca kanım dondu en cok ilgi ceken ise araştırmaya giren bilim adamları 1 hafta boyunca kayboluyorlar ve aynı yerde 3 defa dönüyorlarmış dahasıda var ama…. eski tarihteki insanlar fiziki açıdan kuvvetli ve imkanın cok az hatta yok denecek kadr az olan o zamanda böyle bir sey yapmaları beni düşündürüyor zaten bende arkeolog olmayı düşünüyorum bu benim alanım yanii benim mısıra gitmem lazım herseyi detaylı ögrenmem lazım 😆 hala saskınlık içindeyim

yaa bir arkadasın yorumunu okudum uzaylıdan bahsediyor uzaylının parmagı var bu işte gibisinden yorumlar yapıyor. ya arkadasım uzaylı diye bir sey olduguna inanıyorsan ki cok sacma sen kafanı piramitlerle ugrastırma. yaa eğer uzaylı dedigin yaratıklar olsaydı eğer ki yok öle bir sey kutsal kitabımız kur'an-ı kerim de bahsi gecerdi onun için diyorum kii neysee ………uzaylıymışş 😛 😛 😛 😛 😛

yaa piramitler aklımı donduruyor etkisinden kalkamıyorum ya içinde kayboluyorlar ve 1 hfta cıkamıyorlar ya bu piramitler 14 yy beri var insanımız bunca yıl arastırıyor ve teknolojinin bu kadar yüksek oldugu bu dönemde ve imkanlarımızın sınırsız oldugu bu zamanda neden hala bunun sırrını çözemiyoruz 🙄 🙄 🙄 🙄

benim bildiklerime göre piramit in yapımı için gerekli olan taşlar tonlarca we insan oğlu bu taşları getirip yerleştirmeleri bilim adamlarına göre ancak 600 küsür yılda yapabilirlermiş ama bu insanlar nasıl oluyo bilmiyorum ama 30 yılda bitiriyolar şimdiki teknolojiyle bile o taşları kaldırmak mümkün değil yani nasıl oluyo ben bilmiyorum bilen warsa yazsın ii günler arkadaşlar bu olay çok değişik 😶

selam arkadaşlar. öncelikle bu siteyi hazırlayan böyle bir tartışma konusu açan arkadaşımıza çokçok teşekkürlerimi sunuyorum. ve hemen yaşadığım bir olaya geçmek istiyorum.

dünyanın yedi harikalarından birine gitmeye karar vermiştim.*** tur ile mısıra gelmiştik.burada bize rehber olarak ahmed sevdari eşlik edecekti.piramitler çok ilgimi çekiyordu. dünya dışı zekaların bir ürünü olduğunu vs bir çok hikaye resimler…..gezi arabasıyla piramidlere yaklaşmaya başladıkca içimde acayip bir duygu ve sevinç vardı. ben piramidi izlerken büyülenmiş gibiydim.kocamandı. ve ordaydı.birazdan içine girip dolaşacaktık. bu arada ahmed bize pimadikle ilgili bilgiler ve hikayeler anlatmaya başladı.

keops piramidi gize’de antik memfis mezar kentinde bulunan üç piramitten en eski ve geniş olanıdır.m.ö.yaklşık 2.560 yılında ,20 yıl üzerinde dönemi içeren bir zamanda inşa edildi.pramidin mısır'ın dördüncü hanedanı firavun khufu ya bir mezar olarak inşa edildiğine inanılır. bugün mısır’ın başkenti kahire’nin bir parçasıdır. dünyanın yedi harikasından günümüze kadar ulaşan tek eserdir vs vs.

ahmede sordum.resim çekebilirmiyiz içerde diye. ama sadece kişi başına 1 resime izin veriyorlarmıuş.fotoraf makinasından çıkan ışınlar içerdeki resimlere zarar veriyormuş.zaten bazı gideceğimiz bölgelerinde hiçbir elektronik cihaz çalışmıyormuş.

uzun lafın kısası:keopsun içine girdik ve rehber eşliğinde dolaşmaya başladık. anlattıklarından en ilgimi çeken bu piramitte sayısız gizli bölme olduğu ile ilgili bilgiler. açılamayan kapılar mezar taşları.o internette gördüğüm resimleri duvarlarda görünce şok olmuştum. en çarpıcı olanı uçan daireye benzeyen resim yanında helikopter ve bir jet i andıran duvar resmi oldu.bir roketin içine oturmuş adamın resmide çok muhteşemdi. ve tüyler ürperticiydi.

ahmedin anlattığına göre buraya 2 yıl önce nasa dan tam donanım ekipmanlar ile gelmiş 12 bilim insanının esrarengiz ölümünü çok çarpıcıydı.bilim adamları bitmemiş odada bir gizli bölme bulmuş ve yaklaşık piramidin merkezine kadar giden bu yolu takip etmişlerdi. ve orda gördükleri şey gerçekten inanılmazdı!!üzerinde garip işlemeler bulunan devasal bir metal kapı yada küp.biri geri dönüp bu kapı nın(küp veya kapı ne olduğı tam olarak bilinmiyor)ardında neyin var olduğunu öğrenmek için geri dönüp sonra ultrason gibi cihazları alıp geri dönüyor.saatlerce uğraşmalarına rağmen çalışmıyor bu makınalar.(ahmen bunları anlatırken ben bir ara piramide bir daha girmeyeceğime yemin etmiştim. çok korkutucu bilgilerdi.)bilimadamları elleri bomboş bir şekilde geriye dönüyorlar ve ardından olaylar başlıyor.12 bilim insanı 12 günde ard arda ölüyor. ve hepsnin tek ölüm sebebi radyasyon.

orada bir hafta kaldım. ve inanılmaz şeyler öğrendim.hikayeler kayıtlar bilimsel bulgular..piramidin üstüne konan bilinmeyen cisimlerin videoları ve onları yaydıkları ışıklar.piramidin içinden gelen garip sesler ve mutasyona uğramış hayvanlar. ve daha neler neler akıl almaz…. benimbu geziden sonraki inanmaya başladığım şey sadece şu:arkadaş gittim,gezdim,gördüm. herkesin fikrine saygı duyarım ama bu inşaalar her neyseler insanlar tarafından yapılış olamazlar.başka bir zeka başka bir varlık..peki insanlar yapdı diyelim.gidin gezin görün.peki piramidin içindeki gariplikleri nasıl açıklıyacasınız?bunlarıdamı m. ö. öncesi insanlar yaptı?piramitin içinde bir mezarda zırh benzeri bir şey buluyorlar.ilginç olanı bu şey eğilmiyor,bükülmüyor,esnemiyor,kırılmıyor,çizilmiyor sanki zaman dışı bir şeymiş gibi………. hepinize saygılar

@kaşif
bence cok sanslısın en çok görmeyi istediğim yer orası yazdıklarınada aynen katılıyorum bende cok araştırdım anlattıklarına benzer seyler duydum bu evrende yalnız değilizzzzz 😉

kaşif anlattıkların için çok sağol bu konuyu araştıran herkes için çok önemli bilgiler. eline sağlık. ayrıca bu sitede 2 tane fırat var karışıklık olmasın 😶

konu güzel yazılanlar güzel ama nasıl yapıldığına dair bir tane adam akıllı yazı göremedim…

öncelikle yazdıklarımı bir kaç yıl önce bir yazar yazmıştı adını unuttum ama yazı maksimum derecede mantıklı oldupğu için unutmam çok zor..

malumunuz mısır'da zamanında firavunun yüzlerce kölesi vardı piramitler firavun ve ailesinin mezarları olduğu için baya bir özen gösterilirdi.

nasıl yapıldığı konusuna gelince demirden veya tahtadan fark etmez dikdörtgen kalıplar yapılır daha sonra içi hortum yardımıyla suyla doldurulur suya atılıp karısınca taş halini alan hafif ama kuruyunca güçlü bir taş haline gelen(çimento,alçı…vb)bir madde ile karıstırılır malum madde kuruyunca kalıp sökülür ve bir digerine geçilir,böylelikle piramit oluşturulur…

bana mantıklı geldi zira başka fikirler çok mantıksız(cinler,uzaylılar…felan)

zaten bu varlıkların daha var oldukları dahi bilinmiyor…

valla piramitler nasıl yapılmış bu konu hakkında okadar sölev varki.. ama hepsi deli saçması.. ne demek nasıl yapıldı ya tamamen allah vergisi…size şöyle özetleyim;firavun bir gün kaveye gidiyo…oyunda hile yaptıgı anlaşılınca bir güzel dayak yip ordan kovuluyo bütün parası da içerde kalıyo…eve dönüyor ama nasıl…… acayip kızgın hırsını çıkaracak birini arıyo o sıra kapıyı açan karısına bagırıyo.. bir güzel tartışıyolar.. eee kadın milleti carcar çene.. kafası sinirlenen firavun dışarı çıkıyo…bi inşaat alanından geçerken orda tinercilere takılıyo… bir güzel kafayı bulan firavun sabah uyandıgında kendini piramidin üzerinde buluyo… tabi kendine o da şaşıyo…. sonra düşünüp taşınıyo bir piramit daha yapıp karısını içine canlı canlı gömüyo…. işte tüm gerçekler böyle..

burdan piramitleri uzaylıların yaptığını iddia eden arkadaşlara sesleniyorum 😛 iramitleri uzaylılar yaptıysa bu canlıların zorları neymiş ki firavunları getirip bu devasa yapıların tam ortasına koymuşlar?yani tamam firavunlar o zamanlar mısırlılar için birer tanrı falandı ama uzaylılar için aynı şeyi söyleyemeyiz değil mişeğer bu teorime karşılık şöyle bir antitez ortaya atarsanız ben hemen cevap vereyim:"belki de uzaylılar piramitleri firavunlardan çok uzun zaman önce yapmışlardır ve mısırlılar da gelip firavunlarını bu muhteşem yapılara yerleştirerek onları onurlandırmak istemişlerdir".hemen cevap veriyorum 😛 iramitlerle ilgilenen herkesin bildiği gibi piramitler birçok labirentle doludur ve yolu bilmeyen birisi içeri girdiği anda kaybolup orda ölür. ve içerden çıkmayı başarsa bile piramidin duvarlarına dokunduysa mutlaka ölecektir,çünkü duvarlarda uranyum sürülüdür. şunu da unutmamak gerekir ki,firavunun mezarına sadece firavunu tahta çıktığı ve öldüğü günlerde yılda iki kez güneş ışığı girer.buradan çıkan sonuç da bu piramitlerin tamamen atfedildiği firavun için belli bir amaca yönelik olarak yapıldığıdır.bunlar sadece benim kişsel düşüncelerim inanmayan veya aksini iddia eden olursa kesinlikle saygı duyarım. herkes kendi fikrinden ve dolayısıyla da zikrinden mesuldur…

arkadaşlar bu mükemmel hesaplamalar karşısıda bu teknoloji cevaap veremiyorsa siz hiç pramitlerin sıırrı üzerinde düşünüp aklınızı oynatmayın çünkü yazık olur sonra vesselam…

bence piramidlerin yapımında doğaüstü varlıklar kullanıldı. şimdi bile bu kadar teknoloji varken onların yapımı bu kadar zor kimbilir o zaman nasıl yapıldı? :

arkadaşlar piramitlerin bu sırrını henüz bilim adamları bile çözememiş ben çok araştırdım hatta bu piramitlerin içerisine girip kaybolmamak neredeyse imkansız seneler önce bir çok bilim adamları girmişler ama cesetleri dahi hala bulunamamış yani taşlarım çok değerli bir sırrı var ama bunu yapanlar hariç kimse bilmiyor…

mısırlı yaşlı adam tonluk kayaları sıtında taşıyarak piramitlere yerleştirmiştir

arkadaslar valla ben derınlemsıne yenı yenı ogrenmeye bsalıyorum falkat o zman nın ınsanıyla bızım aramızda bence beyınsel yanı akıl yonunden bı eksıklerı olmaması lazım ben ce bır kısının onderlıgınde bazı hıleler kullanarak yapılmıs olabılır mımar sınanın süleymaniyeyi yapması gıbı eko sitemini ayarlaması faln yane olabılır ancak mukemmel sır dolu bı mıras helal olsun valla 🙂

gerçek şu ki doğada ve kainatta allah sadece cinleri ve insanları yaratmamıştır fakat bugünkü mısır bilimciler kolaya kaçıp şöyle diyorlar:insanlar bu kadar yüksek yapıları inşa edemeyeceklerine göre muhakkak uzylılar yaptı. hayır bunun aslı yoktur ve akla aykırıdır.neden mi çünkü😮 zamanın mısırlı alimleri kainatı çok fdaha iyi biliyorlar ve anlıyorlardı.ayrıca bu sebeple doğadaki güçleri kullanıp bu yapıları inşa etmiş olabilirler. evet doğrusuda budur.biraz düşünelim:1- matematiği alt üst eden pi sayısını ortaya ilk atanlar mısırlılardır.2-satrancı ilk oynayıp ortaya çıkaranlarda mısırlılardır.3-mumyalama işlemini ilk kullanan ve ayrıca o zamanın şartlarına göre bugün kü modern tıppı alt üst eden kanunlarıda ilk kullanan mısırlılardır.4-şunu da hatırlatmak gerekir:güneşin yarı çapını hesaplayıp ilk takvimi ortaya atanlar da mısırlılar idi. simdi sorarım size bunları damı uzylılar insanlara öğretti. bu akla aykırı değil midir? allah zaten kuranda diyorki:insan kendinin küçük bür alem olduğunu sanır halbuki insanı tam anlamıyla büyük bir alem olarak yarattık.e3vet işte böyle bugün kü bilimadamları birazda her halde kıskançlıktasn olsa gerekki akılları almıyo kjolaya kaçıp uzylılar yaptı diyorlar.onların yerinde ben utanıyorum.yazıklar olsun bu teknoloji ile daha bu olayı ortaya çıkaramayışınıza şaşmak lazım.vesselam…

uzaylılar yapmadi tabii kide,bu taslar kac kilometre uzaklıktan getirildi ve 20 ile 30 yıl arasında yapısı tamamlandi.mısırlılar kaldıracı kullanan ilk topluluk ayrıca,piramiti yaparken de kademe kademe piramitin cewresine kumdan wirajlar yapmıslar…saygılarımla

tüm arkadaslar gibi piramitlerin gizemi hala devam edıyor eğer bunları ınsanlar yapmış olsaydı bır pıramıdın 664 yıl surecegı soylenıyor kı pıramıtler 20 30 yıl arasında bıtmıştır arastırdıgım bılgıler netıcesınde su kanaate vardım hz suleyman ruzgara ve cın lere hukmeden bır peygamberdı ve kendısının cınlere yaptırdıgı yapım asamasında hz suleymanın sureklı cınlere asasına dayanarak baktıgı ve asasının uzerınde oldugu asa curuyunce oldugunu cınler tarafından anlaşılması uzerıne yapımına son verıldıgını dıye bır olayın anlatıldıgı ve bu olayın olduguna bende kanaat getırdım

son bir yıldır mısır kültürü medeniyeti ilgimi çekmeye başladı.. bu kadar gizemli bu kadar insanı hayretler içinde bırakan başka medeniyet yok sanırım.. özellikle piramitler… evet mükemmel ötesi bir yapı…insanların tek başlarına tonlarca ağırlığıdaki o taş gıyınlarını bir araya getiripte böle devasal bişeyi tek başına yapabildiklerine inanmıyorum.. bence ilahi bir gücünde bu yapıtın oluşmasında önemli bir rolu var…. çok şaşırtıcı…

yaa arkadaşlar neler sacmalıyorsunuz soylediklerinizden bazıları cok sacma cinler filan yaptırmıs yok efendim uzaylılar yapmıs ne kadar bos konusmalar bu piramitleri zamanında atlantis medeniyetleri yapmıs onlar hakkında bircok soylenti var tabii sular altında kaldıkları ışınlanmayı bile keşfettikleri soyleniyor bunların hepsi cok guclu olasılıklar ama ne varki bunlar hakkında en ufak bir bilgi bile arkalarında bırakmamıslar bilgilerileri kimse ogrenmesin diye bunları yapan insanların olduruldugu soyleniyor tabii hathorun dedigi gibi ilahi bir guc olabilir ama piramitleri yaptıran firavunların allah dusmanı oldukları da biliniyor 20 ton agırlıklarındaki tasları o zamanki şartlarda 100lerce km uzaklıktan getirmekte kolay değil

ben piramitleri daha bugün araştırmaya başladım. ilk olarak bu sitede yazanları okudum ve bir sürü şey var. hangisi gerçek, hemen hemen hiçbiri, engin16 nickli arkadaşın yazdıkları mantıklı geldi. birde geriye kalan yazıtların moğollar tarafından yakıldığı, valla kafam çok karıştı. aynı zamanda ürktüm.

büyük ve ünlü piramitler firavun doneminden önce yapilmiştir arkadaşlar yani tek tanrılı dinlere inanıldığı dönemlerde. firavun döneminde yapılanlar mezar olarak kullanılanlardır. ama sfenks, gizza ve keops piramilerinin yapılışları.. akrep kral olarak anılan ilk mısır kralı zamanından başlanarak yapılmıştır.

mısır tarihi

mısır'ın tarihi demek nil nehrinin tarihi demektir. nil nehrinin tarihi, coğrafyası ile yakın bir ilişki içerisindedir. nil nehri mısır'ı üst mısır (güney) ve alt mısır (kuzey) olmak üzere ikiye ayırır. m.ö. 3000 yıllarına kadar mısır, alt ve üst mısır'ın ayrı ayrı yönetildiği krallıklar halindeydi. m.ö. 3000'de üst mısır'ın kralı menes (narmer) alt mısır'ı da ele geçirerek ilk mısır hanedanını kurdu (bunu nereden mi biliyoruz? kahire'de mısır arkeoloji müzesini gezerken giriş katında narmer plate adı verilen bir taş var. bu taşın üzerinde narmer denen kralın kuzey ve güneyi birleştirdiği resimlenmiş, ve bu taş da bulunmuş en eski yazıt. narmer'a aynı zamanda akrep kral da deniyor, ben mısırlı rehberimizi geçtiğimiz sene oynayan filmdeki akrep kral'la alakası var mı diye sıkıştırdım, adam güldü geçti). m.ö. 2650'ye kadar uzanan bu döneme erken hanedanlık dönemi deniyor. firavunlar hakkında pek birşey bilmiyoruz, ama bugüne kadar uzanan pekçok şehir bu ilk iki hanedanlık zamanında kurulmuş.

m.ö. 2650 yılında piramitler dönemi de diyebileceğimiz eski krallık dönemi başlıyor ve 3.-6. hanedanlık dönemleri m.ö. 2150 yılına kadar sürüyor. gize piramitleri de bu dönemde yaşayan üç firavunun eseri. eski krallık kaos içerisinde sona eriyor ve 7.-11. hanedanlıkları kapsayan yüz yıllık bir kargaşa hüküm sürüyor. sonunda mentohotep ülkeyi biraraya getirmeyi başarıyor ve m.ö. 1750 yılına kadar süren orta krallık dönemi başlıyor. bu dönem sanata ve özellikle mücevher yapımına önem verilen bir zaman dilimi olarak göze çarpıyor.

orta krallık döneminin sonunda m.ö. 1540 yılına kadar süren bir kargaşa dönemi daha yaşanıyor. 18.-20. hanedanları kapsayan yeni krallık döneminde ise firavunlar mezarlarını ortalık yerde yapmak yerine çalınmasınlar diye gizli vadilerde saklamaya başlıyorlar. ama sonunda rahipler kendilerine politik güç sağlamak amacı ile mezarları soymaya başlayınca ülkede düzen kalmıyor ve bir kez daha kargaşa yaşanmaya başlıyor. m.ö. 1070-715 yılları arasındaki bu döneme mezopotamyalılar son veriyorlar ve m.ö. 332'de büyük iskender'in gelişine kadar süren son krallık dönemi başlıyor. büyük iskender mısır'da sadece bir sene kalmasına rağmen onun ve ordusunun etkisi m.ö. 30 yılında roma kralı augustus mısır'ı ele geçirene kadar sürüyor.

roma ve bizans etkisi mısır'ın m.s. 642'de islamiyet'e geçişine kadar sürüyor. sonrasını sanırım küçük yaştan beri öğrettiler bize, 1517'de yavuz sultan selim'in mısır'ı alması ile osmanlılar'a geçen mısır daha sonra önce fransız sonra da ingilizler'in egemenliği altında kaldıktan sonra ıı. dünya savaşı'nın ardından bağımsızlığına kavuşuyor.

özetlemek gerekirse, mısır'ı gezen turistler açısından dört önemli grup var:

eski krallık: piramitleri yapmışlar

yeni krallık: karnak, krallar vadisi, abu simbel onların eseri

büyük iskender'in kralları: edfu, iskenderiye feneri ve kütüphanesi onların eseri.

islam: eski camiler, al-azhar üniversitesi ve kahire kalesi

ya arkadaşlar geçen yorumuma bir zahmet göz atın piramitlerin harika eserler olduğunu kimse inkar edemez fakat bu piramitlerin nasıl yapıldığı eğer ortaya konamazsa insanlık sadece onların bir mükemmel yapı olduklarına kanacak önemli olan bu teknoloji ile onların sırlarını orytaya çıkarabilmektir. amaç her ne olursa olsun piramitlerin sırları bu amacı aşar.bilimsel konularda bazı arkadaşların yorumlarındaki gibi piramitlerin yapımı için cin ve ruhların kullanılması da mümkün dezildir. çünkü o zamanın şartları çok daha farklı idi. ve zor idi.tamam bir yerde doğaüstü olayların kullanıldığını kabul edebiliriz fakat nereye kadar… ama şu bir gerçektir ki biz istediğimiz kadar kolaya kaçalım yinede onların sırlarını ortaya çıkaramadığımız sürece gerçek manada gerçeklerden uzak kalmış oluruz vesselam…(maximuss victory)

hepsi çok güzel olmuş bravo yani de en son çıkan şey güzel deil yani bunu yazmasalardı dahı olurdu

mısırda bulunan ve mısırın gizli hazinelerinde saklanan uzay gemisi,denizaltı,uçak falan varmış..ya bu adamların uzaylılarla bir bağlantısı vardı ya da çok ilerlemiş bir teknolojileri?

ya arkadaşlar bu işler çok karışık.aya giden astronotlar rarklı ışıklar ve cisimler görmüş hatta filme almışlar ama bu saklanıyo..ayın içinin boş olduğu söyleniyo … ve ayın yapay bir uydu olduğu ve uzaylıların ayı üs olarak kullandıkları.. ay dünyadan çok çok önce varmış. dünyaya düşen bir uzay gemisi içindekilerle saklanıyo..piramitler uzayla ve yıldızlarla bağlantılı..uzayı bu denli bilen bir uygarlık ya uzayı görecek bir teknolojiye sahipti ya da uzaydan gelen birilernden bu bilgileri aldılar.

ya arkadaşlarbırakın ne uzaylısı ya uzaylı diye bişey var olabilir bende inanırım ama piramitlerle 2 dakikada nasıl alaka kurdunuz anlamıyorum doğrusu geograpy.blogcu.com/2375182/ alin girin siteyede biraz okuyun öğrenin .piramitler 4 ayda bir 100.000 esirin toplanmasıyla oluşturulmuş en büyük piramit 30 yılda bitirilmiş bir piramitin en üst kısmını oluşturmak için rampa yapılmış bu rapmanın bile yapılma süresinin 10 yıl olduğu söyleniyor.

allah aikına ne uzaylısıı ya. bence piramitleri insanlar ilahi yardm alarak yapmışlardır.yeryüzünde uzaylı diye bişey yok ya. en azından ben inanmıyorm.ayrıca dunyada beni pıramıtler kadar etkileyen hiç bişey çıkmadı daha karşıma.slms; 😳

arkadaşım hadi o piramitleri esirler yaptı diyelim.piramitlerin pek çok ilginç gerçekleri var.mesela kıralın mezarındaki radyosyon.. çöplerin kokmayıp mumyalaşması..giren bilim adamlarının koybolması ya da aynı yere çıkması.. ve müthiş matamatiksel hesaplamalar..esirle olcak iş değil zaten günde 20 tonluk 10 taş konsa 664 yılda bitiyo adamlar hesaplamış.büyük piramidin yapımında 2milyon 300bin taş kullanılmış günde 100 taş konsa bile 30 yıla sığmaz.. bizde uzaylılar yaptı demiyoz ki bilgileri almış olabilirler diyoz.belki de teknolojileri çok ileriydi büyük iş makinarı falan.. ve dikkatimi çeken bişey var heykelleri resimleri yazıtları incelersen görürsün vücutları insan kafaları hayvan ve tam bir orantı içinde sanki doğuştan gibi bizim şu anda yaptığımız klonlamayı belki de onlar ozaman yapıyolardı esir olarak kullanmak için hayvan ve insan genlerini birleştrip kopyaladılar.dengeyi bozdukları içinde bir felaketle yok oldular.. ..

arkadaşım hadi o piramitleri esirler yaptı diyelim.piramitlerin pek çok ilginç gerçekleri var.mesela kıralın mezarındaki radyosyon.. çöplerin kokmayıp mumyalaşması..giren bilim adamlarının koybolması ya da aynı yere çıkması.. ve müthiş matamatiksel hesaplamalar..esirle olcak iş değil zaten günde 20 tonluk 10 taş konsa 664 yılda bitiyo adamlar hesaplamış.büyük piramidin yapımında 2milyon 300bin taş kullanılmış günde 100 taş konsa bile 30 yıla sığmaz.. bizde uzaylılar yaptı demiyoz ki bilgileri almış olabilirler diyoz.belki de teknolojileri çok ileriydi büyük iş makinarı falan.. ve dikkatimi çeken bişey var heykelleri resimleri yazıtları incelersen görürsün vücutları insan kafaları hayvan ve tam bir orantı içinde sanki doğuştan gibi bizim şu anda yaptığımız klonlamayı belki de onlar ozaman yapıyolardı esir olarak kullanmak için hayvan ve insan genlerini birleştrip kopyaladılar.dengeyi bozdukları içinde bir felaketle yok oldular.!

arkadaşlar uzayda piramit örneğine rastlandı. her şeyi bir kenara bırakın bizde uzayda bir gezegende yaşıyoz.bizden başka bu sonsuz uzayda yaşayan olamaz mı .uzayın sonsuzluğunu herkes biliyo üstelik saklanan gerçekler var biraz araştırın..zaten uzaylılar yaptı demiyoz iyi okuyun .. bence firavunlar işledikleri günahlardan korktukları için ve hesap gününde saklanmak amacıyla bu mezarları yaptırdılar.. şunuda belirteyim elbetteki allaha inancım sonsuz…

ben piramitleri hep merak etmişimdir nası olur da şimdiki teknelojiyle yapılamazken bile o zaman böyle şeyler yapılmış ?taşların hepsi tam 90 derece olarak kesilmiş ve birleştirilen 2 taşın arasına bıçak girmiyor..!!! tek açıklaması lazer dir bnce..firavunun odasına yılda 2 kez güneş girior ve bunnar doğduğu ve öldüğü günner bunu şimdiki teknolojiyle bile hesaplanamayacağı açıklandı…nası olur da o zamanın insanları yapabilir..?çok basit 1 soru yapamazlarr!!!piramitleri insanların yapmadığına en az 2 2 nin 4 olduğu kadar eminim..!!!!!m.ö ki teknoloji ile yapılan şeyi şimdiki teknoloji çözemiyorsa kimse uzaylı yoktur deyemezz yaa koca galaxy de yalnızmıyız 1 az dha mantıklı düşünün lütfenn..!!!!!
yok cinler yapmış yok periler yok ilahi güç adam gbi araştırdıktan sonra konuşalm lütfen..!!!

bence bu piramitlerin yapımı tamamen ordaki firavunların ne kadar dikktdatör olduğunu ve ne kadar acımasız olduğunu ayrıca ve ayrıca o zamanaın insanlarının ne kadar saf olduğunu gösteriyor. nedenmi? iiide o yapıları insan yapamazki kardeşim bu insan üstü bişey sen nasıl çıkardın 130 metre yüksekliğe o tonlarca taşı kardeşim akla mantığa aykırı bişey alet yok edevat yok makina yok şimdi bile makinalar 130 metreye bişey çıkaramıyoki. haksızmıyım ama…. helal olsun vallahi o insanlara bir taş attılar kuyuya piramit olarak aradan binlerce sene geçmiş 1 milyon akıllı taşı çıkaramamış

ya arkadaslar ben gıtım gordum hıcnır halt yok orda sadece tas yıgını beynın sıcaktan sulanıyo onları gezerken gezılecekte bısı yok tas yıgını oakadar merak etmeyın ıstanbulun tarıhı eserlerı gıbısı yok…….

ilk piramidi imotep yapmıştı. imotepe bir mezar tasarlanması istemişti. imotepte güzel bir şey olmasını istemişti. o da piramiti buldu. işte böyle ya bizde şimdi apatman yerine piramitlerde otursaydık nasıl olurdu. sizce

bence piramit yapımına uzaylılar yardım etti. 1 tonluk taşı kim taşıyabilirki uzylılardan başka

arkadaşlar epey bir yorum okudum ama hepsini okuyamadım çok fazla:=) neyse
benim düşüncem eskiden teknoloji belli bir düzeye gelmiş gelişmiş ve sonra yeniden çökmüş. sonra tekrar başlamış ve günümüze gelmiş die düşünüyorum ama orda bir arkadaşın bahsettiği gibi cinlerde inşa etmiş olabilirler 😟

<code> çok güzel olmuş tebrik ederim yapan we uğraşan herkese 😛 😶 😎 😆

arkadaşlar okadar çok farklı fikirler varki bu konu hakkında.çozu da gayri ciddi yorumlarda bulunulmuş.neyse sizce olamazmı, insan yapamazmı yeterki istesin neler başarabilirler. bence mısırlılar çok zeki vede beceriklilermi?. ölcülere gelince oda tesadüf yada ilahi bir güç (tabi ki inananlar için gecerli.)allah yol göstermi? olamazmı?(rüya yoluyla)… 😉

selamın hello !!!!! kardeşim piramitler üçkendir. adamlar yapmış işte elalemin yaptığı
üçkenden sizene. ödev arayanlara bir öneri öğretmeninize:hocam adamlar yapmış
okadar uğraşmış eleştirmek bize düşmez. diyin

arkadaşlar bu pramitler gerçekten ilginç yapılar.insanın ilgisini ister istemez çekiyor.o zamanın teknolojisi bunu nasıl yapmış inanılır gibi değil.yüzlerce kilometreden 20 tonluk taşları getir üst üste koy. ama bence otoritenin var oldugu bir yerde yapılamaz diye bir şey yok.yapılır. ama ilginç olan sırları,matematiksel hesapları,yılları ve mevsimleri buna göre hesaplamaları.

ya bence de süt bile mayalamadan yoğurda dönüşebiliyomuş. çok şaşırdım ilk okuduğumda

bencede kesinlikle bu dünyadan değil bu olay çok farklı madem yapılabiliyor 3000 yıllık bir yapı nasıl oluyor da bugünün teknolojisinde mümkün olmuyor diyorum ya var bu işte bir iş 🙂

ya siz ne saçmalıyosunuz uzaylılar böyle bişey yapabilirmi insanın yapamayacağı şey yoktur bide diyosunuz yok bunu bir insan yapamaz ya bu piramitleri yapanlar insan değil miydi ya kuranın mealini hiç okumadınızmı bu alemde beynini kullanan tek varlık insanlar ya siz nasıl böyle bişeyden endişe duyarsınız uzaylılar tamam var ama abartmayın bari trigonametri nasıl bulundu zanendiyosunuz bu kadar matematikle ilgili bilgiler tabii ki bunları bulan insanlar.telefonu icat edende insan değil dersiniz şimdi yazık be bu kadr geri olmuşsunuz

okan sen uzaylıların çok güçlü olduğunu nerden biliyosun hayatında hiç uzaylı gördünmü çok komik ya 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛

onlar hep vardı sadece yıllar geçtikçe yer altından dışa doğru çıktılar y.ylardan beri ordalardı ve onları mısırlılar bulup kedi yaptıkları nı iddaa ettiler mısırlılar onlar üzerinde çalışıp kendi matematik zekalarını geliştirdiler bütün bilgiyi piramitlerin içindeki bölümlerden ortaya çıkardılar ve mumyalarını böyle gizemli bir yapı içine koyarak bu sırrı sonsuza dek yok ettiler çünküü onları y.y lar önce uzaylılar haberleşmek için yapmışlardı takii onları mısırlılar yerin altından bulup yeryüzüne çıkarana kadar

ayrıca bize ne imiş işçileri falan hepsi öldürüldü diyorlar hayır öle bişey yok onları mısırlılar yapmadı nası bilsinler onlar yerin altından geçen bir gizli kapıyla birbirlerine bağlanıyorlardı ayrıca uzaylıların yaptığı doğru ama dünya oluştuktan kısa bie süre sonra onları yerin altına saklayıp bu güne ulaşmasını sağladılar onlar uzaylıların gezegenine açılan birer yol onları uzaylılar kullanıyoo idiler ama artık bu yoları kımse kullanmıyoo çunku kimse onları gizemini çözüp o yolu bulamıyor 🙄

arkadaşlar bence bu piramitler cin ler tarafından yapılmıştır. sizin aklınız kesiyomu o zamanın teknolojisine göre o her biri yaklaşık 10 ton taşları kaldırmak.zaten kuran dada yazıyor cinler insanlara yardım etsin, yane insanlar kullanabilirler.(bismillahirrahmanirrahim)

nasıl edildiğini bilmiyorum 🙄 🙁 😶 😐 😈 😯 🙂 😕

yav arkadaşlar salak salak konusmayın ne uzaylısı yaa uzaylı denen bisey mi var ayrıca diyorsunuzki marstada aynısı cıkmıs yaa mısırlılar o zaman marsı keşfetmiş ve gidip ordada bir piramit dikmişlerse düşünürek yorumlarınızı yazın

ne cini ya manyak mısınız allah aşkına biraz doğru düzgün düşünmeyi ve buna göre yorum yapmayı öğrenin kafayı bozmuşsunuz öbür dünyayla…

arkadaşlar mısır pramitleri dünya haritasının tam ortası olduğunu biliyormusunuz
bence bu odalarda sırlar var ve çok iyi korunuyor

gercekten olaganüstu yapılar ozamanlarda teknolojık araclar yoktu nasıl ınsa ettıklerı hakkında bır fıkrım yok ama su uzaylı sacmalıgınada ınandıgımı soyleyemıycem dogrusu ama tbı dusuncelerınıze saygı duyuyorum we encok merak ettıgım sey piramitlerın ıcıne gırıldıgınde kare gorunumunde.. we cagımızda dahı bunun sebebı cozulemıyor… çok ama çok ilgınç yaa…..

şu siteyi geliştirin ya ne saçma bişey piramitlerin niçin yapıldığını bulamıom onu ilk başa koyunki anlayalım tmm

bu piramitleri insanlar yapamaz bunları sımdıkı teknoloji ile yapılması imkansiz eskıden suankı teknolojibile olmadıgı ıcın ınsanlar bunları yapamaz bunlar uzaylıların işleridir. bu konu üzerinde çalısıyordum bundan sonrada çalısıcam bıyere varıp varmamk onemlı degıl onemlı olan merak bu sadece benım fikrim …

bilyorum derdimi ne kadar anlatabilecem ama herhalde bütün arkadaşlar bu yazıyı okuduktan sınra bana deli diyebilirler piramitler hakkında yüzyıllarca insanlar yorum yaptı. ama kimsenin yorumu tutmadı dimi arkadaşlar. şimdi olay sadece akıldan ibaret benim fikrim yapılan işçilik ne yüzbin nede sanılan beşyüz yada bir milyon insan bu kadar herşeyi hesaplayabilen kişiler sizce bu kadarmı salaklarki bütün hayatlarını bir piramit için harcasınlar. asıl olan mantık beden gücüyle değil herşey dşüşünceyle gerçekleşti.bilmiyorum hangi kanalda izlemiştim ama şunu göz önüne getirin.bir kadın iki saat biir kutu ya odaklanıp onu hiç dokunmadan beyin gücüyle hareket ettirebiliyorsa bunlar neden olmasın.konu kutunun ağırlığı yada ebatı falan değil.bütün herşey beynin onunla nasıl bir temasta bulunması ve hareket ettirmesi.eğer büyüyle oldu diyorsanız yanlış büyü bozalacak bir şeydir.eğer beden gücüyle olmuş birşeyse ozamanlarda 18 bin alem diyoruzya bilmediğimiz vede yazılmayan bişeyler var oda olamaz aptal olmayada gerek yok .pi sayısını çözen hele hele ozamanlar yada odaları ne bilim üste yazılan herşeyi çözebilen iletiişmimi çözemeyecek.

piramitler ya dev insanlar (ad kavmine ait) tarafından yapıldı yada beyin gücünü enerjiye çev
iren dna sı farklı fakat insan olan bir tür canlı olabilir

merhaba arkadaşlar…. kafamdaki soru işaretlerinden biride pramitlerin nasıl yapıldığıdır .araştırmalara göre yakın bölgelerde taş ocakları bulunmuş bulunmadığınıda varsayabiliriz beni asıl hayretler içinde bırakan taşların nereden nasıl getirildiği değil o harika yapının nasıl inşa edildiği önemlidir ben şöyle düşünüyorum o zaman geometri ve matematik alanında müthiş bir ilerlem e vardı daha doğrusu bilim çok ileri gitmişti bence o zaman çok ileri gitmiş ve bu bilim daha sonra kayboldu nasıl kaybolduğuda soru işaretidir ben o taşların manyetik kuvvetlerle oralara kaldırıldığını düşünüyorum yani şu an teknolojainin bu kadar ilerlemesi o zaman büyük bir teknoloji olmadığı anlamına gelmez ve beni asıl hayretler içine düşüren içindeki gizemli olaylardır yani radyo aktif maddeler kullanılmış mumyalama o kadar iyi gelişmiş demek ki onlar bilim alanında bayağı ilerlemişlerdi mısırın etrafındaki kavimlerlede pek kültürel alanda etkileşim içinde olmamasaı bizi mısır hakkında bazı şeyleden mahrum bırakıyor ama ben yinede orada manyetik kuvvetleri kullanıldığını düşünüyorum bu gün manyetik kuvvetlerle neler yapıldığı ortada ha şunu sorabilirsiniz nasıl o kadar ileri gidilmişti? merak etmeyin bu yapıyı inşa eden bir toplum o kadar ileri gitmeyi başarmıştır bana göre o zamana kadar çok ileri gitmiş bir teknoloji vardı ve yıllara daha çok dayanamayıp kayboldu buna kanıt sayabileceğimiz şeyler var onların o zaman astronomi alanında o kadar ileri gitmiş olmaları bize hiç anandırıcı gelmiyor ama tersine çok ileri gitmişler o zaman onlarda çok ileri teknolojiyi kullanıyorlardı belki şu andan bile daha ileri bir teknolojiyi kullanıyorlardı bu işin bilimsel aşaması benim asıl düşünceme göre pramitler cinlere yaptırıldı çünkü o zaman mısır buna çok müsaitti araştırın bakın bana hak vereceksiniz

bnc bunları yapanlar içinde kalıp ölüyorlar sacmasapan şeyler demeyinuzaylı diye birşey yokturr

pıramitleri hep cık merak ettim .cunkü her zaman yakından görmek istemişimdir . bence piramitlerin yapılmasının sırrı ancancak yapılan taşların yapısına bakılarak bulunur
.

arkadaslar piramitleri,kripton gezegeninden gelen süpermen sevgilisi icin yaptirdi.

bence insanlar o dönemde korunmak için o dönemin insanlarıyla buişi yaptılar ama ben yinede tam larak bilmiyorum

piramitler bence uzaylılar yaptırmıstır dikilitaslarda dünyanın merkezlerinde oldugu için bir verici veya baska bişey olabilir.

kardelen uzay diye birşey var hem saçmalama sizin okulda öğretmediler mi?

innler hep bilgi beceri marifeti bugün icaat oldu sanıyor
üretmeye üretmeye üretim kabızı olan insanlar yüzyıllar önceki yeknolojiyi görünce yeni buluş yaratmış sanıyor kendini
işte bu kısır dongünün geri kalmılığın tarihçesidir

piramitlerin uzaylıların yaptığı söyleniyo..uzaylıların işi yokta firavunlarla pazarlık edip sana bir piramitmi yapalım demiş 🙂 bazılarıda cinlerin yaptığını söylüyo..tabi öteki aleme hakim olmayı başarmışız ozaman. bu yapıtların neden hiçbiri ozamanda şehir merkezlerine değilde çöllerin ortasına yapılmış dersiniz.suyun ve yaşamın olmadığı kurak yerlerde. ben fikrimi söylüyüm.firavunlar öyle bir yapı yapmak istedilerki tarihler sonra yapının yıkılıp bozulmayacağı oralara insanoğlunun el değemiyeceği yaşamın ve kentleşmenin olamıyacağı yerleri seçtiler ve böylelikle yapıtın ölümsüz olacağını düşündüler yanılmadılarda. şu anda bile oralarda yerleşik hayat yok olamazda. çünkü ozamanlarda ölümden sonra hayata inanılırdı.yeniden dirilmeye inanılırdı ve mumya yöntemi kullanılırdı.zamanı geldiğinde pramitin hala sağlam ve tek parça olması istenirmiş.piramitlerin yapımı tamamen insanoğluna ait. çünkü içindeki resimler anlatıyo..bir taş ve arkasında yanında yüzlerce insan taşı çeker halde okadar çok resim bulunduki.. bizhala cin yaptı peri yaptı diyoruz 🙂 adamlar resme dökmüş nasıl olduğunu. bizmilyonlarca yıl öncesini biliyoruz yok 3000 çeşit dinazor varmış yok şuna benziyo falan filan.kaç yıl yaşadıklarına kadar biliyoruz..bildiğimizi sanıyoruz!meteor düştü diyoruz ama nedense sadece dinazor nesli tükendi diyoruz.diğer canlılara bişey olmuyo ve günümüze kadar geliyo.peki niye 2000 yıl öncesini bilmiyoruz. herşey ortada pramit var taşlar var.fosilleri inceliyip tonla saçmalık üretiyoruz. ama pramitlerin taşlarını incelemeyi düşünemiyoruz.o fosillerin neye ait olduğuda başka bir tartışma……………

okudum bu piramitleri yapmak için olağanüstü çalışma ile günde 10 taçın yerleştirilerek 664 yılda yapılır ama bunlar 20-30 yılda yapılmıştır. bu taşların her biri 20 tondur. bu taşların temin edilebileceği yerler ise yapılan piramitlere yüzlerce km uzaktadır. bence bunlar yapmaya başlamadan önce taşları toplamışlardır.krallarını çok sevmiş olmaları lazımki bütün mısır halkı o zamanda yardım etmiştir ama 20 tonluk taşlarla o piramitler o kadar kısa sürede yapılamaz.bunda sihirli gizemli olanlar var. ben şuan 13 yaşındayım ve büyüyünce bunları araştırmacı olacağım o zaman hayalime kavuşmuş olacağım. ama yinede bunların yapımı hakkında kesin bişey elde edilmemiştir.bunları yapmak için oradaki hayvanlar yardım etmiş desek o zamanlar dinozorlar vardı.belki dinozorlara taşıtıp inşa ediyorlardı ve dinozorlara sevdiğ yiyecekten veriliyodu.veyada sihir güçleri olan kaşifler bilgin adamlar yardım ediyodu

bence o taş blokların nasıl kaldırıldığından çok nasıl yapıldığı daha önemli koskoca çölün ortasında hangi malzemeden yapmışlar yaptılarsa nasıl şekle sokmuşlar soktulrsa nasıl yüzyıllırca dayanabilecek kadar sağlam yapmışlar

20ton ağırlığındaki taşlar ile büyük bir özen v gayretle böle muhteşem bişi yapmışlar…aslından düşündüğünde mantığa pekte sığan bişi deil çünkü o zaman bunları taşımak,bu kadar dehşet verici şekilde yapmak nerdeyse imkansız gelio insana.haytta en çok gitmek istediğim yerlerin başında gelio misir.bunları araştırmaya da devam edicem harika bişi bu yaaaaaa 🙂

yaw ansıl inşa edildiğini bilsemm gelipte sana nie sorimm mantıklı olazcık iki dakka amntıklı ol piramit nasıl inşaedlidi yorum yazın dioo bilsek herhalde san sormazdık cahall 😀

sevgılı arkadaslar bu pıratmıler kalıpalr ıcınde yaplımısıtr hazılanan kalıpalrın ıcıne tatsınan camur bır sure sonra taslasmıs yoksa boyle buyuk,tek tasları okadar yuksege cıkarmk ımaknsız

tasları o kadar uzaga tasımak cok batıs bısey yere kalas yada ona benzer dosersın uzerıne yag dokersın yada bır tahtanın latına dort tekerlek atarsın uzuernde tasırsın cokmu zor sankı

bence mısır piramitleri cinlerin yardımı ile yapılmıştır çünkü ozamanın yaşayan insanlarının cinlerle alış verişleri vardır inanmazsının dedelerinize sorun evlerimize gire çıkarlardı,kızlarımızla bile evlenirlerdi v bu sır olmaktan çıksın artık. bilinen üzere cinler ışık hızı kadar hızlılar ve binlerceyıl yaşayabilirler.

bence eskıden kavımler helak olmustur bu helak olan kavımlerın teknolojısı sımdıkı teknolojıden daha fazladır cunklu arkoolakların arastırmalarında bulunan bazı makınalar esyalar vb seyler bunu kanıtlıyor buyuzden ozmankı teknolojı sımdıkı teknolojıden daha ı ve daha gucluymus halak olan kavımler den bulunan parcalar ıspatıdır bana gore(ama cınlerın yardımı olduguda soylenır)

piramitlerin gizemi halen sırrını korusada aslında isin aslı orta koyulmus durumdadir.tek cevap tasların tasınıp ve icten insa yöntemi ile dahili rampa teorisi ile yapilmis oldugu son düsüncelerdir.yapilan deney ve arastırmalar bunun bilimin ısıgı altındada kanıtlamaktadır. ayrıntılı bilgi arkeoloji.web.tr adresinde detaylarıyla bilimadamları tarafından ve uzman arkeologlarca tartısilarak ele alınmistır.size konuyla ilgili ilgide aktarıyorum. http://arkeoloji.web.tr/news.php?readmore=279
saygılarımla tutku….

merhaba güsel dostlarım.
konu hakkında detaylı arastırmada edindigim bilgilere göre;giza pramitlerinin yerinde; oldugu bölgede insaa edilmis olmasıdır. bu konu hakkında cok yorum yapilmis olması muhtamel gercektir.fransiz jeopolimer enstitüsünün yapmis oldugu arastırmalar prof. davidovits in teorisidir.teori kısaca söyledir;yumusak kirectasi,natron tuzu (sodyum karbonat),kirec ve kostik sodanın hazırlanmıs kalıplara dökülüp bugünkü benzeri cimento halinde yerinde hazırlanmasidır.yapilan labratuar deneylerinde kaliplarda olusan katılasmıs kaya kütlesini andıran sert madde olusumu elde edilmistir.reng ve kütlesel agırlık vede hacim bakımındanda cok benzerklik tasimasi bilim dünyasinda büyük hayranlık uyandırmıstır. bu konuyla ilgili link : http://geopolymer.org/archaeology/pyramids/are-py…
adresinden ögrenebilirsiniz.
ayrıca youtube de bu konu hakkında birkac dizi video görebililirsiniz.
saygı ve sevgilelerimle neseler muhabbetler…

süper şarkı be tam bana göre aşk şarkısı aahhhhhhh ahhhhhhhh… ulan başak ömrümü yedin bir bana elemedin

piramit taşları nasıl oluyorda metrelerce yukarıya çıkartırılıyor

banane mısırdan kardeşim ben tr mutluyum çaktın köfyeyi sen çaktın yanında da çay getir 3 şekerli sıcak yürü bakeym haydo

çok beğendim
çookkkkk güzel amcaoğlu
..tşk….
byyyyyyy……………………

selam…pramitleri mısırlılardan önce yaşamış olan hz.idris a.s yapmıştır…hz.idris a.s nuh tufanından önce yaşamıştır ve peygamber olduğu için allah tarafından idris a.s ' a nuh tufanı bildirilmiştir… bunu duyan idris a.s derhal idirs a.s indirilen suhuflar ve bazı önemli kaynaklar bu pramitlerin içine koyulmuştur…ayrıca bu pramitleri yapanlar o zamnın insanları…bazı ları yok uzaylılar yaptı gibi laflar asılsızdır…nese…pramit yapılırken kullanılan taşlar yabancı bir yerden gelmemiştir..çölden yapılmıştır…harç karılmıştır…vesselam.. ama en iyisini allahu zülcelal bilir…

bence piramitleri insanlar yaptı,kim inanır koca dev adamlara veye uzaylılara

pramitler yüzyillar önce yaşamış olan boyları 500 metreden uzun olan insanlar tarafından inşa edilmiştir artık tartışma bitsin tvlerde de bu yayınlandı zaten arkadaşlar

bu piramitleri insanlar yapmıştır içinde yatan firevunların ,enerjisi bütün piramitte gezinir

imkansızlar gerçek degildir. insan yapsa o dönemde nasıl yapılabilir 😀 😉 😮

bence müthis bırsey pıramitler o zamamanın durumuyla nasıl yatılar bılmıyorum ama şahaser bır yapıt

bence piramitler kesinlikle 3 şekilde oldu:
1. cinlere hükmeden birisi tarafindan cinlere yaptirildi.
2.uzaylilar tarafindan yaptirildi
3.pramitlerin oluşmasi için kaliplar hazirlandi kaliplarin içine o zamanin harç malzemesi döküldü ve ölece çikilarak yapildi

ben 8.sınıfa gidiyorum dersim matmatik te hocamısı piramit mumlayan kişilerin yerler yani karlnı yatgi yer 2 seyer güneş germiş 1 dögudugu günü birde tahta gecdiyi günü güneş girer mi 😎 😎 😡 😡 😡 😡 👿 👿 👿 👿 🙄 🙄 🙄