Kategoriler
Konuk Yazar

Mutlu olmak o kadarda zor değil

Mutlu olmak; kimilerinin anlarda, kimilerinin yaşamın bütününde aradığı şey. aslında bir yaşam tarzı, seçimi. Mutlu olmayı seçmek gerek öncelikle, bunu başaranlar var az da olsa..onlar ne kendilerine, ne de çevrelerindekilere zehir etmiyorlar yaşamı, helal olsun onlara.


Mutluluk sanıldığından kolay aslında hepimizin yaşadığı hayatta mutlu olmak için onlarca sebebi var sadece görmeyi bilmeli farkına varmalıyız. Mutsuzluğu seçmek çok zordur aslında kişi bazen yaşadığı durumu bir anda göz ardı eder ve yaşanmamış yarınları bile sorun edip mutsuz olur harcanan çabaya baksanıza yani oysa bulunduğu durumu değerlendirse halinden memnun olduğunu anlayıp şükretse mutlu olmasına yetecektir.

Güne başlarken karşılaştığınız ufacık bir gülümseme bile mutlu olmanıza yeter bazen. Karşılaştığınız bir arkadaş, aldığınız bir övgü, severek yaptığınız iş, aileniz, sizi işe yollayan eşiniz, çocuğunuz, hatta havanın güneşli olması bile yetiyor insanın mutlu olmasına ve daha onlarca sebep var mutlu olmak için kişiden kişiye değişse de bu sebepler her zaman varlar. Mutlu olmak için böylesine çok sebep varken zor olanı değil kolay olanı mutluluğu seçin inanın hayattan daha da çok zevk alacaksınız.

Mutluluk her insan için olan bir olgu tarif edilemeyen bir duygu hayattan zevk almak için sadece seçmeniz gerek.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.