Dreamhost beni kovdu

DreamhostDün gece çok erken ve huzurlu yattım havada bir hayli soğuktu kar başlamış öyle güzel uyumuşum ki sorma gitsin (: Sabah tabii ki erkenden kalktım ve her zamanki gibi ilk iş kahvemi alıp Outlook u gönder al yapıp elektronik postalarımı kontrol edeyim dedim. Aboow ne göreyim, sayısı 10 dan fazla arkadaş "volkan olm senin blog yok lan", "şişş blogu naaptın" gibi postaları görünce, dedim yine bir şeyler oluyor. Dreamhost dan Justin ki Justin'in kadın mı erkek mi gerçek mi robot mu olduğunu bilmem (: sadece Dreamhost da bir yetkili yakinen tanımam yani, Justin'in postasını gördüm ve okumaya başladım, şöyle yazmış;

Hello, I wrote you 2 days ago about your adtabase wp_yeni, today again it was causing huge mysql server issues. This database is disabled, you must find more powerful hosting for your busy database. If you do not have a backup you can write me at justin@dreamhost.com.

Ve ben alelacele hosting paneline gidip veritabanıma nooldu lan! Diyerek gittim ne göreyim veritabanı yok (: Herfiler illah etmiş benden ve geçenlerde yorumlara kapamamı istedikleri gibi bu sefer blogu komple kapamamı istememişler direk kapatmışlar. Dediklerine göre wolkanca.com un veritabanı iflah olmaz bir işlemci canavarı ve kısaca şunu demişler biz sana yetmiyoruz Volkan, git kendine daha güçlü bir makine al. Daha sonra ben onlara şöyle bir cevap yazdım, lütfen veritabanının yedeğini bana gönderin ve bir süre verin bana vs. Ondan sonra bana Justin den gelen cevap şöyleydi;

The website coding, database, etc as per our terms of service is the responsibility of the customer. Being shared hosting we can only offer so much CPU, memory and service for the shared hosting, and when a customer starts to use more than their fair share of resources we must have this be fixed by the customer or the database/site/hosting must be moved to more powerful hosting. This database has caused problems the last 2 days, it is very busy, inefficient and it is causing most of the mysql server resources. It is too busy and big to work on shared hosting. I have provided you a backup of the database in the ftp directory "wolkanca" called wp_yeni.sql. Please look into more powerful hosting. We do not offer any more powerful hosting but our hosting partner hosting.com does or there are many other hosting companies doing VPS and dedicated.

WorPress.Com - wolkanca2 yedek

Hosting.com a bir posta gönderdim cevabını bekliyorum eğer kabul edilirse belki uygun bir sunucu kiralamam gerekecek ve görüyorsunuz ki popüler ve SEO canavarı bir blog sahibi olmakta öyle kolay değil. Yani giderler ortada. Sağda solda Volkan çok para kazanıyor blogundan, işte deli gibi para kırıyor diyenlere duyurulur. Çalışıyoruz arkadaşım havadan gelmiyor bu paralar. Ben kendi yedeğimi farklı bir isimle geri yükledim ve blog şu anda diğer yedekte çalışıyor, daha sonra düşündüm, bu herifler beni kesin kovacak ne yapmalıyım (: Ve aklıma tüm verileri worpress.com da bir blog açarak oraya taşımak geldi. Hemen işe koyuldum ve 3 parça halinde, yazılar, sayfalar, kategoriler, etiketlerin tamamını sorunsuz bir şekilde taşıdım. İşte burada blogun bir yedeğini oluşturmuş oldum. Şimdi wordpress.com da özel alan adını kullanarak devam etmek istiyorum fakat bu sefer Google reklamlarını kullanamayacağım ve temada css harici istediğim özelleştirmeleri yapamayacağım için farklı alternatifler ve cin fikirler arıyorum. Sanıyorum bu hızla devam edersem bu blog iflah olmaz, belki de wolkanca.com olarak artık bir yerde bu maceraya son vermeli ve bundan sonraki internet maceralarımı yepyeni bir adreste devam ettirmemin vakti gelmiştir, değil mi? Herkese teşekkürler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Dreamhost beni kovduiçin 40 yanıt

abi gerçekten seo canavarısın ttnet müzik yazdığın zaman arama sonucunda sen ilk sıradasın ttnet müzik indir yazınca da ben… seni takip ediyorum… saygılar 😀

ve ilk defa ortalama 100 sayfa gösteriminde 10 tıklama rakamına ulaştım inanamadım 😀

bende dün bir konuyu okuyodum baktım sayfa uçtu eri falan yaptım sayfayı yeniledim ama yine açılmadı bende durup dururken nooldu diyodum. demek bu olmuş..
orhan ttnet müzik diye aratınca bende 5. sırada çıkıyorum yarın bir bakmışsın wolkandan sonra ben benden sonra ttnet müzik sitesi çıkar. bu arada googleda <a href="http://google.com.tr/search?hl=tr&q=tarkan+vay+anam+vay&meta=" rel="nofollow">tarkan vay anam vay diye aratınca ilk sırada çıkıyorum. bu sayede eskiden günlük 200-250 olan tekil hitim dün 1000 oldu çoğul hitte 1400lerde dolanştı.

2 yıl önce birden 20k ziyaretçi alan ingilizce sitem güzünde godaddy beni atmıştı. bir süre sponsorlarla, daha sonra da dedicated server kiralayıp idare ettim ama şimdi en iyisini yapıp blogger'a geçtim (games121.com).

wordpress yazılarını blogger'a aktarabilirsen, blogger'a geçmen mantıklı olur. hem google blogger'a torpil yapıyor.

çok geçmiş olsun abi be. dün görünce blogun o halini içim cız etti çünkü herşey gitmiş olabilirdi. ama allah'tan yedekleme falan yapılıyor …
bence en iyisi bir hosting satış sitesi kur yani formalite icabı ordan da kendine alırsın bir yer gerekirse isteyenler satar kazanırsın da 🙂 olmadı kendinle idare edersin abi 😉
neyse allah kolaylık versin iyi çalışmalar …

ya abi noldu şimdi üzüldüm devam etse bu blog süper olurdu…bir efsane yeniden yeni adresle diye bir yazı yazarız…keşke devam etsen burada… bu adresle devam etsen yeni sunucu yapmaya çalışsan olmaz mı

wolkanca sakın bu blogu kapatayım deme, bu türkiye'nin nadir internet efsanelerinden, başarılarından. hiç mi olmadı sayfaları html olarak yorumsuz yayınlamayı dene, sen bir marka sayılırsın artık. başka bir barındırma şirketi bul ya da kendi sunucuna geç.

@çağatay

dostum bidenem veritabanınıda cilaladım ama buda yetmiyor, bir kaç saatte 16 milyon sorgu oldursa bir sitede o siteyi herkes kovar sunucusundan (: ayrıca veritabanı optimize etme konusunda da iddalıyımdır. her türlü veritabanını taşır düzenler optimize ederim her türlüde onarırım, yine kendimi övüyorum kahretsin ama tutamıyorum kendimi acayip veritabanı manyağıyımdır. tecrübe meselesi.

yaa anlayamadığım olay şu. bu blog 20.000 tekil alıyor ve hosting firması 20000 tekil aldı diye veri tabanını serverı sunucuyu otu boku yordu diye kovuyor. peki pillinin bildirgeci falan ne yapıyor?

@eylos

öncelikle bildirgec ile bu blogu kıyasladığın için teşekkür ederim (: bu yorumunu yazdırıp odamın duvarına astım bile.
bilgidgec ise örnek onlar çok kazanıyor ve çok yatırım yapıyor, ben çok kazanıyorum evet ama yatırım yapmıyorum yiyiorum 😀

yhh bir an ağlayasım geldi son satırları okuyunca 🙁

@wolkanca blogunu sürekli güncel tutman gayet güzel ama;

1- reklam yerleşimini doğru yapmamişsin.

2- blogun teması göze hitap etmiyor.

3- bir sürü sorunun var. 🙂

hosting problemini hallettikten sonra, tema ve reklam yerleşimini de gözden geçirmeni öneriyorum. bildirgec'e rakip lazim. 🙂

@bil abi

ben reklamı oraya koymazsam tıklamıyo şarapsızlar (:
artı bildirgec de kimmiş. adam mı? o tüzel kişilik, şizofren ve bir sürü popo yalayıcısı var.

1- reklam yerleşimi neye göre doğru veya yanlış?
2- göze değilde başka organa hitap mı ediyor kine? aslında hedef göz değil direk beyin.
3- sorunsuz kimse varmıki?

eleştiri için teşekkür ederim.

@wolkanca reklamlari yazinin bir parçasi olarak gösterirsen gelirin iki, üç katina çıkabilir. reklam yerleşimi konusunda örnek bir sayfa. görüşlerimi dinlediğin için teşşekürler.

@bill

boş ver abi airplane out of the fart, say hi to that sweetheart diyorum başka bişi demiyorum. zaten alah bin bereket versin ya yeterli kazancı bu blogun çok bile olmayana versin allah.

valla yazdıkların bazen hoşuma gidiyor bazen gitmiyor açıkçası sevgili volkan kardeş ama türkiye'de internet dünyasında önemli bir yerin olduğu kesin. sana klavuzo lacak değilim ama sen işini bilirsin bu hosting olayını çözüp bloglamaya devam edersin kanısındayım. bide sorum olacak kazançlarını insanlarla paylaşmak yasak değilmi?

aynısını benim minare.net e yaptılar. dreamhosttan cıktım, mutluyum, bir de agır bir tartısmaya girdim adamlarla 3 sayfa yazıstıksurada

dreamhost sadece basit blogları kaldırıyor, azcık populer oldugu zaman site, hemen uyarı mailleri ve iki gun bir si yapmayınca gümletiyorlar =)

geçmiş olsun wolkan

merhaba, eski bir yazı ama yine dreamhost kullanmaya başlamışsınız. adamları nasıl ikna ettiniz ki? 🙂 bu hitle sizi nasıl barındırıyorlar? bende arayış içersindeyim ve bilgilendirirseniz sevinirim.

ben de senin gibi atılmak üzereyim volkan 🙂 . benim atılma sebebim yanlışlıkla sitelerimin içine s. çmalarının sonrasında sinirlenmem. evet, bu. pılını pırtını topla, gelecek salıya kadar buradan kaybol dedi ipneler.

neyse, alan adlarımı ıhs telekom'a, siteyi ise tansu günay'ın (sesliblog.com, doctus.org) sunucusuna taşıyorum yakın zamanda. boşu boşuna masraf çıkardı şerefsizler. hayır laf da edemiyorum, sözleşmelerinde "istediğimiz zaman sözleşmeyi tek taraflı feshederiz." anlamında bir madde mevcut.

barış ben dreamhost dan vps aldım daha sonra memnunum fakat arada bir restart istiyor bu şey. aylık 50usd lik bir apache için bir de mysql için ekstradan güç bu da aylık 15usd toplam 65 usd ile çalışıyor bu blog 🙂

şimdiye kadar sponsor olmak isteyen firmalara malesef güvenemedim çünkü gerekli özellikleri ya veremiyorlar ya da inanamıyorlar blogun bu kadar çok güç tükettiğine.

@yazılısoruları arkadaş bir şey sorumuş bende merak ettim senin bir bilgin var mı ''çok trafik harcayınca bir gece ansızın kapatabilir mi blogger?''