Kategoriler
Internet

Dreamhost beni kovdu

DreamhostDün gece çok erken ve huzurlu yattım havada bir hayli soğuktu kar başlamış öyle güzel uyumuşum ki sorma gitsin (: Sabah tabii ki erkenden kalktım ve her zamanki gibi ilk iş kahvemi alıp Outlook u gönder al yapıp elektronik postalarımı kontrol edeyim dedim. Aboow ne göreyim, sayısı 10 dan fazla arkadaş “volkan olm senin blog yok lan“, “şişş blogu naaptın” gibi postaları görünce, dedim yine bir şeyler oluyor. Dreamhost dan Justin ki Justin’in kadın mı erkek mi gerçek mi robot mu olduğunu bilmem (: sadece Dreamhost da bir yetkili yakinen tanımam yani, Justin’in postasını gördüm ve okumaya başladım, şöyle yazmış;

Hello, I wrote you 2 days ago about your adtabase wp_yeni, today again it was causing huge MySQL server issues. This database is disabled, you must find more powerful hosting for your busy database. If you do not have a backup you can write me at justin@dreamhost.com.

Ve ben alelacele hosting paneline gidip veritabanıma nooldu lan! Diyerek gittim ne göreyim veritabanı yok (: Herfiler illah etmiş benden ve geçenlerde yorumlara kapamamı istedikleri gibi bu sefer blogu komple kapamamı istememişler direk kapatmışlar. Dediklerine göre wolkanca.com un veritabanı iflah olmaz bir işlemci canavarı ve kısaca şunu demişler biz sana yetmiyoruz Volkan, git kendine daha güçlü bir makine al. Daha sonra ben onlara şöyle bir cevap yazdım, lütfen veritabanının yedeğini bana gönderin ve bir süre verin bana vs. Ondan sonra bana Justin den gelen cevap şöyleydi;

The website coding, database, etc as per our terms of service is the responsibility of the customer. Being shared hosting we can only offer so much CPU, memory and service for the shared hosting, and when a customer starts to use more than their fair share of resources we must have this be fixed by the customer or the database/site/hosting must be moved to more powerful hosting. This database has caused problems the last 2 days, it is very busy, inefficient and it is causing most of the MySQL server resources. It is too busy and big to work on shared hosting. I have provided you a backup of the database in the ftp directory “wolkanca” called wp_yeni.sql. Please look into more powerful hosting. We do not offer any more powerful hosting but our hosting partner hosting.com does or there are many other hosting companies doing VPS and dedicated.

WorPress.Com - wolkanca2 yedek

Hosting.com a bir posta gönderdim cevabını bekliyorum eğer kabul edilirse belki uygun bir sunucu kiralamam gerekecek ve görüyorsunuz ki popüler ve SEO canavarı bir blog sahibi olmakta öyle kolay değil. Yani giderler ortada. Sağda solda Volkan çok para kazanıyor blogundan, işte deli gibi para kırıyor diyenlere duyurulur. Çalışıyoruz arkadaşım havadan gelmiyor bu paralar. Ben kendi yedeğimi farklı bir isimle geri yükledim ve blog şu anda diğer yedekte çalışıyor, daha sonra düşündüm, bu herifler beni kesin kovacak ne yapmalıyım (: Ve aklıma tüm verileri worpress.com da bir blog açarak oraya taşımak geldi. Hemen işe koyuldum ve 3 parça halinde, yazılar, sayfalar, kategoriler, etiketlerin tamamını sorunsuz bir şekilde taşıdım. İşte burada blogun bir yedeğini oluşturmuş oldum. Şimdi wordpress.com da özel alan adını kullanarak devam etmek istiyorum fakat bu sefer Google reklamlarını kullanamayacağım ve temada css harici istediğim özelleştirmeleri yapamayacağım için farklı alternatifler ve cin fikirler arıyorum. Sanıyorum bu hızla devam edersem bu blog iflah olmaz, belki de wolkanca.com olarak artık bir yerde bu maceraya son vermeli ve bundan sonraki internet maceralarımı yepyeni bir adreste devam ettirmemin vakti gelmiştir, değil mi? Herkese teşekkürler.