Kategoriler
Blog

Blogcu webmaster değildir, webmaster blogcu değildir

Orjinal başlık ; Bloggers Are Not Webmasters and Webmasters Are Not Bloggers. Bloglamanın kitabını bile yazan Lorelle.wordpress.com yazarı dostumuz webmasterların blogcu olmadığını, blogcularında webmaster olamayacağını ama ikiside olursa eğer harika işler çıkacağını belirtmiş.
blogbuilding Bu biraz blogcu ile webmaster arasındaki farkı görmekle alakalı, çünkü arada büyük yönetim ve içerik farklılıkları bulunmakta. Ama çalışma beraber yapılırsa ortaya mükemmel eserlerin çıkması kaçınılmaz olacaktır.
Genel olarak çoğu blogcu site sahibi; tasarımla, sayfayı günlerce süren dizaynlarla webmaster kadar uğraşmaz. Daha temel şeylerle ve işin edebiyat kısmıyla ilgilidir. Örneğin WordPress'in kendi temalarını kullanmayı yeğler. Blogcular net ortamının basitliğinden faydalanarak düşüncelerini paylaşırlar. Bazıları ise geliştirerek ticari yönünden de faydalanabilirler.

Tabi bu biraz blogcuların nasıl birer blogcu olduğuyla ve perspektifleriyle de alakalı. Basit bir deyişle; ne yapacağımızı tamamen anlamak webmasterların yaptıkları bazı şeyleri yapamayacağımızı ve yapmayacağımızı bilmekten geçer.
Sonuçta bizim görevimiz sadece basit bir blog dizaynı, yönetimi ve belki biraz pazarlamasıyla birlikte okuyucularımızı yazılarımızla beslemek. Ama sağlam bir webmaster işin daha ayrıntısal yönleriyle daha fazla haşır neşir olabilir. Yönetim kodlarını ayarlamak, programlarla uğraşmak ve ihtiyacı olan diğer mükemmeliyetlikleri sağlamak.
Ama bloglarımızda bir webmasterla çalışırsak sadece durup bir hayal etmek yetecektir. Blogcuysan webmastera işin çok fazla düşebilir, ama webmastersan blogcuya bir teşekkür et ve okuyucuları içerikle memnun ettikleri için arayı sıkı tutmaya bak.
Tabi hem blogcu hem webmastersanız, çok şanslısınız.
Bu arada Derginet.net blogunda arkadaş benimle roportaj kıvamında bir sohbet yaptı, okumak isteyen arkaaşlar için [via].

Eski wolkanca.com’da Blogcu webmaster değildir, webmaster blogcu değildir veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Blogcu webmaster değildir, webmaster blogcu değildir için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

ama sen bir webmaster'sin.. türkiyenin en iyi blogcusu –> wolkan yılmaz….. 😉

webmaster, webuzmani demek olduğuna göre ve sadece blog yaparak webmaster olunmayacagina göre söylediğin doğrudur. blog yapmak sadece internet operatörlüğü olarak nitelendirilebilir. blog yapan kişilerin kişisel bilgi ve birikimlerinin yanısıra aynı zamanda internet okur-yazarı oldukları söylenebilir.
ama webmasterlik sadece code yazmak da değil aynı zamanda konuyla ilgili teknik donanım bilgisinede haiz olmak demektir.
saygılar
bir webmaster