Kategoriler
Blog

2009 yılında mutlaka…

Sevgili blog bana bu kalbin kadar güzel *entiriyi ayırdığın için teşekkür ederim, senle iyi kötü çok güzel günlerimiz geçti, seni seven arkadaşın Volkan.

sepet sepet yumurta, sakın beni unutma, unutursan küserim, arkadaşlığımı keserim.
lahanayı haşladım, pişirmeye başladım, arkadaşım periyi, özlemeye başladım.
merdivenim kırk ayak, kırkına vurdum dayak, duysam ki peri geliyor, koşarım yalınayak.
seviyorum ama kimi, en tatlı birisini, nasıl anlatsam sana, ilk harflere baksana.

Bu hatıra defterleri zaman tüneli gibidir, hala saklarım birkaç tane var bende, çok değerli şeyler. Yani hem gülmek için hem de gülerken öyle uzaklara gitmek için, mümkünse fonda şöyle nostaljik bir müzik Allah Allah!

Geciktim biraz ama idare edin artık. Harun'un namı değer GoogleBoy'un mimi bu, mim diyor ki; 2009 yılında mutlaka bunları yapacağım, şunları yapmayacağım vs.

Aslında öyle güzel bir ülkemiz var ki, öyle muhteşem bir coğrafyadayız ki, Akdoğan Özkan'ın 2007 de çıkan Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey isimli kitabında bahsettiği şeylerden birkaçı bana yeter [via].

2010 kültür başkenti** olan İstanbul'u 1 yılda doya doya yaşamayı çok isterdim, bu şehirde doğdum, bu şehri memleket bildim fakat bu yaşıma kadar amiyane tabirle yemediğimiz bo. kalmadıysa bile hala yaşanacak, yapılacak öyle çok şey var ki, bunları 2009'da etkin şekilde yapmayı planlıyorum. 2008 benim için bir durgunluk bir geçiş dönemi gibi oldu, Yay burcu olan ben astroloji deki büyük değişimler olan bu 2009 yılında sanırım çünkü tam araştırmadım Yılan burcu olmuşum. Yani bu yıl büyük değişimler olacağını umuyorum hayatımda, kısaca bu yıl benim yılım olacak diyenlerdenim.

Akdoğan Özkan'ın kitabındaki 101 şeyin yapmadığım geri kalanlarını yapmaya devam etsem bana yeter. Romantizm, kültürel geziler, keyif verici her şey, gizemli yerler, doğa, yerel lezzetler gibi yapılacaklar listesinde olarca kategori var.

İngilizcemi geliştirmek sağda solda İngilizce şeyler yazıp hava atabilirim, twitter da mesela İngilizce yazabilirim, hatta İngilizce bir blog da yazabilirim.

2009 yılı vaatlerim bunlar, daha eğlenceli, daha yardımsever, daha faydalı, hayata daha bağlı bir insan olmak için elimden geleni yapacağım, fikirlerimi sonuna kadar savunacağım, hatalı olduğum konularda bunu kabul edeceğim ve özür dileyeceğim, insanların kalplerini kırmamaya çalışacağım, daha düşünceli olacağım. En önemlisi mutlu etmenin mutlu olmanın sırrı olduğunu asla unutmayacağım. Daha daha önemlisi ise tüm yan etkilerini yaşayarak aşık olacağım.

*entiriyi: entry biliyoruz! ama çaktırmıyoruz, Türkçesi girdi, giriş demek oluyor.
**2010 kültür başkenti olan İstanbul: www.istanbul2010.org adresinden bakabilirsiniz.
***Burçlarla pek bir bilgim yok ama biraz ilgimin olmasını kız arkadaşlarıma ve burçdaşım Saba Tümer'e borçluyum.
Habertürk'de tarih programı yapıyorlar gece Osmanlı vs. karıştırıp duruyorlar çok zevkli, tavsiye ederim, acayip belgeler çıkıyor ortaya buram buram tarih.
Yugoslavya kökenli ailenin 2. çocuğu olan Cem Adrian'ın albümünü alın dinleyin.
Sagopa Kajmer'in Pesimist Ep 5 2008 ini de bir yerlerden bulup dinleyin.

Eski wolkanca.com’da 2009 yılında mutlaka… veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, 2009 yılında mutlaka… için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.