Kategoriler
WordPress

WordPress site haritasını özelleştirmek

WordPress site haritasından users ve taxonomies kaldırmak, veya sitediğinzi sayfaları kaldırmak veya eklemek vs.

WordPress 5.5 versiyonu ile birlikte WordPress sitelerinde tümleşik bir XML site haritası fonksiyonu geldi. https://wolkanca.com/wordpress-robots-txt-ve-wp-sitemap-xml/ Bu site haritasında sitede bulunan tüm sayfalar, yazılar, yazarlar, kategoriler, etiketleri custom tags ve postlar vs. her şey var fakat biz eğer arama motorlarında etiketleri ve yazarları veya herhangi bir sayfa veya yazıları indekslenmemesini istemiyorsak site haritasından bunları kaldırmalıyız. Bunu aşağıdaki fonksiyonla yapabilirsiniz. Ayrıca birçok başka özelleştirmeler de yapmanız mümkün.

Site haritasından users/yazarlar kaldırır:

add_filter('wp_sitemaps_add_provider', 
function($provider, $name){
	if ('users' === $name){
		return false;
		} 
		return $provider; 
		},
10,2);

Site haritasından etiketleri/tags kaldırır:

add_filter('wp_sitemaps_taxonomies', 
function($taxonomies){
	unset($taxonomies['post_tag']); 
	return $taxonomies; 
	}
);

Daha fazlası:

WP Sitemaps ile ilgili daha fazla şey için perishablepress’den Jeff Starr harika bir kaynak oluşturmuş: Code Snippets to Customize WordPress Sitemaps (Complete Guide) – perishablepress.com/customize-wordpress-sitemaps/

wolkanca.com’da WordPress site haritasını özelleştirmek veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress site haritasını özelleştirmek için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.