Kategoriler
Tech

Windows 10 için Windows 11 başlat menüsü

Windows 11 başlat menüsünü Windows 10 üzerinde kullanmak.

Yeni Windows 11’in başlat çubuğu/menüsü çok hoş, ben beğendim. Geçen gün kullandığım Windows laptopu Windows 11’e yükseltmek istedim ancak bazı sorunlar olduğu için geri Windows 10’a döndüm ve sanıyorum en az 1 yıl daha Windows 11’e geçmek benim için mantıklı olmayacak.

Daha önce Rainmeter kullandığımdan bahsetmiştim, bir arkadaşımız oturmuş çalışmış ve yeni Windows 11’in başlat menüsünü Windows 10 üzerinde çalışır hale getirmiş, yani Windows 11 başlat menüsünün bir kopyasını Rainmeter teması olarak hazırlamış. Denedim gayet güzel, benim gibi hâlâ Windows 10 kullanan ve Windows 11’in başlat menüsünü sevmiş biriyseniz tavsiye ederim.

Windows 11 Start Menu For Windows 10 | Its work on Windows 7, Windows 8.1

İndirmek için: deviantart.com/vinithkumar/art/Windows-11-Start-Menu-887577663

Rainmeter, masaüstü kişiselleştirme aracı: Windows için Rainmeter masaüstü kişiselleştirme aracını öneririm.

Benim kendi kullandığım tarih, saat takip ettiğim bir temam var ve ikinci ekranımdan uzaktan bile görünebildiği için seviyorum belki hoşunuza gider diye onu da ek olarak burada paylaştım.

Windows 10 ve 11 için Microsoft Store içerisinde herhangi 3. parti kurulum gerekmeksizin güzel uygulamalar da var, bunlardan birini kullanmak da isteyebilirsiniz ben de açıkçası çok basit olduğu için bir tanesini kullanıyorum, elbette Rainmeter kadar detaylı ve çok özellikli değil ancak simple best, apps.microsoft.com/store/category/Personalization

Kolay gelsin.