Kategoriler
Eğlence

Upload / Yükleme

Upload 2. sezon 11. Mart’ta.

Ünlü diziler The Office ve Parks and Recreation’ın yapımcısı olan Greg Daniels’ın işi Upload 2. sezonu, uzun zamandır pandemi sebebiyle gecikmiş olduğu söyleniyor olsa da 11 Mart’ta 2. sezonun başlayacağı haberi geldi.

Upload Season 2 – Official Trailer | Prime Video

Benim için harika zamanlama oldu zira 2. sezonun yayınlanacağını bilmeden Twitter’da bir arkadaşın tavsiyesiyle 1. sezonu geçtiğimiz günlerde izlemiştim. Açıkçası muhteşem bir absürt bilimkurgu komedi, hayran kaldım.

Senaryosu insanoğlunun bilemediği ve asla bilinemeyeceği tek şey olan ölüm sonrasına yönelik kurgulanmış Upload dizisinde; ana karakter kendi bilincini dijital ahirete(bir nevi metaverse) yüklemeyi kabul etmesiyle başlayan hikayede, kapitalizm eleştirisinden, kültür yozlaşmasına, savaşlara, diktatörlere kadar birçok şeyin üzerine komedi üretmesi keyifli bir zaman geçirmenizi sağlıyor.

Ben eğlendim. Tavsiye ederim.

İnceleme olarak https://www.youtube.com/results?search_query=upload+dizi+inceleme şeklinde bir aramaya sizi gönderebilirim.

2. sezon, 1. sezonun son bölümünde ve fragmandan anladığım kadarıyla ana karakterimizin sevgilisinin(Ingrid) de kendini öldürüp Upload etmesi sonucuyla dizi çok daha eğlenceli haller alacak, Ingrid her ne kadar kötü bir karakter olsa da o bir kadın. Ingrid bana GOT’daki Cersei’yi anımsatıyor ancak bu Cersei çok daha güçlü ve karmaşıktı.

Nora(Angel) aslında dizinin yaşayan asıl karakteri olarak konumlandırılmış, esasen Nathan ölmeseydi ve hayatta karşılaşsalardı muhtemelen tüm bu teknolojiye 2 kişi yönetebilirlerdi çok zeki bir kadın, başlarda sadece babası için bir şeyler yapmak isteyen biri gibi görünse de aslında Nora, insani değerlerin dizideki görüntüsü. 2. sezonda daha fazla “klasik Nora” daha fazla sevişme ve klasik aşk sahneleri göreceğimizi düşünüyorum.

https://www.imdb.com/title/tt7826376

Ha unutmadan dizi Amazon Prime’da.

Doktor Vesile hanıma da buradan selam gönderiyorum saçlarınız Angel gibi 😄, 5 yıldızınızı da verdim.

İyi eğlenceler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.