Kategoriler
Genel

Twitter’da resmi hesaplar için gri tik

Twitter, devlet hesaplarını, medyayı ve büyük markaları doğrulamak için gri -resmi- onay işaretini piyasaya sürecek.

Twitter’da herkesin kendi hesapları için prestijli bir mavi onay işareti(mavi tik) satın almasını sağlayacak olan, aylık 8 dolarlık(ABD fiyatı) yeni doğrulama sürecinin lansmanı arifesinde, potansiyel dolandırıcılıkla mücadele noktasında aslında belli başlı(resmi) hesaplar için farklı bir resmi bir işaretçiye ihtiyaç olduğunu kabul etti ve bunun için “gri onay işareti (gri tik)”.

Elon Musk’ın aceleyle formüle edilmiş 8 dolarlık onay işareti planını revize etmek yerine, kafa karıştırıcı bir şekilde, alternatif bir çözüm bulunuyor – seçilen hesaplar için bunun ‘Resmi(Official)’ bir kimlik olduğunu kabul eden başka bir gösterge ekliyor, adı gri tik.

Pek çok kişi mavi onay işaretli @TwitterBlue aboneleri ile resmi olarak doğrulanmış hesapları nasıl ayırt edebileceğinizi sordu.

Twitter’dan Esther Crawford tarafından yayınlanan bu resimde görebileceğiniz gibi , bazı hesaplar, profillerinde kullanıcı adlarının altında görünecek ve bunun ‘resmi’ bir hesap olduğunu gösterecek yeni, gri bir onay işareti alacak.

Önceden doğrulanmış tüm hesaplar “Resmi” etiketini almaz ve etiket satın alınamaz. Bunu alacak hesaplar arasında devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler yer alıyor.

Resmi yani Official olan hesapların doğrulamalarından ücret alınmayacağı açıklandı.

Ayrıca yeni sunulacak Twitter Mavi onay işaretinin kimlik doğrulamasını içermeyeceğini de ekledi. Bu özellik, mavi onay işaretleri ve bazı premium özellikler sunacak, isteğe bağlı ücretli bir aboneliktir.

Hesaplardan bahsetmişken Elon Musk geçtiğimiz günlerde, ifşa edilmemiş(profilinde açıkça parodi olduğu yazmayan) kimliğe bürünme yaptığı tespit edilen tüm hesapların bir uyarı ile kalıcı olarak yasaklanacağını duyurdu. Bu duyuru, Musk’ın yeni doğrulama planıyla alay etmek için doğrulanmış hesaplarını kullanan birkaç ünlünün bulunmasından sonra geldi.

Elon Musk’ın Twitter‘ı satın almasının ardından Twitter’ın doğrulanmış hesap politikalarında yeni düzenlemelere gidiliyor. Doğrulama sembolü olarak kullanılan “tik işareti” artık iki farklı renkte olacak. Tiklerden mavi renkte olanı abone olan kullanıcılar için, gri renkte olanı ise ünlülerin ve firmaların hesapları gibi halihazırda doğrulanmış olan hesaplar için kullanılacak. Daha önce sadece bazı seçilmiş kullanıcılar tarafından kullanılan mavi tik, artık ayda 7,99 dolar ödeyen tüm profiller için erişilebilir olacak. Twitter’dan Çarşamba günü yapılan açıklamada şirketlerin, hükümetlerin, medya kanallarının ve ünlülerin hesaplarının artık gri tik ile işaretleneceği duyuruldu.

Gri tik bulunan hesaplarda ayrıca “resmi” ibaresi yer alacak. Ancak bütün doğrulanmış hesaplar “resmi” olarak kaydedilmeyecek.

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara almasının ardından ilk olarak “hesap doğrulama” konusunda getirdiği yenilikleri tanıttı. Ayda 7,99 dolar karşılığında mavi tik alınabilecek olan düzenlemede, bu miktarı ödemeyi reddeden ve halihazırda mavi tikli olan hesapların birkaç ay içinde mavi tiki kaybedeceği belirtildi. Bunun yanı sıra yeni olarak “resmi” ifadesi gündeme getirildi.

Şu an Twitter’da yaklaşık 423 bin onaylı hesap bulunuyor.

Kaynak: https://www.cnn.com/2022/11/08/tech/twitter-gray-check-mark/index.html

wolkanca.com’da Twitter’da resmi hesaplar için gri tik veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Twitter’da resmi hesaplar için gri tik için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.