Kategoriler
Genel

Rainmeter, masaüstü kişiselleştirme aracı

Windows için Rainmeter masaüstü kişiselleştirme aracını öneririm.

Rainmeter, Windows için gelişmiş bir masaüstü kişiselleştirme aracı, ücretsiz ve açık kaynak olan program bilgisayara herhangi bir yük getirmeden; saat, tarih, hava durumu, hafıza ve işlemci bilgileri, RSS haber, çalan müzik bilgileri, programlar için hızlı başlangıç menüleri gibi birçok özelliği dilediğiniz tema ile masaüstünüze ekleyebileceğiniz harika bir program.

Tamamen Türkçe dil desteği de olan programda eğer biraz kodlama bilgisine sahipseniz kendi temanızı da yaratabilir veya hazır binlerce temadan birini kullanabilir ve onların üzerinde de değişiklik yapabilirsiniz.

Ben kendi temamı oluşturdum ve kullandığım monitörlerden birinin arka planını tarih, saat ve diğer bilgilerin sürekli güncel olarak göstermesini sağladım. Programın özelliklerini incelediğinizde gerçekten her şeyin düşünüldüğünü göreceksiniz, örneğin dilerseniz widget/pluginlerin masaüstünde en altta veya en üstte veya normal olarak görünmesini, ekranın bir yerine yapışmasını ve sürükleyip görünmesini istediğiniz yere çekmek ve birden fazla monitörünüz varsa hangi monitörde görünmesini gerektiğini seçebiliyor sununuz. Benim kendi oluşturduğum tema çok sade/simple bir tasarım ve gerçekten X-Button Mouse Control programı ile birlikte Windows bilgisayarda tümleşik yedeklediğim birkaç programdan biri oldu.

Red Dead Redemption inspired – r/Rainmeter

Bilgisayarda uzun süreler çalışan her arkadaşıma tavsiye ederim, www.rainmeter.net adresinden ulaşabilir ve DeviantArt, Youtube, reddit gibi topluluklardan insanların oluşturduğu temalardan beğendiğinizi kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için: wikipedia.org/wiki/Rainmeter

Windows 10 için Windows 11 başlat menüsü: Windows 11 başlat menüsünü Windows 10 üzerinde kullanmak.

wolkanca.com’da Rainmeter, masaüstü kişiselleştirme aracı veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Rainmeter, masaüstü kişiselleştirme aracı için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.