Kategoriler
Kodlama

HUAWEI AppGallery’ye ilk uygulamamı ekledim

Blogun Android uygulamasını HUAWEI AppGallery’ye ekledim.

Bildiğiniz gibi ABD’nin Çinli HUAWEI şirketine uyguladığı yaptırımlardan akıllı cihazlarında kullandığı Android sistemi de etiktendi ve Google’ın Android uygulama mağazası Google Play ve onun uygulamalarını kullanamıyor.

Elbette bu kısıtlamayı aşmak mümkün, HUAWEI akıllı cihazı olan kişiler isterlerse cihazlarında birkaç işlem yaparak Google Play’den uygulamaları kullanabilirler fakat yasal değil.

HUAWEI uzun zaman önce kendi Android sistemini ve uygulama mağazasını(HUAWEI AppGallery) hayata geçirdi, oldukça iyi ve Google Android’den pek eksiği yok, sadece mağazasında bazı uygulamalar özellikle Google’ın kendi uygulamalarının olmaması kötü.

HUAWEI AppGallery için ilk uygulamamı yaptım, daha doğrusu zaten Google Play de var olan uygulamamı oraya da ekledim dersem daha doğru.

Google Play’den iyi diyemem ancak farklı olarak HUAWEI AppGallery birçok farklı özellikler sunuyor ve tamamen ücretsiz. Normal geliştirdiğiniz Android uygulamanızın .apk veya bundle’nızı hiçbir değişiklik gerekmeksizin HUAWEI AppGallery’ye ekleyebiliyorsunuz ve ben de kendi uygulamamı o şekilde ekledim.

Sadece deneme amaçlı yaptım ve tek sorun ücretsiz olan developer hesabının onaylanma süresi oldu başka bir sorun görmedim, elbette HUAWEI cihazının varsa benim uygulamamı şu adresten test edebilirsiniz https://appgallery.huawei.com/#/app/C103858091

Blogun Android uygulaması yayında: Blogumun Android uygulamasını yayınladım.

Huawei AppGallery, (ya da direkt olarak AppGallery) Huawei’nin Android işletim sistemi için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve uygulama dağıtım platformudur. AppGallery, 700 milyon Huawei cihazında 420 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılmakta olup[1][2] tüm yeni Huawei cihazlarda yüklü gelmektedir. Huawei’nin yeni cihazları, Mayıs 2019’da Google Mobil Hizmetleri’ne erişimini kaybettiğinde[3] şirket başta Mate 30 olmak üzere bazı yeni telefonlarında Google servislerini kullanamadığı için telefonlarını Google Play içerikleri dahil olmadan sadece AppGallery ve Huawei Mobile Services (HMS) kullanarak piyasaya sürmeye başladı.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Huawei_AppGallery

Şahsım olarak Trump döneminde Amerika tarafından HUAWEI ve diğer birkaç büyük Çinli teknoloji şirketine yapılanları protesto ediyorum ve umarım Çinliler gibi başka ülkelerden de böyle büyük firmalar çıkmaya devam eder.

wolkanca.com’da HUAWEI AppGallery’ye ilk uygulamamı ekledim veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, HUAWEI AppGallery’ye ilk uygulamamı ekledim için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.