Kategoriler
Kodlama

Bir elemanın boş olup olmadığını kontrol etmek (jQuery)

jQuery ile içeriği boş olan bir div, p vb. elemanı belirlemek.

Bu koda Woo ile yapılmış bir e-ticaret sitesinde ihtiyacım oldu, şöyle ki; temada ürünün açıklama kısmında çeşitli seçenekler vardı, aksesuarlar, teknik özellikler vs. şeklinde ek tabler.

Fakat bu ek tabler her üründe yoktu, ancak her üründe bu tabler gösteriliyor ancak bilgi olmayan tabler de boş gösteriliyordu. Dolayısıyla çok saçma ve kullanışsızdı.

Temada bunu CSS ile(:empty) yapmayı denedim ki bu en kolayıydı ancak sadece ilgili tabin içeriği değil tabin butonunu da kaldırmam gerekiyordu.

.wc-tab-inner:empty {
display:none 
}

Yukarıdaki kod eğer .wc-tab-inner içeriği boş ise onu sayfadan kaldırıyor. Ancak bu benim işimi görmedi çünkü o tabin butonunu kaldırmam gerekiyordu.

Sitede jQuery zaten yüklendiği için bunu kesin çözüm olarak bu şekilde yapmak mantıklı geldi ve yaptım oldu 🙂

(function($) { jQuery(document).ready(function() {
	if( $(".wc-tab-inner").is(":empty") ) {
$(".ilgili_tab_butonu").css({display: "none"});
	} 
});})(jQuery);

Yukarıdaki kodun yaptığı basitçe ilgili tabin içeriği boş ise ona bağlı butonu sayfadan kaldırmak.

Kolay gelsin.

wolkanca.com’da Bir elemanın boş olup olmadığını kontrol etmek (jQuery) veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Bir elemanın boş olup olmadığını kontrol etmek (jQuery) için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.