Kategoriler
Hayattan

70 ve 80ler’de çizgi roman kadını olmak

Kadın olmak, kadınsanız yaşam heryerde, çizgiromanlarda da bambaşka. Kadınlar ile erkekler arasında ki farklar say say bitmez, mesela bu benim için de çok doğru olan bir şey; bir kadın iki günde bir çamaşır yıkar. Bir erkek ancak giyecek birşeyi kalmadığında çamaşırlarını makineye atar. İstisnalar hariç tüm hayvanlar/canlı türlerinde dişiler/kadınlar uğrunda savaşılıp kazanılan bir cinstir, örnek […]

Kategoriler
Kültür Sanat

70s Fashion -Icons / Taschen

192 sayfa kuşe kağıda basılı olarak satılan “70S FASHION -ICONS” isimli ingilizce kitap 70’li yılların şimdilerde bize ilginç gelecek modasını gözler önüne seriyor. O yıllarda ki saç şekkileri, giyim tarzları, parfümler, reklamlar vs. gibi moda ve tarzlarla ilgili bir çok bilgiye harika fotoğraflarla sahip olabileceğiniz bu kitabın Türkiye’de 20 ile 25 lira arası satılıyor.

Kategoriler
Medya

70’lerde Hollywood yıldızları

70’li yıllar da ünlü Hollywood yıldızlarının nasıl göründüklerini merak edeniniz vardır belki. Jack Nicholson, Clint Eastwood, Robert De Niro, Al Pacino, Christopher Walken, Anthony Hopkins ve daha birçoğunu buradaki fotoğraflarda görebilirsiniz. Daha önce dünya liderlerinin de gençlik fotoğraflarını burada yazmıştık.